Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szembe szomszéd kutyája...

A szembe szomszéd kutyája állandóan ugat, mit lehetne tenni? Hogy beszéljem le az embereket, hogy ne bántsák?

Figyelt kérdés

Évek óta, egész álló nap ugat. Tényleg nagyon idegesítő, pláne hajnalban amikor rákapcsol. Mostanában szokásává vált hajnali háromtól kb reggel nyolcig ugatni folyamatosan. A szomszédunk is panaszkodott rá az apumnak, és sajnos nagyon egyetértettek, hogy ki kéne iktatni, amit én annyira ellenzek, hogy az elmondhatatlan. Apumnak már próbáltam elmagyarázni, hogy nagyon nem a kutya tehet arról, hogy nincs megnevelve, nincs foglalkozva vele, de egyre inkább érik apámban, pláne a szomszédban az állat gyilkosság. A szembeszomszédnak lett említve a probléma kitudja hányszor, nem foglalkozik vele, még ő morog. Igen, tudjuk, hogy a kutyának az a dolga, hogy ugasson, de nem egész álló nap, úgy, hogy rá sem szólnak.

1. Milyen humánus módon lehetne megoldani az egészet?

2. Hogy a fenébe beszéljem le apámat és a szomszédomat? A feljelentés lehetőségével, a lelkiismeret furdalással, nagyobb empátia szükségével a (bunkó) gazdik irányában (nekünk sem tetszene ha a szomszéd lelőné vagy megmérgezné a kutyánkat) ismertettem apámat, de a családból őt idegesíti legjobban a kutya állandó ugatása, és a kialvatlanság miatt nem nagyon tud teljesíteni a munkahelyén (mondjuk egyikünk sem). Kérlek segítsetek megoldást találni. Előre is köszönöm.


2019. márc. 1. 16:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
Amikor senki nem látja nyisd ki a kaput és hátha elszökik.
2019. márc. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Volt már, hogy kiszökött, támadja az embereket, pláne akik kerékpároznak. Azt végképp nem szeretném, hogy még több ember megharagudjon rá, és még több embernek/ben kárt okozzon.
2019. márc. 1. 17:18
 3/19 anonim ***** válasza:
49%

Három lehetőség van:


1. Megvárod, amíg megdöglik (5-10 év)


2. Elköltözöl


3. Megmérgezed

2019. márc. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%
3-asnak igaza van. Persze lesz aki mindenféle rendőrös, jegyzős, feljelentős mizériát fog javasolni, de az úgy sem vezer semmire belátharó időn belül. Előbb döglik meg a kutya végelgyengülésben. Szívás van.
2019. márc. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
41%
Megoldás lehetne még a ULTRAHANGOS KUTYAUGATÁS GÁTLÓ KÉSZÜLÉK. Nézzetek szerintem utána.
2019. márc. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
43%

...vagy megnevelitek a szomszéd helyett.

Ha utcafrontról hozzáférhető helyen van, meg lehet dobálni, le lehet spriccelni/önteni vízzel (érdemes ecetet rakni bele, hogy büdös is legyen). Apámnak sikerült két utcabeli ebnél is elérnie, hogy éjszaka hallgasson.

Persze, sajnálni lehet nyomorult kutyát, hisz neki a legrosszabb ebben a történetben, de inkább ez, mint a méreg...

2019. márc. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Próbált már valaki beszélni a szomszéddal, mint legegyszerűbb megoldás? Meg kell neki mondani, hogy éjszakára zárja be a házba/garázsba/pincébe, mert fel lesz jelentve csendháborításèrt.


Kommunikálni kellene, nem egyből kiiktatni a kutyát. Nem akarlak bántani, de apukád is igazi IQ bajnok lehet.


Én is átcsengettem este a szomszédhoz, mert az ablakom alatt ugatott a kutyája folyamatosan. Másfél órát bírtam hallgatni azt az éles, idegesítő virnyákolást mire meguntam. Megkértem szépen, hogy csináljon valamit a kutyával, mert minden este ez van és kezd marhára idegesíteni. Azóta éjszakára el van zárva a kutya. Bár nem értem őket hogy nem idegesítette, nekik is arra néz az ablakuk...

2019. márc. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat.

Utolsó, kérlek olvass figyelmesebben: " A szembeszomszédnak lett említve a probléma kitudja hányszor, nem foglalkozik vele, még ő morog."

2019. márc. 25. 16:57
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem úgy gondoltam, hogy megemlíted neki. Odamegy az összes szomszéd és erthetően, nyomatékosan elmagyarázni, hogy mi lesz a következménye. Amíg 1 ember szól, addig nyilván lecarja.
2019. márc. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Hidd el, apám és a szomszédunk számtalanszor szólt kedvesen, durván, mindehogyan. Először még etettük is azt a dögöt, hátha azért ugat mert nem kapott kaját, vagy bármi. Ugyanúgy, azóta is megállás nélkül csahol. Kétszer hajnalok hajnalán felöltöztem, kimentem éjjel, lespricceltem vízzel, az lett az eredménye h már akkor is megállás nélkül vonyít ha meglát engem, és persze amilyen rossz alvó vagyok, kiment az álom a szememből. Ma is pl 3 órát aludtam, többek közt a kutya miatt.
2019. márc. 25. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!