Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Aki nem szereti Budapestet,...

Aki nem szereti Budapestet, az leírná, hogy az alábbi szempontok szerint melyiknek van ebben nagyobb szerepe?

Figyelt kérdés

1. Túl sok ember (ha valakinek tömegiszonya van, akkor főleg)

2. Egészségtelen tud lenni a levegő

3. Nem olyan közvetlenek az emberek mint vidéken, tehát személytelen

4. Aki ingerszegényebb környezetre vágyik, annak sok a "pörgés" itt

5. Rossz közbiztonság


Esetleg egyéb, itt nem ismertetett szempontok.


2019. júl. 6. 10:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
1 és 2
2019. júl. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Számomra Budapest nagyon koszos és túl sok az ember (1.pont).
2019. júl. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

1) túl sok az ignoráns ember. Löködnek, agresszívek, önzőek. Tipikus bp-i lakos az felszáll a 4-es-6-os villamosra az első 2 ajtóban és megáll, ahogy fellépett, senki mást nem akar a villamosra engedni. A pénztárban tol előre, akkor is, ha ettől csak lassabb lesz a sor. Az utakon index nélkül fék távon belül vágnak be eléd és fekeznek hatalmasat. A bringás fellöki a járdán közlekedő babakocsis anyukát.


4) a pörgés sok, ami jó, ha másokat élni hagy. De rendszeres a randalírozás (lásd régi zöld pardon) vannak helyek, ahol esélytelen, hogy aludni tudsz iskola időben. Ez két oldalról gáz : a fiatalok nem tudnak hova menni, a 30+os meg nem tud hol aludni 5 órát, mielőtt munkába megy.


5) ha meg akarsz szabadulni a kerékpárodtók elég 1 órát ott hagyni a légiforgalamasabb helyeb két U-lakattal, többet azt nem látod. 2000 és 2004 között 8 bringát loptak el tőlem. A legnagyobb költség a lakat pótlása volt. Tehát nem.voltak csúcs bringák.

A rendőrség azt hibáztatja, akitől loptak. Legalábbis a XI ker-ben. Ugyan ez a rendőrség a rablasokat és közúti balesetek is magasról lefossa. Így támogatva az önbíráskodást.



+) a szemetelés egyre kevésbé divat, de 2004ben rendszeres volt a Milánó szindróma : ahol elengedem, oda esik, és nem lépek kettőt, hogy a szemetesbe dobjam. Remélem ez teljesen meg fog szűnni, hiszen van elég kuka.


+) mocsok drága az élet. Szinte csak ott van fizető állás.


+) mindenhol politika. Elmerülhetetlen a gyűlöletkeltés, a nép megosztását szorgalmazó plakát özön. Szomorú látni, mennyi rosszindulat és kidobott pénz van a hazugságok mögött, miközben cselekedni nem cselekszik egyik sem. Melyik ingyenélő szervezett bármilyen polgári tevékenységet (Park építés, szemét szedés, rajz verseny, fa ültetés, kórház felújítás stb)? A buli, meg a megígérünk bármit, a manipulatáció folyamatos. De a valós tevékenység nem látszik.

Ezzel a legnagyobb bajom, hogy példával járnak elő az előljáróink. És ezt a rossz példát veszik át a lakosok is.


+) dugó van. Nehéz eljutni az egyik helyről a másikig. Ennek ellenére jó a tömeg közi.


+) munkahelyeken általános a felfelé nyal, lefelé tápos, nem segít, mert félti az állását, az önző típus.

2019. júl. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Elnézést a sok elgépelésért. Autocorretor csodákra képes :) légi forgalmas... omg
2019. júl. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
++) minden második ember cigizik. A megállóban és egyéb tilos helyeken is.
2019. júl. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

Borzalmas a levegõ. A szmog egy dolog, az úgymond vele jár, de hogy azzal a kib@$z0tt húgyszaggal nem kezdenek már valamit, ami belengi az egész várost!

Komolyan egyes tescó mosdókban ahol van ventillátor és légfrissítõ, jobb a levegõ mint a szabadban.

2019. júl. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Zajos, rohangálás van, egymásra nem figyelnek...

Vidéken meg sajnos az a jellemző hogy - még a fiatalok is - egymás figyelésével vannak elfoglalva mint valaki szakkommentátor, néz ki az ablakon és családtagkoknak jelenti mit lehet látni, ki ment el éppen az utcán és az mit csinál blablabla.

2019. júl. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nehéz ezt megmondani, mert elég sokféle hely. Ami mindenhol kiérződik az talán a 3.pont, és valóban nem az emberi tulajdonságok hanem a túl sokféle ember miatt. Nem az hiányozna, hogy napi fél órát beszéljek minden szomszéddal, csak más amikor ismerős az eladó a boltban, vagy valahonnan máshonnan. Talán vannak még olyan társasházi közösségek Pesten is ahol ez működik, nem tudom. Velem alapvetően mindenhol rendesek voltak az emberek, inkább az szokott érződni, hogy maguk az ott lakók nem kötődnek annyira a helyhez, nem érzik magukénak az utcákat, a közösségi helyeket.

Eleve Buda is Pest is elég más, ahogy a belváros és a peremkerületek, az egyetemek és a gyárak környéke, mind más-más világ. Egyes részei konkrétan rohadnak, akárhányszor látok ilyen helyeket egyből leforgatnék ott egy cyberpunk jelenetet. A belvárost szerettem mindig, de túl sok már a külföldi, és hozzászoktam az igazi parkokhoz, nem azokhoz amit ott annak neveznek. Autóval közlekedni egyes részeken katasztrófa, tömegközlekedéssel meg nem feltétlen mindenkor biztonságos. Az is baj, hogy szerintem rosszul nyúlnak a területrendezéshez, egyre csúnyább lesz. Annak idején sokat sétáltam mindenfelé, nem tűnt ennyire koszosnak. A levegő a kocsisoroknál a legrosszabb, és valahogy ott sincsenek fák, pedig tökre elférnének. Így talán a 2.pont is zavar, és az 5. amit már írtam. Szeretem a sok embert ha képesek normálisan együtt élni másokkal, úgyhogy azzal nincs bajom. Mondom szerintem inkább azzal van a baj, hogy sokan nem élnek ott, hanem "lehasználják" mert ott kell dolgozniuk, tanulniuk, átmenetileg beérni egy kis szobával, több emberrel, beszenvedni magát a szar melóhelyre, és ez halálosan frusztráló tud lenni. Közben meg semmit nem tekint sajátjának, nem szereti ahogyan él, így a helyet, a környezetét sem annyira, nem tervez ott hosszú távra, nyilván leszarja mi marad utána. Ez meglátszik sok helyen. Ez az ami miatt nem élnék ott, de ettől még szeretem, nem tudom mi a jó kifejezés erre, egyszer egy utcakép alatt olvastam ilyesmit róla, hogy van egyfajta méltósággal teli szépsége, látszik hogy egykoron olyan emberek számára tervezték akik szerettek úgy élni hogy mindennek megadták a módját, tisztelettel voltak egymás és a környezetük iránt. Azt jó lenne visszahozni.

2019. júl. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A tömeg, a távolság, közlekedés.

Sokan írjak hogy egy orat vagy még többet ingaznak varoson belül a munkahalyre.

Ez szamomra a legnagyobb gond barmelyik nagyvarossal. Napiszinten elpocsekolt ido.

2019. júl. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

1.,2.,5.

Plusz a rémes közlekedés

2019. júl. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!