Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Aki nem szereti Budapestet,...

Aki nem szereti Budapestet, az leírná, hogy az alábbi szempontok szerint melyiknek van ebben nagyobb szerepe?

Figyelt kérdés

1. Túl sok ember (ha valakinek tömegiszonya van, akkor főleg)

2. Egészségtelen tud lenni a levegő

3. Nem olyan közvetlenek az emberek mint vidéken, tehát személytelen

4. Aki ingerszegényebb környezetre vágyik, annak sok a "pörgés" itt

5. Rossz közbiztonság


Esetleg egyéb, itt nem ismertetett szempontok.


2019. júl. 6. 10:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én kiírtam erről régebben ide egy kérdést, ebben benne vannak az én legfontosabb pro-kontra érveim Budapest ellen és mellett. Kissé hosszú, de ha van időd, akkor átfuthatod :)


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__9834..

2019. júl. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

1. Túl sok ember (ha valakinek tömegiszonya van, akkor főleg)


Ez áll az első helyen nálam.

Főleg, hogy nekem az ideális embermennyiség 5 km gyaloglás alatt maximum egy szembejövő ember.


2. Egészségtelen tud lenni a levegő


Ez NEM indok nálam.

Ezt nagyon felfújják, közel se olyan rémes a helyzet, mint sokan gondolják és vidéken közel se olyan jó, mint gondolják.

Amúgy ha egészségtelen, az se érdekel. Nem bírom rávenni magam az elegendő sportra (csak valamennyikére), nem eszek elég zöldséget-gyümölcsöt (épphogy sikerül egyáltalán minden nap ennem), eszméletlen sok édesség megy le, a stressz leírhatatlan és nem alszom eleget. Ezek ellen még én tehetek, a levegő minőségéért nem - persze könnyebb azért panaszkodni, amin nem tudunk változtatni, mint változtatni azon, amin tudunk.


Mondjuk pontos Tőled a megfogalmazás: "tud lenni". Így, ebben a formában igaz is.


3. Nem olyan közvetlenek az emberek mint vidéken, tehát személytelen


Ez NEM indok nálam.

Számomra így is túl sok az ember. Már a munkahelyen sok, hogy ott vannak a kollégák.

Egyébként a házunkban aránylag segítőkészek az emberek, aki régebb óta lakó, őket ismerjük látásból; sőt, sajnos a pletyka is megy.


4. Aki ingerszegényebb környezetre vágyik, annak sok a "pörgés" itt


Második helyen álló ok nálam a tömegnyomor után.


5. Rossz közbiztonság


Szerintem is rossz és egyre rosszabb.



Plusz: lakásokban kell lakni, a kertesházak iiiiszonyú drágák és sokszor tovább tart bejutni, mint az agglomerációból.

Igényelném a természet közelségét, rendszeres sétát ember- és épületmentes helyen.

Jóval melegebb van.

2019. júl. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig beérkezett válaszokat. Egyébként a felsoroltak nem az én szempontjaim, csak ahogy egyik válaszoló írta ebben a témában léteznek más kérdések is, és onnan merítettem. Nem is főváros-vidék "ellentét" kihegyezésére megy ki, mert szerintem ilyen a valóságban nincs, csak mesterségesen szeretik gerjeszteni.

Ugyanakkor pl. én tökéletesen elvagyok itt. Ha hétvégén jó az idő eljárok sétálni bizonyos környékekre (mostanában inkább a budai oldalon), szétnézek stb. A személytelenség az nekem pont jó, vidéken ahonnét származom épp az volt a bajom hogy belelátnak az ember magánéletébe ami az én esetemben nem is túl érdekes meg én sem vagyok kíváncsi a máséra (ezért is lepett meg hogy valaki írja, vidéken a fiatalok is egymást figyelik, azt hittem ez az idősebb generáció szokása). Rossz a közbiztonság. Hát nem megyek ilyen helyekre, persze bárhol érheti támadás az embert. Nekem tömegiszonyom nincs, de sajnos abszolút megértem azokat akiknek fóbiájuk van a sok embertől, nem tehetnek róla. A tömegközlekedésből meg szerintem csak a tömeg van meg, szóval bármilyen gépjárművel itt normálisan közlekedni egyáltalán nem lehet. Sokszor gyorsabb rollerral vagy még gyalog is.

Mindezekkel együtt én már itt vagyok és jelenlegi eszemmel nem költöznék vissza vidékre.

2019. júl. 6. 17:15
 14/14 anonim ***** válasza:
1,3,4,2,5
2019. júl. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!