Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Meg lehet érezni, ha közeledik...

Meg lehet érezni, ha közeledik a vége?

Figyelt kérdés

Néha olyan érzésem van, hogy elfogyott az életerőm. Nem is annyira fizikailag, bár az is benne van. Fiatalosan nézek ki, de reggelente az a kb. 40-45 perc, ami alatt gyalog vagy biciklivel elviszem a gyereket az oviba, majd hazarohanok, annyira kimerít, hogy szükségem volna arra, hogy 1 órát pihenjek. De rohanni kell utána dolgozni. Fizikailag kikészít. Ha gyalog megyünk, sokszor a kezemben kell vinnem, különben sosem érnénk be. De nem vagyok valami izmos. Lehet, hogy az a baj, hogy nem reggelizek rendesen. A gyereket megreggeliztetem, de nem tudok korábban kelni, hogy magamra is legyen időm. Rengeteget kéne aludnom. Ez nem tudom, azért van-e, mert sok a munkám és esténként is sokszor dolgozok vagy fizikai bajom van. Nem eszek húst 3 éve, de ezen nem akarok változtatni, kiszálltam.

A házasságom már nem működik. Sorra halnak meg körülöttem 40 év körüli emberek. Volt akin éreztem, de volt, aki kicsattant az életerőtől még a halála előtt egy héttel is, és mégis betegség ragadta el.:(

Én is azt érzem, hogy elfogyott az életerőm. És ez nem csak depresszió, hanem fizikailag. Főleg az állandó kialvatlanság, ami kikészít. De mégis mindig úgy alakul, hogy nem alszom el időben. Aztán nap közben végem. Valahogy úgy van ez, hogy vagy munka miatt éjszakázok, ha meg nem a munka, akkor kikapcsolódok a neten, de ugyanaz a vége, kifolyik az idő a kezemből, pedig nem lenne szabad, mert a gyerekemnek pihent anyára van szüksége. Elkezdtem félni, mert bár egy nagyon mély gödörből kijöttem és senki nem sejti pontosan, mit éreztem egy éven át, mert szerelmes lettem, de nehezen térek magamhoz, olyan volt az egész, mint egy utolsó rúgás az élettől, pedig már előtte is padlón voltam.

Szóval lelkileg, de fizikailag sincs már erőm. Azt hiszem, csak aludnom kéne végre eleget és idő arra, hogy elolvashassak hetente legalább egy könyvet és ez talán még vissza tudná fordítani a folyamatot, mert talán még nincs olyan betegségem. De lehet, hogy már késő. Nem tudom összeegyeztetni a munkát, házimunkát és a gyereknevelést. Mindenhol csak félig vagyok jelen, talán a munka az egyetlen, ahol ha nem tartom magam, beláthatatlan következményei lesznek otthon is, hiszen fűteni, enni, stb. kell. De túl sok a teher rajtam. A gyerekemmel szeretnék lenni, sokat játszani újra és nem bánnám azt se, ha háztartásbeli volnék, én imádtam Vele otthon lenni, vittem mindenfelé, együtt voltunk...Most meg úgy érzi, hogy nem szeretem, mert a kialvatlanság miatt sokszor vagyok álmos:(



2019. dec. 7. 01:23
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
Igen, Nemcsak érezni, de mélyen és pontosan tudni is.
2019. dec. 7. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez még nem a vég, csak totális szellemi és fizikai kimerültség. Nagyon jól érzed, hogy ebből még visszafordulhatsz, ha valamit sűrgősen teszel, különben jönnek a komolyabb gondok is.

Első körben (mivel vegetáriánus vagy) sűrgősen nézz utána valami komolyabb vitamin és nyomelem pótlásnak! A leírtak alapján minimum magnézium, B és D vitamin hiányod van, de a azt hiszem, a ritkább nyomelemek is hiányoznak már a szervezetedből. Ha iszol koffeintartalmú bármit is, hagyd abba azonnal azt is, mert nem hagyja az sem az agyadat sem a testedet normálisan pihenni.

Másodjára valamiképpen oldd meg, hogy legalább egy hetet egyedül legyél otthon, úgy, hogy nincs ott a gyerek és nem csinálsz semmit! Ez életmentő lehet szellemileg is.

Ha másképp nem megy, menj orvoshoz, mondd el, hogy mi a helyzet, mielőtt összeroppansz és tényleg komoly lesz a gond....

2019. dec. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megpróbálom. A gyerekmentességet max. ovival tudnám megoldani, de megint egyszerre lettünk betegek, plusz furdalt volna a lelkiismeret, ha minden nap viszem, mikor végre együtt lehetnénk. De nem jó neki velem se, megint kómában voltam tegnap, mert 2 éjszaka nem aludtam, mivel szabira másként nem tudok elmenni, csak ha előtte megcsinálok egy csomó mindent és most szabin leszek egy hétig. Ma sokat játszottam vele, de ez se jó neki, mert nem tudok úgy játszani, mint egy gyerek és ő egész nap csak szerepjátékozna, és egy ponton túl megőrülök ettől. Igazából az a baj, hogy gyerektársaság kéne neki itthonra, de elköltözött az a kislány, akivel összejártunk. Ő is olyan nehezen alakult ki, hogy összejárjunk, végül a szülei rájöttek, hogy sokkal könnyebb nekik is, ha 2 boldog gyerek rohangál a lakásban, mint egy boldogtalan, de vége ennek is. Ha a fejem tetejére állok és egész nap szórakoztatom, akkor se leszek elég neki.
2019. dec. 8. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!