Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nektek hány éves korotokban...

Nektek hány éves korotokban kezdődtek el a visszahúzódási tendenciák?

Figyelt kérdés
Amikor elkezded látni, érezni, hogy a veled korodbeliek mosolyognak, ismerkednek, barátkoznak, párkapcsolatban vannak, tervezik a jövőt, szexelnek, lassan már család, szülőktől külön élés, te pedig valamilyen okok miatt leragadtál egy tizenéves szintjén érzelmileg, és nem maradtak barátaid sem, csak otthon vagy, mert az élethez való tapasztalatlanságod, félelmed, szorongásod felemészt, ahhoz hogy egyáltalán elkezdj "felzárkózni" és nem maradt más, csak az elzárkózás a világ elől?
2020. febr. 6. 23:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Valamikor általános suli alsó tagozatban. Aztán az egyetem felrázott.
2020. febr. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Már óvoda első évében, még most emlékszem ahogy anyám győzködi az óvónőt, hogy tudok beszélni, csak nem merek megszólalni.
2020. febr. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Óvodában kezdtem (vagyis az előtt is), valahogy mindig voltak körülöttem, de kezdek nyílni.
2020. febr. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Óvodában. Viszont tapasztalatom szerint ez leküzdhető, csak egy nsgy elhatározás kell és bébi léptek. Érettségire már legyőztem, azóta "normális" vagyok. Időnként azért rám jön a visszahúzódási periódus, de csak ritkán és max egy fél napig tart.
2020. febr. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 October15 ***** válasza:

Semmikor. :D Érzelmileg teljesen megfelelek a koromnak, bár egy igen elbszott módon. :D

Ellenben a tanulmányaimmal eléggé lemaradtam bizonyos okoknál fogva. Ez viszont a fentiekhez hasonló problémát nem okoz max némi magyarázatot igényel bizonyos szituációkban.

2020. febr. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20 évesen. Nálad mikor kezdődtek kérdező?
2020. febr. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Általános iskolában kezdődött, utána középsuliban és szakma tanulása közben egyre jobban megnyíltam, szinte le is küzdöttem. Aztán mikor elkezdtem melózni volt megint egy visszahúzódó időszakom, megint kigyógyultam, aztán most megint visszaestem egy szakítás után, elég durván. Azóta boltba is alig megyek ki, az embereket pedig messzebbről kerülöm mint eddig bármikor az életemben.
2020. febr. 7. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Világ életemben ilyen vagyok...
2020. febr. 7. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én mindig csendes zàrkozott voltam.

Amikor elkezdtem meglatni hogy mas vagyok mintva többi az 13 évesen volt.

Ugyanis addig en siman elvoltam suli es otthon a kis hàzifeladatokkal miegyebekkel, csaladdal, de 13 évesen a lanyosztalytarsaimmal egyszer parszor suli utan elmentünk csavarogni, voltunk lovardaban, ök allandoan a pasikrol beszeltek, meg kialakitottak maguknak külsös pasikkal(nem a mi sulinkba jarnak)kapcsolatokat, vagy dobàloztunk a hoval, kiprobaltuk a bolti csokilopast es rohanast, ök màr voltak pasikkal àgyban is, nos ekkor kezdtem auon gondolkodni hogy jé ök miket csinalnak mindig mig en altalaban otthon ülök es joformàn "babàzok" meg elvagyok a kis vilàgomban szolidan.

Aztan jött az hogy az a menö ha vkinek baratja van aztan a panik mi van ha nekem nem lesz, eleinte belekeveredtem olyanokba akik ugye csak kihasznalnak mert masra sem vagyok jo, mert naiv gyerek vagyok még igazabol.

Kesöbb csiszolt rajtam a kor, tapasztalat.

De a mai napig is "jo"vagyok es nem az a szocializalt r.bis styl akikre tapadnak a pasik. Azota eltelt 10 ev es közülük csak nekem nincs baratom..

2020. febr. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Még annyit az utolso mondatot baromsàg.

Ha vki rajön hogy a többirk ismerkednek nyitottak a vilagra es ö nem ilyen akkor pont nem az elzarkozas marad a vilag elöl.

Mondhatni en addig tök jol elvoltam abban a zàrt "burokban"mikor meglattam hogy senki nem ugy él mint en 13 evesen. Igy elkezdtem nyitni en is.

2020. febr. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!