Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi a baj lehet velem?

Mi a baj lehet velem?

Figyelt kérdés
Mindig úgy érzem mint ha másabb lennék mint a többi.. negatív irányba. Nem születtem egy tehetős családba, apum alkesz anyum 2 helyen dolgozott hogy ne kelljen apummal egy légtérben lennie, apum számtalanszor ütlegelt stb.. Mindig viszonyítom magam másokhoz és mindig az jön le, hogy én vagyok a rosszabb. Nemrég töltöttem a 18-at még sulizok. A szüleim 1 éve váltak el azóta javult valamit a helyzet azthiszem.. mindig ki voltam közösítve és szegregalva voltam mert félig roma szármozásom van anyai ágon. ( egyszerűen nem akarok már élni, és tudom ez nem egy olyan oldal ahol ilyeneket szoktak megbeszélni az emberek,de hátha valaki valami pozitívat tudna mondani ezek alapján) 18/f (bocsi a helyesírásért)
2020. jún. 1. 01:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Semmi kedvem semmihez, legszívesebben örökre elaludnék mint Csipkerózsika. Nem akarok meghalni, inkább úgy fogalmaznék, hogy jobb lett volna talán nem megszületni. (Ez nem önsajnáltatós duma, csupán egy objektív tény.) Tehát akkor kellett volna megkérdezni, hogy akarom-e az életet, amikor még nem volt bennem életösztön, tehát amikor még nem születtem meg. Most már b*szhatom, mert már megszülettem.
2020. jún. 1. 02:01
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Akarsz változtatni/segíteni anyudon?Igen?irj privátot ha igen
2020. jún. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hopeful2 válasza:

figyike. én 16-7 éves koromig úgy éreztem üres vagyok.

Semmi jó nincs az életemben és ebben az is erősen rásegített hogy a családom egy hulladék volt. Mármint az én szememben mert kitaszított voltam mindig is, a többi testvérem mellett. 18 évesen el kellett állnom dolgozni mert sokszor volt hogy hideg vízben tudtam csak fürödni, és szokszor volt hogy a hűtöben csak sör volt étel nem mert a szüleim inkább el itták az árát. A húgomat szinte én neveltem fel.

Mind ezek ellenére boldog lettem. Ott hagytam a családomat 20 éves koromra, és nagyon nagyon sok türelem kellett hozzá. Pedig barátaim sem voltak, de egy ember bármire képes amit akar. A türelem Rózsát terem, hidd el. :) Akármennyire is érzed úgy hogy most széthullik minden, és sokszor gondolsz a halálra, mert sokszor gondolsz rá. El fog múlni minden fájdalom. Minden okkal történik, hidd el nekem :)

2020. jún. 1. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom, sokan vagyunk így. Az alkoholizmus a család betegsége is. Nem normális az a család, ahol valamelyik szülő kivonja magát a forgalomból. Jelen esetben mindkettő, apa iszik, anya melózik, neked meg szinte egyedül kellett felnőnöd, nemhogy szeretetlenül, de még bántalmazva is.


Rossz leírni, de lehet, hogy nem is voltál tervezett gyerek. Erről tudsz valamit? Az ilyen gyerekeken megérzik a társaik, hogy nem akarták őket, és rendre kiközösítik őket. Nincs a származásoddal baj, mindenképpen találnának rajtad fogást az osztálytársak. Ez nem nagy vigasz mondjuk, de ha eddig úgy érezted, szégyenkezned kell valamiért, hát nem kell! Főleg nem olyan dolgok miatt, amiről nem tehetsz.


Jó, hogy volt lehetőségetek kiszabadulni az otthoni közegből. Most már remélhetőleg nem csak a túlélésről fog szólni az életed. Sok olyan dolgot tapasztalhattál már, amiről egy átlagos családban nevelkedőnek fogalma sincs. Ez sajnálatos, minden gyereknek járna az érzelmi támogatás a szülei részéről, de még hasznodra válik. Tudod, apád is jó volt valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának :)


Most már nyilván igyekszel azon munkálkodni, hogy feldolgozd a traumákat, ezért is jöttek elő a kérdéseid. Gondolkozhatsz egyedül is, vagy elmesélheted egy pszichológusnak. Nem azért, mert bármi bajod lenne, csak egy kívülálló mindig jobban rálát a helyzetedre, így talán gyorsabban tudsz elmélyülni az önismeretben.


Ha esetleg közösségre vágysz, akkor adott egy országos hálózat, az ACA (alkoholista szülők felnőtt gyermekei), akik gyűlések során (nem valami hittérítő szektáról van szó) átbeszélik a személyes (ugyanakkor egymáséira kísértetiesen hasonlító) mindennapi problémáikat, amelyek felmerülnek pl. egy kapcsolatban, és a szülők szenvedélybetegségére vezethető vissza. Egy ilyen csoport, ha nem akarsz rögtön mélyvízbe ugrani lélekbúvárkodás közben, jól jöhet kezdésképp. Ott nem lennél egyedül, és odafigyeléssel fordulnának feléd. Az aca.hu oldalon találsz részletesebb infót is erről a lehetőségről.


Kívánom, hogy fedezd fel az élet szépségeit, boldogan és önfeledten töltsd meg élményekkel és érzésekkel, mint ahogy egy szerencsésebb sorsú gyerek!

2020. jún. 1. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy te is hasonló sorsúan nőltél fel mint én. Anyumat sajnálom a legjobban.. próbálja mutatni hogy,erős de tudom hogy nem.. és hogy nem ilyen életet tervezett magának/nekem mikor apummal házasodtak össze.. szeretnék lépni de most nehéz minden 6 hónap után most tudatosult bennem minden mióta elváltak. Egyszerre sok ez munka/ elektronikus tanulás mellett. 1000+1 dolog van a fejemben.
2020. jún. 1. 14:39
 6/6 A kérdező kommentje:

3. Kommentelő


Anyum mesélte hogy mikor én jöttem fiatalok voltak és apum abszolút ellenezte, hogy világra jöjjek apum ebbe bele törődött és megszülettem (sajnos) mióta eszemet tudom mentálisan/fizikálisan valahogy mindig bántott néha jobban fájt szóban mint máshogyan.. sok barátom miatta veszítettem el mert teljes mertékben meg akarta szakíttatni velük a kaocsolatokat. Ha dolgoztam otthon elmehetettem.. pl suli után haza mentem fát vagtam hordtam a fát elmosogattam felsöpörtem felmostam és társai..( ilyenkor mehettem el fél órára) ő leginkább otthon feküdt vagy esetleg le ment a kocsmába mert ő ott érezte jól magát.. dolgozni meg nem akart. Valamit szeretnék lépni.. viszont nehéz róla beszélni pláne egy idegennek szemtől szembe így könnyebb hogy le tudom írni. Debpl egy psulzichológusnak nem igazán mondanám el.. és nem is szeretnék olyan helyre menni. Apum egy olyan példa volt akire sosem akartam hasonlítani (egyaltalán nem iszok alkoholt) nehezen.. de megpróbálom feldolgozni. Köszönöm a válaszod és a bíztató szavakat :)

2020. jún. 1. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!