Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 40 évesen már késő elkezdeni...

40 évesen már késő elkezdeni megváltozni?Késő elkezdeni azokat a dolgokat,amiket 20 évesen kellett volna csinálni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam így 40 évesen,le kéne érettségiznem,szereznem kéne egy szakmát,és el kéne kezdenem ismerkedni nőkkel is.Találnom kéne valami hobbit is,El kéne döntenem mit szeretnék.Vagy már késő?Előbb kellett volna ezeket a dolgokat megcsinálnom?Előbb kellett volna tanulni,csajozni és találni valami hobbit?

2020. szept. 2. 11:03
A kérdező szavazást indított:
A tanulást,ismerkedést 40 évesen sem késő elkezdeni
40 évesen már késő elkezdeni csajozni,Előbb kellett volna
43 szavazat
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Tehát 40 éves vagyok,de még szinte nem csináltam semmit.Nem értek semmihez,nincs tapasztalatom sem munkahelyeken,sem az ismerkedésben.
2020. szept. 2. 11:05
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

"[...] sokak szerint egy 40 éves ember már öreg ahhoz, hogy tanuljon, de ha 20 éve is dolgozik, még 25 év hátra van nyugdíjig. Vagyis sokkal több van még előtte az aktív korból, mint amennyit maga mögött hagyott eddig. Tehát egyáltalán nem késő és nem felesleges most elkezdenie tanulni."


[link]


Ajánlom a blog többi cikkét is.

2020. szept. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem késő. Tanulni soha sem késő. Akár kedvtelésből, akár konkrét céllal. A hobbi szerintem egyáltalán korfüggő. Bármikor találhat valaki egy új elfoglaltságot, ami érdekli, ami megtetszik neki. Csajozni is lehet bármikor. Nyilván 40 évesen nem egy iskolás tiniszerelem vár rád, hanem egy felnőtt kapcsolat.

Egyébként szerintem hülyeség eleve az, hogy késő. És ha most nem kezded el, ha most nem csinálod, csak azért, mert 40 éves vagy, akkor jobb lesz? Nyilván nem.

2020. szept. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
14%

Elvesztegettél egy óriási porciót az életedből. Nem azt mondom, hogy késő elkezdeni, de akkora hátránnyal indulsz már bármibe, hogy nem biztos, hogy ki tudsz mellette tartani. A szakmaszerzés innentől legkevesebb 2 évig tart az OKJ eltörlése miatt. A nők 40 évesen nem egy tapasztalatlan pasit keresnek, akárhogy is játszod majd meg, látni fogják rajtad a kezdetlegességet.


Hagy kérdezzem már meg, légyszíves válaszolj rá: mi a fenét csináltál 40 éves korodig, ha a fentiekből egyik se jött még össze?

2020. szept. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#4 olyan helyeken dolgoztam mindig,ahova 8 általánossal is fölvesznek bárkit.Csajozni nem csajoztam,úgy voltam vele ráérek még.Most 40 évesen érzem úgy,hogy kezdenem kéne valamit.
2020. szept. 2. 11:22
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem késő 40 évesen, sőt még 50 évesen se. Csak sajnálhatod az elvesztegetett időt. Lehet úgy érzed most, hogy késő, de ez nem igaz, hidd el, 10 év múlva, ha visszatekintesz, nem így fogod látni.


Én 38 évesen tanultam ki egy új szakmát, és akkor kezdtem a karrierem építésébe. Akkor én is úgy éreztem, hogy le vagyok késve, de azért belevágtam. Így utólag látom, jó döntés volt, és visszanézve igenis, elég fiatal voltam a változtatáshoz.


Ismerek olyan embert, aki 55 évesen tanult új szakmát, és el is helyezkedett benne.


A csajozáshoz nem tudok hozzáfűzni semmi okosat :-) csak kívánni, hogy találd meg a párod

2020. szept. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A múlton már nem tudsz változtatni. Felesleges azon keseregni, hogy mit nem csináltál meg eddig. De a jövő nyitott. Bármikor elkezdheted, amit szeretnél.
2020. szept. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#6 még a szakmaszerzés előtt le is kéne érettségiznem.Ideje lenne megtanulnom főzni is,ideje lenne új embereket is megismerni.Randevúzni is kéne,még soha nem randiztam.Szórakozni se jártam soha.Azt se tudom milyen egy szórakozóhely.El kéne kezdeni bepótolni,ami eddig kimaradt.
2020. szept. 2. 11:31
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A késő a halál után van! Amíg élsz, használd ki és vágj bele.
2020. szept. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó pap is holtig tanul, tehát nem az.
2020. szept. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!