Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Lehet pszichológushoz kellene...

Lehet pszichológushoz kellene fordulnom? Ennyi idősen csak szerintem nem normális ez az élet?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok

Apukám több mint 10 éve nincs köztünk mai napig nem tudtam feldolgozni a halálát. Úgy érzem valami elveszett belőlem ez miatt, alig ismertem és ahogy kezdtem felnőni úgy bizonyosodott meg bennem h ő már nincs többe, a csaladtagjaim közül (anya és mama) semmilyen együttérzést nem kapok, ők már tovább léptek feldolgoztak de én nem. Ugy érzem erről senkivel nem tudok beszélni pedig néha olyan jól esne. Mamam már külön el tőlünk, anyum pedig sokáig erős gyógyszereken élt évekig (rivo,frontin) ő is annyira más lett mint régen volt. Sokszor kiabál velem, lelki terrorban tart ha rá jön éppen valami katt aztán másnap persze jön azzal h ne haragudj meg vesz valami kisebb ajándékot amivel úgy érzem le akar kenyerezni pedig nekem nagyon nem erre lenne szükségem. Mert ez bennem elég nagy lelki nyomot hagy hogy ezt csinálja.. vele is csak néha tudok komolyan beszélni. De apukamrol nem igazán pedig jól esne..

Sajnos nincs meg köztünk az az igazi anya lánya kapcsolat néha nagyon elegem van belőle, úgy akar kezelni mint egy 15 egész. Depresszióval is küzdök mert nincs senki akire igazán számíthatok se barátok se csaladtag..

Elég sokat sírok van hogy néha a semmin, mindent úgy tudok sajnálni (ha meghal valaki vagy akar egy állat is) rettentő érzékeny természet vagyok.. lehet fel kellene keresnem egy pszichológust?


2020. nov. 12. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp érdemes. 10 év alatti gyerekként vesztetted el az egyik szülődet, ilyen esetben általában rögtön utána el szokták vinni a gyereket gyermekpszichológushoz, mert gyerekkorban az ilyesmi még nagyobb traumát tud okozni, mint felnőttként. Feltételezem, neked ez kimaradt, úgyhogy 10 éves késéssel kell majd bepótolnod. Sok sikert hozzá és kitartást!
2020. nov. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Véleményem szerint, avval nem tudsz ártani magadnak, ha felkeresel egy szakembert.


De meg tudlak érteni, a gyerekkorom nekem is hasonlóan telt. Össze tudnám számolni, hogy összesen hányszor találkoztam apámmal, a körülmények nem engedték hogy találkozzak vele, pedig én szívesen megismertem volna, vagy akár megismerném. De ez egy nagyon más történet, amire nem szívesen térnék ki. Így apa nélkül kellett felnőnöm. Anyum nevelt fel egyedül és itt is hasonló volt a helyzet, volt, amikor normálisabb hangulata volt, akkor akár még normálisabban is lehetett vele beszélni.. De amikor nem... Minden este valami kis apróság miatt ordítozás, amit esetenként ő kreált, lelki terror stb.. De ő nem kért soha bocsánatot, mivel ugyebár azt megérdemeltem.. Alkalmanként azért megkaptam, hogy nem egészen voltam egy jó döntés, nem kellett volna engem megtartani, utalva arra, hogy az egész kialakult helyzet az én hibám.. Meg persze volt az örökzöld, hogy csomagolhatok és mehetek a nagyszüleimhez, nyilván nem ilyen szépen fogalmazva, szerintem ezt heti szinten megkaptam úgy 8 éves koromtól kezdve. Pedig véleményem szerint jó gyerek voltam. Így én sem érzem úgy, hogy egy bizalmi kapcsolat létrejött volna.

Ezeket így kívülről soha senki nem látta, és szívesebben megtartottam magamnak. A nyomát letette rajtam is, viszont nem érzem ezt a mindennapokban.


Gyerekként nagyon gátlásos voltam, mivel akarva akaratlanul belém volt sulykolva, hogy értéktelen vagyok és semmire nem vagyok képes. Viszont a gátlásaimat már elhagytam szerencsére.


Amire ki akartam evvel lyukadni,hogy nekem hogyan sikerült ezt levetkőzni. Először is lépj ki a komfortzónádból és próbálj meg egy olyan közösségbe kerülni, ahol támogatnak és a figyelmedet teljesen más irányba vezetik. szerezz új barátokat. Nekem a barátaim voltak ott nekem, a mai napig semmit nem tudnak evvel kapcsolatban rólam, de mégis ott voltak és támogattak.


A legegyszerűbb, ha találsz valami hobbit, elfoglaltságot, mondjuk belépsz egy csoportba és ott biztosan találsz társaságot, akikkel eljárhatsz, vagy megismerkedhetsz. Akik támogatnak is téged. Találd meg amiben jó vagy és leköti a figyelmedet.

2020. nov. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem igen,próbálj le ülni anyuddal és beszélni erről mert ez nagyon is fontos,örülök hogy felismerted a problémát, sok sikert és kitartást.
2020. nov. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
Talaj sportot,baratokat. Akar egyszerre.A legdragabb sportfelszereles se olyan draga ,mi t a pszichologus.
2020. nov. 13. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
4#Van ingyen is pszichológus,tb támogatja.
2020. nov. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a biztató szavakat! Már ez segített nekem!

2ik válaszolónak is külön köszi h leírtad❤️

2020. nov. 13. 10:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!