Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért vagyok ilyen szerencsétlen?

Miért vagyok ilyen szerencsétlen?

Figyelt kérdés

Bár még nagyon fiatal vagyok, már semmi értelmét nem látom az életemnek...

18 éves gimnazista fiú vagyok, kb 5.-es korom óta folyamatos magányban és depresszióban szenvedek.

Az volt az álmom, hogy katona lehessek. Az NKE-re szerettem volna menni, de nincs nyelvvizsgám, mert hülye vagyok idegen nyelvekből, gerincferdülésem van és nagyon rossz a szemem. Minden álmom az volt, hogy katona lehessek, de ez már teljesen reménytelen számomra.

Folyton közbe jön valami. Idén mentünk volna az osztállyal kirándulni külföldre, erre beütött a COVID. Még sohasem jártam külföldön, nagyon vártam a kirándulást és tessék.

Nagyon rossz tanuló vagyok. Matek, angol, német stb. épp, hogy megvagyok kettes. Forgalmi vizsgán is megbuktam, nagyon gyenge a memóriám stb.

Még soha nem volt barátnőm és félek, hogy már nem is lesz, mert a sok elutasítás, kettétört szív után nem merek kezdeményezni.

Rengetegszer gondolok arra, hogy öngyilkosságot fogok elkövetni, de még ehhez is gyáva vagyok. Sokszor nyúlok az alkoholért, hogy legalább egy kis időre enyhítsem a fájdalmamat.

Általános suliban sok sérelem ért, sokuk még ma is kísért. Rengeteg lelki fájdalmam volt.

Folyton szorongok, ritkán mosolygok, éjjel nem tudok aludni. Minden reggel és minden este egy kínszenvedés.

Mindig elhatározom, hogy új életet kezdek, de soha nem jutok semmire. Ha minden erőmet beleadom, akkor se lesz jobb az életem.

Most itt fekszek az ágyon, egyedül, pénz és szakma nélkül, könnyes szemmel és várom a csodát.

Mi értelme van így élni? Van-e egyáltalán? Mikor halok már meg? Isten ennyire utálhat? Miért vagyok ilyen szerencsétlen? Más is érez így?

Úgy érzem, már csak az öngyilkosság lehet kiút...



2020. nov. 19. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Ne butáskodj, nem az öngyilkosság a megoldás. Ha a katonaság nem jön össze és nem vagy jó tanuló, akkor tanulj vmi szakmát. Egy jó szakma aranyat ér. Külföldre még bármikor eljuthasz később. A gerincferdüléseden lehet javítani tornával, a szemedet esetleg megműttetheted. Az alkoholt tedd le, fordulj pszichológushoz.


Szinte az összes problémádon lehet segíteni, csak ehhez az kell, hogy kicsit te is máshogy állj a dolgokhoz. Az önsajnáltatás nem vezet sehova.

2020. nov. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

"várom a csodát"


Na,itt rontod el.

2020. nov. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Egyem meg a kicsi szíved, szedd már össze magad. Ne legyél öngyilkos, de ha gondolod, én szívesen felpofozlak, az biztos segítene. Ez amit ide kirittyentettél nem más mint vegytiszta nyafogás, önsajnálat. Emberek állnak fel súlyos betegségekből, balesetből, veszteségekből. Fejezd be az ivást, tanulj keményebben, nézz utána, hogy mit lehet csinálni a gerinceddel, szemeddel. Nem szórakozni születtünk a Földre, hanem küzdeni, küszködni, tapasztalni. Másnak sem csokitorta az élet.
2020. nov. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először is keress barátot.. Sokan vannak hasonló helyzetben. Sajnos az hogy nincs pénzed - nagyon le tudja hangolni az embert (ismerős) de az előző hozzászólóknak igazuk van.. Ne hagyd magad tönkretenni.... ha most nincs valami... akkor nincs...

Hallgass vidám zenéket, nézz valami vidám filmeket.. Ne feküdj.. menjél nézelődjél Még akkor is ha nem tudsz vásárolni, lehet hogy útközben találsz valamit. Én is így találtam munkahelyet két éve..

Az hogy milyenek vagyunk külsőre, hogy nézünk ki.... hááát ez van, ezzel kell élni és el kell fogadni. Ha már lesz valami (mindegy mi) munkahelyed, lesz pénzed eljársz találkozol emberekkel más lesz.

Amúgy meg mondjon mindenki amit akar. Ha felveszed és látják, csak jobban bántanak..

2020. nov. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Oh my sweet summer child. :) Én is megbuktam forgalmin, raádásul háromszor.


Te még fiatal vagy, szerintem a középsuli után neked jobb lesz.

2020. nov. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 eakos1 ***** válasza:
Te teremted meg magad olyannak amilyen vagy. Ne halgass mások véleményére mert az nem te vagy, az csak mások gondolata. Az elutasítást se vedd komolyan, az is az élet része. Gondolj arra amikor járni tanultál kisgyerekként. Ha feladtad volna az első elesés után akkor soha se tanultál volna meg járni. Csak gyerekként eszedbe se jutott, hogy gyökér, béna, szerencsétlen... vagy. Vajon miért? Simán megpróbáltál felállni 100-szor is. Most miért nem? Ezért az az igazság ahogy látod, hogy te teremted meg magadnak azt amit gondolsz magadról. Persze a családtagok jelentősen besegítenek ebben, de csak ha hagyod! Hát ne hagyd!
2020. nov. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!