Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ki tudom venni a magánnyugdíj...

Ki tudom venni a magánnyugdíj pénztárba fizetett pénzt, amit 2 éve fizetek?

Figyelt kérdés
Két éve elkezdtem fizetni egy magánnyugdíj pénztárba minden hónapban egy kisebb összeget.Nem vagyok biztos benne hogy jó ötlet volt,65 éves koromig még van 25 évem.És ha nem fogom megélni mi lesz az addig befizetett pénzzel?Arra gondoltam,amit eddig befizettem,azt most kivenném.

2021. jan. 8. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ki tudod venni, de 20%-os büntetőkamatot kell rá fizetni. Egyébként az összeg örökölhető, végrendelkezhetsz róla. A helyedben én nem venném ki, hacsak nem akarod szándékosan eldobni az életedet. Ilyen alapon ne fizessen senki semmit, mert mi van ha idejekorán meghalok. Ha most 40 éves vagy, elég gyerekes még a felfogásod, ha így gondolod.
2021. jan. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
#1 köszönöm a válaszod,majd a testvéreimre hagyom,egyikük 10 évvel fiatalabb nálam.Ő még remélhetőleg élni fog 25 év múlva.
2021. jan. 8. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!