Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A lányok,nők miről szoktak...

A lányok,nők miről szoktak beszélgetni a munkatársaikkal,barátaikkal, szüleikkel,párjukkal?

Figyelt kérdés
Mivel én nem szoktam lányokkal beszélgetni,ezért nem is tudhatom hogy gondolkoznak,mi foglalkoztatja őket,hogyan telik egy napjuk,kivel hogy beszélnek,milyen színvonalon kommunikálnak.Ugyanúgy mint a férfiak?

2021. máj. 25. 22:21
A kérdező szavazást indított:
A munkahelyről,tanulásról beszélgetnek
A pasikról beszélgetnek
A gyermekvállalásról beszélgetnek,terhességről
A szexről beszélgetnek
Mindenről
23 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Van hogy megyek a buszon és hallom amint két lány beszélget,de nem szoktam érteni miről van szó.
2021. máj. 25. 22:25
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Én magas matematikáról szoktam csevegni a buszon.
2021. máj. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Én azt hallom, hogy egész nap arról, hogy aki nincsen benne a bandájukban, az milyen bénán néz ki, mekkora kretén.
2021. máj. 26. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én arról beszélgetek, ami érdekel. Könyvekről, filmekről, történelemről, politikáról. 18 évesen is így tettem és most is. Nem mindig találok hozzá partnert, de szerencsére az egész családom ilyen.
2021. máj. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10%
Legtöbben pasikról, farkakról. Vagy épp ruháról vagy ételekről.
2021. máj. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Pasikról, munkáról, gyerekekről, pszichológiáról, feminizmusról, szexről, politikáról, más nőkről, sorozatokról, filmekről, könyvekről, társadalmi jelenségekről.

Én ezekről szoktam beszélgetni más nőkkel.

2021. máj. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%
Én senkivel nem szoktam beszélgetni semmiről. Anno hallottam, hogy a suliban miről beszélgetnek a lányok, eléggé nagyképűen, lealacsonyítóan hozták szóba a nekik nem tetsző személyeket, a mai napig ebből táplálkoznak sokan, hallani szoktam a zajtalan utcán lévő fiatalokat, sőt még az idősebb korosztálynak sincsen más témája.
2021. máj. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenről. Haszontalan lenne minden témát felsorolni. A nők ugyanolyan emberek, mint te.
2021. máj. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
85%
Nagyjából ugyanarról mint a fiúk?? Nem nemhez kötött az, hogy mi érdekli őket.
2021. máj. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

Miért kell úgy nézni a lányokra és nőkre, mintha egy külön faj lennének? Miért kell azt hinni, hogy egy nagy massza vagyunk, akiket ugyanazok a dolgok érdekelnek és ugyanúgy kommunikálunk? Ugyanúgy emberek vagyunk, mint a férfiak, mint te.


Valószínűleg azért nem értetted, hogy miről beszélnek, mert semmi ismereted és kontextusod nem volt a témáról (például számodra ismeretlen emberekről beszéltek) vagy a témához nem értettél (én se értek a fizikához vagy a focihoz).


Csak pár téma amiről az emberek (nemtől függetlenül) beszélgetni szoktak:

- mi történik éppen velük, a másikkal vagy egy közös ismerőssel

- az egyikük hobbijáról

- az egyikük munkájáról

- egy közös eseményről, amit átéltek vagy amit épp szerveznek

- általános témákról (például politika, közérdekű témák)

A témák végtelenek.


Csak pár példa az én életemből az elmúlt hétből:


Szerdán kávézni voltam a barátnőimmel, akikkel az alábbi témák merültek fel:

- az egyikünknek új munkája lett

- hogy haladok az egyik projektemmel

- a másik barátnőm nővérének esküvője volt és arról mesélt

- hogyan bírjuk a jelenlegi helyzetet és mit várunk a jövőben

- milyen filmek és könyvek jöttek ki, amik érdekelnek minket

- az egyik barátnőm párjának versenyéről

- ugyanennek a barátnőmnek új hajstílusa van és arról is beszéltünk

- én meséltem a márciusi utamról Olaszországban

- hogy mikor találkozunk legközelebb.


Csütörtökön Skype-oltam az egyik barátnőmmel és hosszasan mesélte, hogy hol túrázott a családjával a hét elején, közben mutatta is a tájat maga mögött és kivitte a lapotopot "körbejárni". Aztán beszélgettünk arról, hogy a barátom és én hogy haladunk a magunk hobbijaival, majd kibeszéltük, hogy melyikünk kutyusa hogyan viselkedik. Szóba került mindkettőnk következő utazása és hogy a másikkal éppen mi van.


Pénteken nagytakarítottam a barátommal, közben több téma is felmerült:

- a filmipar jelenlegi helyzete és különböző filmeket, döntéseket mi hogyan oldanánk meg

- miért nem működik a DCEU (a jelenlegi DC filmek filmesuniverzuma)

- a barátom kedvenc zenészének világlátásáról és gondolkodásáról

- egy közös barátunkról és hogy mit kéne tennie egy bizonyos ügyben

- mi legyen a következő randink


Ezen témák egyike se olyan, amihez csak nők szólhatnának hozzá. Miért kell ennyire túlbonyolítani és misztifikálni?

25/N

2021. máj. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!