Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mindenkinek jár a 15 perc...

Mindenkinek jár a 15 perc hírnév?És meg is kapja mindenki a maga 15 percét?

Figyelt kérdés
Szoktam olvasni a kommenteket facebookon egyes hírek alatt.A kommentelők sokszor mintha versenyeznének hogy ki tud több lájkot begyűjteni,ki a szellemesebb,ki tud frappánsabbat írni a másiknál.Sok ember azért kommentel mert figyelemhiányos?Magányos?Amikor sokan lájkolják a hozzászólását valakinek érzi magát?Egy sztárnak?Ha csak rövid időre is?

2021. jún. 26. 20:57
A kérdező szavazást indított:
Attól hogy sokan lájkolják valakinek a kommentjét,attól még magányos lesz az illető
Ha valaki szellemeset ír kommentbe,azt szeretni fogják az emberek,rajongani fognak érte
17 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Ja, a Facebookon az embereknek az a hamis illúziója támad hogy bárkit is érdekel a szánalmas jelentéktelen életük vagy véleményük.
2021. jún. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Azért csinálják, hogy a foreveralone-típusok kárörvendjenek rajtuk.
2021. jún. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Figyelemhiányosak.
2021. jún. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Aki kitartóan kommentel az meg fogja kapni a 15 perc hírnevét?
2021. jún. 26. 21:14
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
És aki itt sok zöldet kap?
2021. jún. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
A likevadászat is tud függőséget okozni. Tudományos tény, hogy a beérkező like-ok és az emiatt vélt figyelem boldogsághormont termel a szervezetben.
2021. jún. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A FB-lájkoknak semmi köze a hírnévhez. Max. celebéknél, de azok meg nem a 15 percre gyúrnak.

Engem kevesen lájkolnak, nem is teheti meg bárki, mert olynaok a beállításaim. Ettől függetlenül szerepeltem már több tévés vetélkedőben, sőt még a Maunika show-ban is, amikor még normális témákkal (is) foglalkoztak. Szóval többször 15 percen túl vagyok. És nem a lájkokon múlt.

2021. jún. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez egy régi hülyeség már, asszem Warhol böfögte föl. Nem jár senkinek semennyi hírnév. Kitől is járna? És főleg minek?


A lájk az egy dopamin-alapú függőség, nem a hírnévről szól. Arra való, hogy a sok milliárd lúzer ingyen gyártson tartalmat a sokmilliárd lúzernek, és zuckerberg harácsolhassa a pénzt. A FB a saját biokémiáddal "fizet" a munkádért.

2021. jún. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!