Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Lehetséges alapból rossz...

Lehetséges alapból rossz embernek lenni?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy ahogy egyedül vagyok egyre többet, egyre jobban elzüllök... Mintha a személyiségem mélyén csak egy nagy káosz és fájdalomgóc lenne, ami a csendben előjöhet... Pedig most egyedül kell lennem, mert kihagyok egy év sulit mielőtt egyetemre mennék.

Nem szeretek annyira társaságban lenni mégis megsemmisülök nélküle.. Olyan mintha képtelen lennék egyedül bármire is. Olyan szomorú és melankólikus vagyok nap közben... Mintha lenyomna valami... Meg is fogalmaztam kicsit költőibben, hogy azt érzem hogy: Nem én fázom, fázik a lelkem a szélben a csendben a pusztán a létben, fázik a magányos sétákon amikor a puszába megyek, fázik a levendularéteken, fázik a nyári napsütésben, fázik a vonaton a buszokon a zongora előtt, fázik a bolyhos, szúrós búzamezőben fekve,fázik a templomban az orgonánál ülve,fázik a hangjegyek között.

Fázik a csikorgó hóban a meleg kabátok alatt, az esti gyertya fénye mellett, fázik az Isten tenyerén fekve meztelen. Fázik!

Talán már meg is fagyott...

Olyannyira kétségbeesett vagyok és nem tudom megmondani miért...

Tudom, hogy részleges megoldást nyújtana, ha újra elkezdenék dolgozni, de ez nem oldaná meg csak amíg monotonon belefeledkezem, és addig sem tudok készülni az egyetemre (mert a zeneakadémiára mégiscsak gyakorolni kéne).

Sok filozófiát olvasok és Nietzsche azt mondja elérhető az ember feletti ember aki önmagát határozza meg, aki parancsol és megalkotja, hogy milyen lehet. Ennek eléréséhez pedig tudatosság kell... Nos én úgy érzem, hogy számomra lehetetlen önmagamnak élni mert, a csendben kiderül, hogy nincs személyiségem. Apró darabkák amit innen-onnan szereztem, megnyilvánulások és mindenkivel szemben más és más színészkedés vagyok... És valamiért folyamatosan energiátlan, kiégett, szomorú, elkeseredett és cselekvésképtelen vagyok. Már úgy érzem nem nagyon okoz örömet semmi, a barátaimat kissé elhanyagoltam az exbarátnőm kellesz-nemkellesz--t szeretne játszani velem. És eljutottam a pontra, hogy nem akarok élni... Solvi volo -oldódni vágyom a "nemlétbe". Igen tudom innentől márcsak depis tini sirárnkozásnak tűnhet de higyjétek el 4 év tömény fájdalom és keserűség mondatja ezt velem.

Tudom, hogy az élet lehetőség, de én a létezésemet erőszaknak fogom fel és mert valamennyire hiszek Istenben, (ezért tudom, hogy a katolikus hit szerint nem lehet) nem merek véget vetni neki. Minden este elimádkozom őszintén tiszta szívből, hogy "Vegyél magadhoz Uram" de sohasem történik semmi...Csend van



2021. júl. 8. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy jo szakember kitudna kupalni teged ebbol. Kb. napi 3 hasonlo jellegu kerdes van itt, szoval nem vagy egyedul a problemaiddal.
2021. júl. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem az írásodból az jön le hogy utálod magadat.

A kérdésedre választ adva: nem létezik rossz ember. Valaki valaki szemében mindig rossz ember lesz. Az hogy milyen viselkedést címkézünk fel jónak vagy rossznak az inkább társadalmi kérdés, a társadalom tagjai közös megegyezésén, értékrendjén alapul. De kicsit belemenve hogy egy adott személy születhet rossznak - a válasz hogy nem.

Még ha alulfejlett aggyal is született, még ha rossz közegben is nőtt fel. Akkor is felnőhet jó emberré. És az ellenkezője is igaz. Egy rendezett, jó anyagi háttérrel rendelkező szerető családban felnőtt ember is lehet tömeggyilkos.


Neked szerintem önértékelési bajaid vannak. Amikkel lehet hogy egyedül nem tudsz megbirkózni, megoldani. Emiatt ténylegesen hasznodra válhat egy pszichológusi segítség. Hogy, rendbe tudd tenni magadban a dolgokat. Gyerekkori traumák, elfojtott érzések stb.

2021. júl. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
92%
Ez a klasszikus depresszió. Egy pszichoterápiára lenne szükséged elsősorban és minél előbb. Rohamosan rosszabbodhat ez az állapot, pszichoszomatikus tünetekkel társítva és onnantól kínszenvedés lesz kilábalnod ebből az egészből. Ne odázd el ezt a dolgot, mert a depresszió ugyanolyan betegség mint egy szervezetben lezajló gyulladás. Kezeletlenül végzetes is lehet.
2021. júl. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!