Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért van hogy szégyellem...

Miért van hogy szégyellem elmondani bárkinek, hogy darabokra vagyok hullva?

Figyelt kérdés
A barátnőm miatt aki 15 év után elárult. Ennek ellenére hiányzik. Mégis másoknak azt mutatom, hogy nem érdekel, közben már másfél éve szinte minden éjjel sírok ez miatt.
2021. júl. 11. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Mert másfél évig sírni valami miatt nem egy normális állapot, mentális zavarról, betegségről meg nem szívesen beszél az ember.

Keress wgy pszichológust.

2021. júl. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Nem szabad az érzéseidet eltitkolni sztem nyugottan elmondhatod másnak is
2021. júl. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Írd ki magadból.
2021. júl. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az érzelmek felvállalását sokan gyengeségnek tartják és azért nem mernek ilyen módon megnyílni mert nem szeretnék gyengének láttatni magukat mások előtt. Valójában az az erős ember aki fel meri vállalni az érzékeny oldalát is, mert tudja hogy ő ezzel együtt az aki. Ha te csak magadban gyötrődsz és nem beszéled ki a szívfájdalmadat akkor ez a dolog még sokáig mérgezni fog téged belülről. 15 év hosszú idő, az ezalatt történteket nem lehet csak úgy semmissé tenni, a közösen átélt dolgokat, élményeket egyik pillanatról a másikra elfelejteni, ez a múltad része. Viszont vannak olyan emberi cselekedetek amiket nem lehet megbocsátani, amiken nem lehet egyszerűen túllépni. .Egy ilyen árulás nagyon fájdalmas tapasztalat ami mély nyomot hagy az emberben. De bármilyen nehéz is a múltnak ezt a részét le kell zárni mert nincs más lehetőség. Viszont amíg napi szinten gyötröd magadat a negatív gondolatokkal addig nem lesz lezárva ez a fejezet az életedben. Nyitnod kell mások felé, bevállalva az újabb sérülések lehetőségét de egyben esélyt is adva ezzel magadnak a továbblépéshez. Te valójában megértésre vágysz, ez lenne az első lépés a lelki békéd felé de ezt csak akkor kaphatod meg ha megnyílsz másoknak, ehhez meg el kell felejteni azt hogy szégyelled a saját érzéseidet.
2021. júl. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Alapjáraton van a lelkitársak között egy szoros kötelék, ami nehezebbé teszi, hogy mások felé nyiss, hiszen ő az egyetlen, akit úgy érzed, hogy megért és eztbnem akarod másban meglátni, hoszen lelkitárshól csak egy van.


Lehet, hogy ezt, ami volt közteteka barátnőddel hiányolod és nem akarod másban viszontlátni, mert a barátnőd társaságára és bocsánatkérésére vágysz meg a törődésére és legbelül tudod, hogy senki sem tud olyat tenni vagy mondani, ami most segítene.

2021. júl. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A másik dolog meg, hogy biztos olyan a kapcsolatod másokkal, hogy szívesen fordulnál hozzajuk?


Pl én már senkihez se fordulok szívesen,


1. Barátaim, akikkel mindennap beszélünk, nincsenek már, mert a sok munka és az egyéb dolgok miatt nincs energiám a mindennapi apolására a barári kapcsolatoknak.

2. A kollégákkal jó hülyéskedni meg esetleg a tényleg megbotrankoztató hétköznapi dolgokat megbeszélni, de a magánéletemre joggal nem kiváncsiak, mert olyan viszonyban nem vagyunk.

3. A családomban nincs, akivel megosztanám. Az egyik végighallgat, aztán ugrik tovább az ő témájára, mondjuk az jól esne, ha hozzáfűzne 1-2 mondatot. A másik egyszerűen oda se figyel, pedig igyekszem pár szóban elmondani a gondom, de leszarja, hallom a mondatom közepén, hogy nem figyel, ha úgy fejezem be a mondatot, hogy és aztán sellővé változtam és elúsztam a naplementébe, észre se veszi. A harmadik mindenen kiakad és elmondja, hogy miért én voltam a h.lye. Volt egy rokonom akinek meg régen elmondtam mindent, majd, amikor egyszer megharagudott rám azzal támadt vissza, amiket elmondtam neki.

2021. júl. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!