Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » "Én kB ezer embert ismerek,...

"Én kB ezer embert ismerek, de messze te vagy közülük a legpesszimistább." Mit mondanátok erre?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam egy társaságban és az alkohol nem mindig a legjobb énemet hozza ki belőlem (mint ahogy most sem).


Szomorú, frusztrált, megkeseredett ember vagyok, aki közel jár ahhoz, hogy feladja minden ambícióját és a teljes életét. Nem teljesítek jól az egyetemen, gyenge vagyok fizikailag, mentálisan, a másik nem átnéz rajtam...


Ezt mondták nekem tegnap. Ti hogy viszonyultok ez ilyen mondathoz? Szerintetek hozzáállás kérdése a viszonylagos boldogság?


Akit érdekel privátban írok konkrét példákat.


2021. aug. 24. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Ok szopd le magad szia

... Ennyit.

2021. aug. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Hogy a kijelentést tevő személy tanuljon egy kis latin nyelvtant.
2021. aug. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ti hogy viszonyultok ez ilyen mondathoz?

Én nagyon meglepődnék és elgondolkodnék. Mivel magamat kiemelkedően optimistának tartom. Aztán megpróbálnék visszaemlékezni a legutolsó teljesen boldog pillanatomra, megpróbálnám összegyűjteni a jó dolgokat aznapról/abból az évből stb.


Szerintetek hozzáállás kérdése a viszonylagos boldogság?

Igen. Erről szívesen vitatkozom. Persze vannak extrém helyzetek, de ugyanúgy lehetnek extrém hozzáállások is. Nem mindegyik egészséges, de ettől még a válasz nem változik.


Valószínűleg nem tudnék mit mondani azonnal, legfeljebb egy ilyen

"Basszus,... tényleg. Köszi *magam elé meredek és gondolkodom*"

Vagy

"Mi?...Komolyan?...Ajajj, mi lett velem?"

"Az tuti *nevetés*" (már persze ha aki mondja részeg és/vagy nem lehet komolyan venni)

2021. aug. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: gyakorlatilag magad is elismered, hogy igaz volt, amit mondott rólad.

Akkor meg miért azon túráztatod az agyad, hogy mit kellett volna mondani erre?????

Az nem gond, hogy totál pesszimista vagy, csak az, hogy más megjegyzi?

Nem másoknak kéne élned, hanem magadnak. Tedd fel magadnak a kérdést: mit tehetnél, hogy ne legyél ilyen pesszimista? És ha sikerül, boldogabb leszel. Aminek csak legutolsó pozitívuma az, hogy utána nem mond ilyet neked más. A lényeges pozitívuma az lesz, hogy jobban fogod érezni magad a bőrödben!

2021. aug. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Lehet azért tart pesszimistának, mert a múltban valaki ugyan ezt mondta neki azért amit te mondtál neki amiért pesszimistának tart.



Sok ember így működik, reflexből.

Még csak nyomokban sincs tudatosság a cselekedeteikben, gondolataikban, ...

Pld: ha valaki bánt, kötekedik veled és oda lépsz és határozottam megkérdezed, hogy miért teszed azt amit akkor meg ku-kul, mert amit tesz az emberek 99% az nem tudatos! Baromi nehéz, fárasztó tudatosnak lenni!

Ami meg még ennél is rosszabb, hogy sok ember szavak jelentésével sincs tisztában, szóval helytelenül használ fogalmakat, szavakat egyes szituációban, de hát ehhez is tudatosan kell működni, hogy felismerd.

2021. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

"Én kB ezer embert ismerek, de messze te vagy közülük a legpesszimistább." Mit mondanátok erre?


Rájátszanék. :)

"Bárcsak azt mondtad volna, hogy a MÁSODIK legpesszimistább ember vagyok a környezetedben. Egyszerűen nem érdemlem meg, hogy valamiben én legyek a legjobb." :)

2021. aug. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor én vagyok/ Jó :D / És? /Köszi! :D bármelyik jó és sz@rd le ki mit gondol.
2021. aug. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugtasson az, hogy a saját nyomorodon csak te tudsz változtatni, te döntöd el, hogy milyen minőségben éled az életedet. Ha mástól vársz elfogadást, kedvességet, boldogságot akkor az életed végig megfelelési kényszerben fogsz szenvedni és állandóan valami álarcban fogsz szerepelni a megfelelés, boldogság, szeretet,... ért, ez az emberek x% a játssza, hogy elfogadják és CSODÁLKOZIK, hogy HIÁNYA VAN a jobb élet után és senkivel nem tudja elérni, ezért keresi mindenki a NAGY Ő-t,(a megváltott) de amíg mi magunk nem vagyunk a nagy Ő -k önmagunk számára addig másoknak sem tudunk azok lenni.

(légy önmagad egy: szar pesszimista, szomorú, megkeseredett és TALÁN bevonzasz vele egy optimista lányt vagy egy hasonló ember aki majd görbe tükröt állít neked és ő általa fejlődheted meg önmagad, mert ügye megkeseredve nem lehet erősnek lenni és az életnek egy célja van CSAK, hogy ERŐS LEGYÉL és harmóniába kerülj a természettel/ természetfelettivel s nem az ember társaddal, ember a természethez képest csak egy porszem. Az akkor is itt és tovább fejlődik amikor már nekünk hűlt helyünk sem lesz a FÖLD -ön.)


Van egy még általam nem teljesen megértett kijelentés, de a nálam okosabb emberek úgy gondolják, hogy igazán csak akkor lehet boldog az ember a Földön ha állatokkal/ természettel/ természetfelettivel veszi magát körül.


>>>> Nyugodj meg aki tisztában van önmagával azaz van önértékelése és önbecsülése azt te nem fogod zavarni, mindig csak azokat zavarjuk akik kifelé élnek, akik a szeretet kívülről várják visszajelzésekből s nem önmaguktól.

<<<<Csak a gyenge képességű emberek foglalkoznak másokkal/ mások véleményével.


Ahhoz, hogy te egy ~"tökéletes ember" legyél csak magaddal kell foglalkoznod! SENKI MÁSSAL, EGYÉBKÉNT SINCS ERRE IDŐNK EGYENKÉNT, HOGY MÁSOKKAL FOGLALKOZZUNK!

És itt jön a dupla csavar a legjobb és a leggyorsabban úgy tudsz fejlődni ha reflektív kapcsolatba lépsz egy élőlénnyel, leginkább emberrel.

2021. aug. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Válasz: 1. Rendben ennek örülök ( soha nem fog veled szóbaállni, egy megmondó emberrel kevesebb.)

Válasz 2. Ilyen vagyok, ha neked nem tetszik, akkor mehetsz is utadra.

Elismeted azért, hogy van mit változtatni magadon. Ezt nyílván látják mások is. Az irány adott. Építsd fel önmagad. Az igazság néha fájdalmas, most szembesültél vele. Elismerted, hogy igazuk van. Ha ennyire átmegy akkor nagy a probléma. Ideje sürgősen változtatnod. Ehhez sok erőt kívánok!

2021. aug. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!