Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van még itt olyan aki nem...

Van még itt olyan aki nem szereti a közösségi oldalakat,inkább személyesen szeret beszélgetni?

Figyelt kérdés
Én szerintem a közösségi oldalak inkább akadályozzák az embert mint segítik hogy új embereket ismerhessenek meg.Mondok egy példát.Egy lány fölszáll az 1-es villamosra a Kelenföldi pályaudvaron és a Vörösvári útig a telefonját nyomkodja,chatel a barátnőjével akit amúgy is személyesen ismer.Pedig lehet hogy a villamoson lehet hogy megismerhetne egy normális fiút vagy egy lányt és új barátnőre tehetne szert.De mivel a chatelésre koncentrál,kizárja a külvilágot és nem tud megismerni személyesen új embereket.Pedig lehet hogy a villamoson megismerkedhetne egy hozzá illő fiúval.

2021. okt. 9. 00:54
A kérdező szavazást indított:
Interneten szoktam ismerkedni
Személyesen szoktam ismerkedni
Nem szoktam ismerkedni sem személyesen sem interneten
29 szavazat
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Többször ismételtem ugyanazt a szót,mostmár mindegy nem tudom átjavítani:)
2021. okt. 9. 00:56
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően élőben szeretek beszélgetni, a barátaimmal is gyakran találkozok. Viszont sok külföldi barátom van, velük többségében az interneten tartom a kapcsolatot. Ha egyedül utazok, akkor is inkább nekik válaszolok, vagy olvasok - nem érdekel túlzottan, hogy kik vannak körülöttem.

23/L

2021. okt. 9. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Hát tényleg az 1-es villamos a legtökéletesebb platform a nagy ő megismerésére...
2021. okt. 9. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Van egy facebook fiókom. Hetente egyszer belenézek. Más közösségi oldalon nem vagyok fent. Ennek ellenére mégis van stabil párkapcsolatok és vannak barátaim.
2021. okt. 9. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Netes kommunikációt illetően (tudom maradi vagyok) az e-mail-t vagy azonnali üzenetküldőket (pl. Viber) részesítem előnyben. A közösségi médiát nem szeretem.

A személyes kommunikációt semmi se pótolhatja, de nekem (olyanokkal, akiket nem ismerek, vagy épp most ismerek meg) írásban könnyebb, mert zárkózott vagyok.

2021. okt. 9. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
98%
Villamoson hogyan lehet ismerkedni?Egy csomó ember ott fülel.
2021. okt. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Én szerintem meg pont a neten lehet jobban ismerkedni, mert ott biztonságban érzed magad és jobban meg mersz nyílni a másiknak mint élőben.
2021. okt. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Tény, hogy az internet szerepe jelentős az emberi kapcsolatok jellegének személytelenné tételében, de a villamoson ismerkedés pedig a zaklatás kategóriába tartozik. A szüleim zenés-táncos szórakozóhelyekre jártak és ott éltek társasági életet, aztán később kerültek előtérbe a "disco"-k, de már azok is eléggé elvadult stílust képviseltek, - ment a folyamatos "farokméregetés" és kitermelte a jelenség az "aranyásók" szemmel láthatóan erőszakosabb vonalát. A nyolcvanas évek második felében nyílt - privát - "videoklubok" voltak még olyan helyek, ahol lehetett ismerkedni, - másolt, alámondásos "szinkronnal", 600-szor felvett és 100000-szer lejátszott videókazetták vetítése közben, cigarettafüstbe burkolózva, 300-szoros haszonnal, engedély nélkül mért kétes eredetű alkohol és piros arannyal vadított lilahgymás zsíros kenyér társaságában lehetett még valamilyen szinten ismerősökre szert tenni. Mára itt az internet, de az embereket hozzászoktatta a használata ahhoz, hogy pár kattintással ki vagy be tudnak lépni egy másik ember életébe, - semmi érdemit nem kell azért tenniük, hogy működő emberi kapcsolatokat építhessenek. -Többségük nem is működik ennek megfelelően, mert nem becsüli a legtöbb ember a kapcsolatait semmire, olyan szinten felületesek azok. Azért az még is csak más volt, amikor pénzt tett félre az ember egy programra, ráhangolódott pszichésen, érzelmileg egy eseményre, rá készült, kiöltözött, - ami azt jelentette, hogy az emberek megtisztelték a másik embert azzal, hogy a kapcsolat fontosságához és a lehetőségeikhez mérten - igényesen, normálisan felöltözve jelentek meg egy ilyen találkozón és végül el is mentek valahová annak érdekében, hogy ápolhassák az adott kapcsolataikat. Nem "ment a helyükbe minden", mint most!...
2021. okt. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
97%

Jó 20 éve, gimnazistaként rengeteget utaztam az 1-es villamoson. Még nem volt közösségi média, csak butatelefon, az is csak a vége felé, mégsem arra vártam, hogy valami fiú leszólítson ott, hanem olvastam, zenét hallgattam vagy tanultam. Az évek alatt egyszer sem fordult elő, hogy bárki idegennel megismerkedtem volna, eszembe se jutott ilyesmi.

Nem az internet miatt nem tudsz a villamoson ismerkedni, hanem mert ennrk nem ez a terepe.

2021. okt. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

8-as mindent leírt. ez a valós probléma. ami a kérdésben szerepel, az nem. van egy ismerősöm/barátom, aki nincs épp velem, nyilván beszélhetek vele neten keresztül, mintsem hogy vadidegeneket szólítgassak le a villamoson...azért az tényleg beteges.


ismerkedni ismerkedős helyeken kellene, ahogyan a 8-as is mondta, de manapság ezek már nagyon ritkák és az emberek sem támasztanak igényt, hogy legyenek.

2021. okt. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!