Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nemtudom mit tegyek. Tudnatok...

Nemtudom mit tegyek. Tudnatok segiteni?

Figyelt kérdés
Sosem ereztem volna azt, hogy edesanyam szeretne. Legalabbis nem mutatja ki. A szuletesnapomon megtudtam, hogy atirat masik iskolaba 1 ev utan(nem sok de itt voltak jo kapcsolataim, ismertem mindenkit es mindenkivel nagyon joban voltam) anyukam azert vitt el masik iskolaba(80km-re itthonrol) merthogy szerinte valtozok. Ami szerintem 16 evesen nem egy olyan nagy dolog. A lenyeg az, hogy egyaltalan nem erzem jol magam az uj iskolaban, nincs meg az a kornyezet, rendszer ami az elozoben volt es a tanulasban is elegge hatra vannak maradva pedig nekem mindez nagyon fontos lenne. Oszinten megvallva mar ongyilkos gondolatok is felmerultek bennem nem egyszer. Mindezek mellett edesanyam probalja elnyomni azt, aki vagyok. Ot bantja, hogy kimondom azt, amit gondolok es ha kiallok az igazam mellett. Megcsak apammal sem tudnek errol beszelni, mivel elvaltak es ritkan latom. Ha valamit elmondok neki anyukam egybol megy es egy hazugsaggal kimagyarazza magat. Felreertes ne essek en tisztelem edesanyamat csak segitseget szeretnek kerni, hogy megis mit kene tennem.
2021. okt. 10. 19:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem lehet minden olyan, amilyennek te szeretnéd, és nem igazodhat mindenki hozzád. Kompromisszumot kell kötni, és el kell fogadni mások véleményét is. Abban a korban vagy, amikor minden évben egyre több szabadságod lesz azt tenni, amit szeretnél. Légy türelmes. Tíz év múlva már az lesz a teher, hogy minden döntésedért neked kell vállalnod a felelősséget.
2021. okt. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sokmindent nem tudsz ebben a helyzetben tenni sajnos.

Vagy megpróbálod meggyőzni anyudat, hogy ez a helyzet neked nem jó, és együtt kerestek megoldást,

Vagy megpróbálod a lehető legtöbbet/legjobbat kihozni a helyzetből. Megprobálod jól érezni magad a mostani helyen.


Az alkalmazkodás, és a saját határaid átlépése nem egy rossz dolog. Gondolj arra, hogy később a munkahelyek 99%a is fog rejteni olyan dolgokat, amik miatt rosszul fogod ott érezni magad, és van, amikor nem tudsz csak úgy lelépni.


Az iskolákban szokott lenni pszichológus, ha öngyilkos gondolataid is felmerültek, érdemes lenne beszélned vele. Nem egy rossz dolog ám, olyan, mint az orvos, csak a mentális egészségért felelős.


Kitartást!

2021. okt. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!