Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Közös téma, érdeklődés nélkül...

Közös téma, érdeklődés nélkül sose lesznek normális emberi kapcsolataim?

Figyelt kérdés
2021. nov. 23. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Nem igazán.
2021. nov. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, ezért írd össze: mik érdekelnek és ezek alapján kereshetsz csoportokat-fórumokat, bármit.
2021. nov. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát elég nehezen...


Ha téged nem érdekel mondjuk a színház, akkor miről fogsz beszélgetni egy színházrajongóval? És sorolhatnék még többtucat ilyen "témát"...


Téged mi érdekel? Valami olyan, ami senki mást?

2021. nov. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyilván nem.
2021. nov. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Érdeklődj a szokásos small talk-os kérdések mentén: Hogy vagy? Hhogy telt a hétvégéd? Milyen szép a ruhád? Aztán folytatódik tovább a dolog.
2021. nov. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem lehetnek. Három barátnőm van, kettőjükkel 10+ éve vagyunk barátok, a harmadikkal pedig 4 éve ismerjük egymást. Vannak közös tulajdonságaink és sok mindennel kapcsolatban hasonlóképpen gondolkozunk, de például az érdeklődési körünk és a hobbijaink vagy mondjuk az ízlésünk elég különbözőek. Például én szeretek kreatívkodni, rajzolni, barkácsolni stb., de egyikük sem szereti az ilyesmit. Vagy az egyik barátnőm imádja a kpopot, én egyáltalán nem szeretem és zenét is nagyon nagyon ritkán hallgatok. Tudnám még sorolni. Viszont ebből semmi probléma nincsen, teljesen jól elvagyunk már évek óta és rendszeresen találkozunk, beszélgetünk egymással. 90%-ban teljesen hétköznapi dolgokról beszélgetünk mint pl. kivel mi történt aznap, egyetem, munka, ki mit csinált (lehet ez a hobbi is stb.), milyen érdekes/vicces/meglepő stb. dolog történt vele vagy tényleg bármiről, amit arra érdemesnek tartunk. Tök jól el szoktunk beszélgetni, megértjük egymást, nevetünk egymás poénjain stb., sosem éreztem azt, hogy az eltérő érdeklődési kör gondot okozna. Ha van más kapocs, akkor szerintem teljesen jól tud működni egy barátság akkor is, ha valaki sportolni jár, a másik meg színházba stb. stb., szerintem nem csak ezen múlik.
2021. nov. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"sosem éreztem azt, hogy az eltérő érdeklődési kör gondot okozna"


De attól még a közös téma megvan, és mint írod kell valami kapocs.

2021. nov. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6: de írod, hogy vannak közös tulajdonságaitok!

A hétköznapi dolgokban is rengeteg olyan van, ami ha a másikat abszolút nem érdekli, akkor csönd van...

2021. nov. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sose.

Mondom ezt úgy, hogy nekem sincsenek. Munkakapcsolat, egy-két közeli barát akikkel nagyritkán összefutunk.. Amikről tudok témázni, az a hobbim, de az meg senkit nem érdekel. Anno próbálkoztam közös hobbi alapján ismerkedni más hobbistákkal, de egy idő után rájöttem, hogy szinte mind sunyiskodott a hátam mögött. Ez van sajnos, én már rég elengedtem ezt a dolgot.

2021. nov. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!