Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak, ha már nem...

Mit csináljak, ha már nem bírom, hogy állandóan egyedül vagyok és nincsen kivel beszélgetnem?

Figyelt kérdés
Vannak barátaim, de velük egy jó ideje már csak a neten keresztül tudjuk tartani a kapcsolatot. Néha videocsetelünk vagy telefonálunk is, de általában csak messengeren írogatunk egymásnak. Úgyhogy velük még tudok beszélgetni, de azért ebben a formában nem az igazi és egyre kevesebb a közös kapocs is, hiszen mindegyikünk máshol él, tanul/dolgozik, más közegben mozog stb. Nekem már nagyon hiányoznak a személyes találkozások és beszélgetések, a közös programok, akár csak annyi, hogy pl. együtt sétáljunk haza és közben beszélgessünk. Viszont rajtuk kívül nincsen senki más, akivel ezt meg tudnám tenni. Így teljes napok vagy akár hetek telnek anélkül, hogy akár csak egy szót is szólnék bárkihez, értelemszerűen hozzám sem szól senki és bármit csinálok, bárhova megyek stb. egyedül vagyok. Az élet persze így is megy tovább, de egyre nehezebben viselem és tényleg nagyon rossz, hogy sosincs társaságom, sosem tudok senkivel sem csak úgy spontán eldumálgatni valamiről, megosztani a másikkal mi történt velem és így tovább. Arra sem látok sok esélyt, hogy ez megváltozhatna, mert nem járok olyan közegbe, ahol emberek között lennék, beszélgethetnénk, ismerkedhetnénk. Csak a kötelező helyekre járok, mint pl. egyetem, bolt, posta, könyvtár vagy mondjuk el szoktam menni kávézni, enni stb., és ennyi. Az egyetemi óráim nagy része online van, tehát még csak az órák kapcsán sem találkozom a többiekkel (akiket amúgy nem is ismerek, mert csúszás miatt már nem a saját évfolyamommal vagyok, ők már lediplomáztak, én még maradtam). Egyetemi programok nem igazán vannak vagy csak olyan, ami nem érdekel, nem mennék el egyedül vagy nem is alkalmas erre a célra (pl. buli, tudományos előadás). Sportolni nem szeretek ezért nem járok, a hobbimnak megfelelő közösségek pedig nincsenek errefelé. Magyarul a hétköznapok során egyáltalán nem kerülök kapcsolatba emberekkel, így pedig nehéz. Az online lehetőségeket is próbáltam, de egyáltalán nem jöttek be.
2021. nov. 25. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Milyen hobbijaid vannak? Közösségi oldalon nincs ilyen témájú csoport?
2021. nov. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A kreatív hobbikat szeretem leginkább (barkácsolás, festés, varrás), de szeretek sütni is, nyelvet tanulni, sorozatot nézni, ilyesmik. Közösségi oldalakon vannak ilyen csoportok, de mint mondtam nekem az online platformok egyáltalán nem váltak be (ebbe beleértve a facebookot, instát, discordot, bumblet, minden ilyesmit). Nekem nem az kell, hogy egy random idegennel megvitassam egy-egy technika előnyét vagy hátrányát, véleményezzük egymás munkáját vagy megosszuk egymással a receptjeinket stb., hanem olyan emberre van szükségem, akivel tudunk találkozni, kötetlenül beszélgetni (egyáltalán nem szempont a közös hobbi vagy érdeklődési kör sem, mert nem feltétlenül erről szeretnék beszélgetni, pl. a barátaim is mind teljesen mással töltik a szabadidejüket mint én) és közös programot szervezni. Az online platformokon pedig azt tapasztaltam, hogy nem is igazán ez a cél (pl. facebook csoportoknál ezekben a témákban, inkább mindenki csak kiteszi éppen mit készített vagy feltesz valami kérdést és akkor lehet alatta veszekedni a komment szekcióban), gyakran probléma a távolság (pl. bumble-n szinte mindenki budapesti, én pedig messze lakok onnan) vagy az emberek nagy része úgy általánosságban elzárkózik a személyes találkozástól.
2021. nov. 25. 13:48
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én tudtam online barátkozni úgy, hogy személyes találkozásokká alakult, a közös érdeklődés csak elindította, aztán a többi téma már jött privátban. Az más kérdés, hogy azért találkozunk ritkán, mert az időbeosztásunk eltér, és nehezen tudunk egyeztetni.
2021. nov. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Merre felé laksz kérdező?
2021. nov. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Az egy problémád, hogy mindenre van valami kifogásod.

Ha valakivel beszélgetsz online és jól kijöttök és még is nem laktok messze, akkor elég annyit mondani, hogy fussunk össze egy kávéra és hopp, meg is oldódott a problémád.

2021. nov. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4-es Vidéken lakom, Dél-Dunántúl.

5-ös Ha ez így ilyen szépen összeállt volna bárkivel, mint ahogyan te leírod (hogy beszélgetünk, jól kijövünk, nem lakunk messze és fussunk össze), akkor nem is tettem volna fel a kérdést. Viszont az esetek nagy többségében már az sem olyan egyszerű, hogy valakivel beszélgessünk. Ahogyan én tapasztaltam az emberek nagy része nem veszi komolyan az online beszélgetéseket, csak unatkozik és max. hébe-hóba válaszol vagy esetleg egyszer csak eltűnik és sosem ír többet. Ugyanez az oka talán annak is, hogy sokan nem nyitottak a személyes találkozásra, mert ők csak úgy írogatni akarnak embereknek, mindenféle kötöttség és felelősség nélkül, úgysem ismer, úgysem tud rólam semmit, bármikor leléphetek, nem kell nemet sem mondani vagy visszautasítani a másikat, meg sem kell indokolni és így tovább. Olyan ez mint a társkeresők esetében. A távolság szintén sokszor probléma, ez tény. Senki (én sem) nem fogja átutazni a fél országot egy neten megismert ember miatt, pláne ha alapvetően a rendszeres találkozás, programok stb. a célja, mert egyszerűen nem éri meg, hosszú távon nem fenntartható. Úgyhogy én értem mit akarsz mondani, de ebben az esetben ez nem állja meg a helyét és nem erről van szó.

2021. nov. 25. 15:02
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Azért egyetemistaként egy egyetemi városban csak akadna közösség, ahová eljárhatsz.

Kirándulócsoportok? Önkéntesség? Diákmunka? Tanfolyam?

És menj el azokra a bulikra meg előadásokra. Én se voltam bulis alkat, hanem ilyen sarokban alkotó/termelő jógyerek kispolgár :), de ha magányos vagy, érdemes kicsit kilépni a komfortzónádból és nyitottnak lenni, odamenni emberekhez. Meg kell erőltetni magad, túllépni azon, hogy ciki-e neked ismeretlenül beszélgetést kezdeményezni, társasághoz csatlakozni, hisz próba nélkül nincs szerencse.

2021. nov. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem tudok ilyen lehetőségekről, már körülnéztem többször, de semmit sem találtam ami szimpatikus lett volna. Tanfolyamok (mármint ami nem ilyen okj stb.) nem is igazán vannak a városban. Nyelvtanfolyamra már régóta járok az egyetemen, de most az is online van és egyébként is max. csak köszönünk egymásnak és ennyi. Kirándulócsoportról sem tudok, nekem való önkéntes lehetőséget sem találtam (csak gyerekekkel lehet, de az nem én vagyok), diákmunkát pedig jelenleg biztosan nem szeretnék vállalni, mert arra most nem lenne elég kapacitásom. Bulikba egészen biztosan nem fogok elmenni, mert egyáltalán nem vonz és elképzelni nem tudom mégis mit csinálnék ott egyedül…. nem szeretem a zenét, nem szeretek táncolni, egyedül nem iszom, nincs kivel beszélgetni stb. Egyedül a gólyabálra mentem el (akkor is egyedül és senki nem is jött el a szaktársaim közül), de az is kínszenvedés volt. Előadásokon voltam már, ha volt ami picit is érdekelt, de végül nem voltak olyan jók és mindenki csak leült, meghallgatta, majd ment a dolgára és ennyi. Szóval nem hiszem, hogy barátkozás szempontjából lenne értelme ezeket erőltetni.
2021. nov. 26. 14:51
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát pedig én a máig legjobb barátnőimet anno főiskolán úgy szereztem, hogy odamentem ahhoz, aki valamelyik óra előtt/után látszólag ugyanolyan szerencsétlenül álldogált, mint én és megkérdeztem, hogy "Szia, hogy hívnak?" vagy valami hasonló béna szöveget. És nem vették zokon.

Önkéntesség van pl. öregotthonokban, kutyamenhelyen, hajléktalanszállón. Kirándulócsoportok facebook csoportokban szoktak szerveződni.

2021. nov. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, én is így ismertem meg az egyik legjobb barátnőmet. Viszont jelenleg összesen 1(!) jelenléti órám van, ahol én vagyok az egyedüli "külsős". A többiek mind egy évfolyamhoz tartoznak, harmadik éve járnak együtt az óráikra és már kialakultak a barátságok, ismertségek, klikkek. Rám sem hederítenek.

Kerestem ilyen lehetőségeket (igen, facebookon is), de mint írtam, nem találtam semmit.

2021. nov. 26. 15:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!