Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit szoktatok csinálni a...

Mit szoktatok csinálni a szabadidőtökben, ha egyedül vagytok? Hogyan küzditek le a stresszt, szorongást stb. egyedül?

Figyelt kérdés

Nem részletezem, de nagyon sokat vagyok egyedül és nincsenek körülöttem barátok, családtagok vagy úgy egyáltalán senki, akivel személyesen találkozhatnék és beszélgethetnék. Szinte csak akkor vagyok emberek között, ha mondjuk elmegyek bevásárolni vagy ilyesmi. A szabadidőmben emiatt általában csak otthon vagyok és tanulok, sorozatot nézek, netezek, sütök stb., valamivel lefoglalom magamat. Néha el szoktam menni sétálni, kávézóba, könyvtárba vagy ilyesmi, de egyedül annyira nem élvezem ezeket. Úgyhogy sokszor így nincsen túl jó kedvem, megfogyatkozott a motivációm, magányosnak érzem magam, unatkozom mert már hosszabb ideje fennáll ez az állapot.

Illetve ezzel együtt az is zavar, hogy nincsen kivel kibeszélnem a hétköznapok történéseit. Mostanában többet szorongok, stresszelek stb. és nekem ebben nagyon sokat segített az, hogy mindezt meg tudtam beszélni a barátaimmal. Mindig elmeséltük egymásnak kivel mi történt, meghallgattuk a másikat, ki tudtuk beszélni ami éppen bánt, nehéz, nem megy, zavar stb. és adott esetben segítettünk a másiknak, bátorítottuk egymást vagy tényleg már csak az is jó volt, hogy ezeket át tudtuk beszélni. Viszont mióta ezt nem tudom megtenni sokkal nehezebben birkózom meg ezekkel és sokkal jobban megvisel. Tudom, hogy elsősorban magát a problémát kellene valahogyan megváltoztatni, de nekem ez egyedül nem igen megy és jelenleg nincsen lehetőségem segítséget igénybe venni. A barátaim voltak azok, akik segítettek ebben, de most ők sincsenek és még nem találtam megoldási stratégiám, ami működőképesnek bizonyulna.


2021. dec. 21. 19:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Mit csinalok? Osszekacsintok a kutyammal, feloltozom es elmegyunk kirandulni :)
2021. dec. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%
Ööö.. úgy, hogy tojok már mindenre, nem tervezek.
2021. dec. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A eddigi barátaiddal mi lett? Ha gondolod írhatsz, beszélgethetünk :)
2021. dec. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Bebújok az üvegházba, vagy kiülök a kertbe. A növényeim mindig megnyugtatnak.
2021. dec. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Menj el menhelyre kutyát sétáltatni. Közben 2 kutya úgyis összeszimatol, ott máris szóba tudsz elegyedni, ha szimpatikus a másik - még akár több is lehet.

Magam is megjártam ezt az utat (engem igazságügyi elmeszakértő is kezelt 4 féle ideggyógyszerrel a depresszióm miatt), azóta gyakorlatilag csak a munkatársaimmal váltok pár szót, meg néha itt, mint most. Se régi ismerősökkel, se a családtagjaimmal... rá kellett jönnöm, hogy nem tudok a semmiről pofázni és igazából más élete sem igazán érdekel - nyilván segtek, ha tudok, még idegenek is, de a traccspartitól kiver a víz. Ha rágörcsölsz, minden csak szarabb lesz. Ha hiányzik az emberi társaság, akkor menj valamerre, ha csak azt hiszed, hogy hiányzik, akkor még nem ismerted ki magad eléggé. Tedd fel a kérdést, hogy biztosan hiányzik, vagy csak szerinted, mert ez a társadalmi elvárás? Mert aki zárkózott, arra máris rossz fény vetül. Az összes barátod meghalt, vagy mi? Oka van annak, hogy ide írsz ilyen kérdést, és nem velük próbálod felvenni a kapcsolatot. Vagyis nem hiányoznak annyira, mint hiszed, mert ha valaki meg akar tenni valamit, akkor nem kifogást, hanem lehetőséget keres.

2021. dec. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A barátaimmal sem szűnt meg teljesen a kapcsolatunk, de ellaposodott ahogyan más irányba ment az életünk pl. elköltöztünk, most mindegyikünk máshol tanul / dolgozik, valakinek párkapcsolata van és azóta minden idejét a párjával tölti stb. és már messze nem olyan mint régen. Én szerettem volna velük továbbra is tartani a kapcsolatot, viszont úgy érzem, hogy én már nem érdeklem őket. Ha én nem keresem őket, nem írok nekik stb., akkor nekik eszükbe sem jutok. Személyesen már csak nagyon ritkán találkozunk, de lassan már a neten keresztül sem. Nekem egyértelműen hiányzik a velük töltött idő, de úgy néz ki nekik nem. Pedig valamelyikükkel már kisgyerekkorunk óta barátok voltunk, nagyon sok közös emlékünk van, rengeteg időt töltöttünk együtt stb., és mégsem.
2021. dec. 21. 20:50
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha neked is lenne parod, akkor te is inkabb vele foglalkoznal es nem a gyerekkori haverokkal lognal mint regen.
2021. dec. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szerintem a kettőnek nem kell kizárnia egymást.
2021. dec. 21. 21:05
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem sem. De ez így alakult. Ez egy nehéz időszak de túl leszel rajta. Én se szeretek egyedül menni sehova. Elmentem sokszor a városba, régen még moziba is egyedül de folyamatosan éreztem hogy mással jobb lenne. Szerintem majd alakul, csak ne gubózz be otthon túlságosan otthon. Továbbra is mozdulj ki ahogy most.

A kutyasetáltatás szerintem is nagyon jó ötlet, lehet ismerkedni közben szerintem is. Ha nincs kutyád akkor szerintem gondolkozz el egyen, persze csak ha szereted őket. Nyilván nem ajánlom olyannak aki nem szereti őket. Jót tesz mert vár valaki otthon, oldja a feszültséget, szeretetre méltó állatok csak tudatosan kell nevelni őket máskülönben előfordulhat hogy nem fog rád hallgatni. Szóval szerintem gondolkozz el rajta.

2021. dec. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Saját kutyám (vagy más háziállatom) biztosan nem lesz mostanában, mert jelenleg nem olyanok a körülményeim, hogy állatot tartsak. Viszont szeretem az állatokat és annak utánanézek, hogy mondjuk van-e valahol helyben vagy a környéken lehetőség menhelyen segíteni, mert ehhez lenne kedvem.
2021. dec. 21. 21:45
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!