Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha a boltok kötelesek lesznek...

Ha a boltok kötelesek lesznek átadni a 48 óra múlva lejáró termékeket,akkor nem lesznek leárazások?

Figyelt kérdés
Tehát ha bemegyek a Tescoba hiába keresem mi van leértékelve 30,50,75 %-kkal,nem fogok találni ilyen árut?Mindent a rendes árba kell megvennünk?Ha csak az élelmiszerláncok maguk nem viszik le egyes termékek árát?Nem lesz leárazás a közeledő szavatossági idő lejárata miatt?

2022. febr. 1. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ugyanúgy leárazzák, csak hamarabb, nem 2 nappal a lejárat előtt
2022. febr. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sokszor lehetett találkozni olyannal hogy aznap járt le a kakaó vagy a szeletelt kenyér szavatossági ideje és 75%-kkal olcsóbban,pár forintért meg tudtuk venni.Ez megszűnik?Vagy maradni fog továbbra is?
2022. febr. 1. 11:08
 3/10 A kérdező kommentje:
1 akkor mi jól járunk ezzel az intézkedéssel?Mi, egyszerű átlagemberek?
2022. febr. 1. 11:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

az előbb írtam...

a tejtermékek szavatossági ideje sem 2 nap

2022. febr. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tehát ez azt jelenti,aminek eddig 31-én járt le a szavatossági ideje és 31-én adták 75%-kkal olcsóbban,azt most 3 nappal előtte,28-án fogják 75% kedvezménnyel adni?
2022. febr. 1. 11:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez csak arra jó, hogy kevesebbet vesznek, könnyebben lesz készlethiány.


Amúgy hogy a rákban ellenőrzik, hogy eladakozzák, vagy csatornába öntik?

2022. febr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudni a gyakorlatban hogy fog ez alakulni, boltra válogatja.
2022. febr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sok bolt be fog zárni... Aztán mészáros üzletlánc lesz, a törvényt meg visszavonják.


Eleve nem lesz ez hosszútávú törvény, mert kb. alkotmányellenes a diszkrimináció miatt. (hátrányos megkülönböztetés, mivel csak külföldire vonatkozik) Emiatt is jó kis EU-s szivatás lesz

2022. febr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor ezt a hírt először hallottam, bennem is ez merült fel. Megint a szegényebb emberekkel szúrnak ki....

De végiggondolva, azért lehetséges, hogy az lesz, hogy valóban előbb fognak leárazgatni, ha valamiből sok maradt. Azért gondoljunk bele, annak az áruháznak is jobban megéri ma féláron eladni, mint holnap ingyen adományozni.....

2022. febr. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ma 09:13

Értem én a gondolatmenetedet, de itt kb. 3 fő érdekkör van ellentétes érdekekkel:

termelő

forgalmazó

fogyasztó


Egyik nagy árat akar, a másik nagyárrést ill. egyéb kedvezőbb piaci feltételeket, a harmadik alacsony árakat akar.


Az árat a fizetőképes kereslet és a kínálat befolyásolja a leginkább.


Eddig a külföldi termékekkel leszorították az árakat, a fogyasztók nagy része inkább azt vették, mert az olcsóbb volt. Most kitalálták ezt a szabályt, vagy ügyeskednek a szavatosság kitolásával, vagy kevesebbet rendelnek a kereskedők, ami a hazai termékek árának felemelkedésével jár, hiszen a piac így alakul.


Ezzel tehát a termelők lehet, hogy jobban járnak, a szegény emberek mindenképpen a legnagyobb vesztesei lesznek ennek az egésznek.


Mert a kereskedő nem fog azért vásárolni, hogy eladakozza. Egy-két hét, hónap alatt kiderül, hogy is van ez a gyakorlatban...


És itt nyilvánvalóvá válik, hogy miről is szól az egész

A Fidesz ismét a nemzet megosztásán játszik, most éppen a magyar termelőket állíja szembe a szegényekkel.

A termelők már most látják, hogy ez nekik jó lesz, a szegényeket megtéveszik azzal, hogy na majd a szegényeknek ingyen tejet adnak, de hamarosan felnyílik a szemük, akkor jön a gonosz kereskedő ill. a gonosz multik, akik nem adják a tejet olcsóbban vagy ingyen...


De mire kiderül, hogy ez az egész törvény tarthatatlan jogilag is, és egyéb módon is, addigra lezajlik a választás.

2022. febr. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!