Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan kezdhetnék el inni...

Hogyan kezdhetnék el inni alkoholt?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok és körülbelül egy kezemen meg tudom számolni, hányszor ittam alkoholtartalmú italt. Ebből az is következik hogy még sose voltam részeg.

Borzasztóan szorongó típus vagyok, nehezen ismerkedem, ráparázom mindenre. A kollégáim azt javasolták, hogy ha nem is lealjasodás szintjére, de kezdjek el inni, mert az ellazít, és nem fogok annyit idegeskedni.

Mit javasoltok, mi az, amiből érdemes ilyenkor fogyasztani, és mennyit, illetve mikor?


2022. febr. 27. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
👉 Egy szorongásra hajlamos személynél ez EGYENES ÚT AZ ALKOHOLIZMUSBA 👈🖐️
2022. febr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Soha semmiből semennyit

Én 43 vagyok és sose voltam részeg

2022. febr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük azzal, hogy egyedül ne igyál, főleg ne amiatt, hogy oldjad a szorongásodat. Ha mész szórakozni, találkozol emberekkel és ők is isznak, akkor nyugodtan, de csak mértékkel. 1-2 sörtől még senkinek nem lett komoly baja.
2022. febr. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha már mindenképp akarsz: először semmiképp se nyilvános helyen, hanem otthon. Van azért egy-két barátod? A legjobb lenne velük. Hogy mit és mennyit az kiderül menet közben. Ne feledd: az alkohol nem egyből hat, van némi "átfutási ideje".
2022. febr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%

Igyál!

Én minden nap iszok.

2022. febr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
5 vízre gondoltál, ugye.
2022. febr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Ha rám hallgatsz, nem iszol egy cseppet se!
2022. febr. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul gondolkodsz kérdező. Ha szorongsz, akkor nem inni kell alkoholt, mert attól rosszabb lesz, hanem a szorongás okát csillapítani.
2022. febr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hallod az alkohol nem egy gyógyszer, ha nem iszod örülj neki, a szorongásra meg nem ez a mgoldás, hanem az önmunka esetleg egy szakértő bevonása, az alkohol csak elfedi a problémát, és még káros is
2022. febr. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Phoney ***** válasza:
100%
Ha inni kezdesz rá, akkor igen hamar eljuthatsz oda, hogy rendszeres piálás nélkül nem tudod többé elviselni a szorongásodat, és onnantól igen kevés beleszólásod lesz abba, hogy mikor és mennyit iszol. Ráadásul nem is veszed észre, hogy mikor léped át ezt a határt, mert sokáig úgy érzed majd, hogy egyszerűen csak jólesik, aztán akkor lepődsz meg, amikor lassítani akarsz, de valahogy minden nap eljön a perc, amikor te is elhiszed, hogy baromi jó ötlet ma is „meginni valamit”. A szorongó emberek pszichés függősége sokkal alattomosabb és erősebb, mint ahogy azt a laikusok elképzelik.
2022. márc. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!