Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy tudok meggyógulni?

Hogy tudok meggyógulni?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok 4 éve, orvos kezel. Nem dolgozok azóta, anyámmal élek, ő tart el. Semmihez sincs kedvem, fáj hogy magányos vagyok, nincs barátnőm, barátaim. Veszekedek folyton anyámmal, nem érti meg hogy azért nem melózok mert fáj nekem , hatalmas teher az élet, nincs motivációm. Utcával fenyeget, de úgy nem gyógyulok meg. Gyógyszerek nem segítenek. Egyetlen boldogságom hogy az utcát járom, összekéregetek kb 2 ezret, veszek egy kannás bort és utcán sétálgatva eliszogatom, sokszor csövesekhez csapódok, velük meg tudom értetni magam, kedvelem a társaságukat, valamiért a többi ember nem fogad be de ők igen. Iszok velük, beszélgetünk, elvagyok velük. Ha meg egyedül iszom akkor csak járkálok fel le a külvárosban, belvárosban, buszozgatok, volt mikor fájdalmamban belekötöttem emberekbe, boxolni hívtam őket, ezt már mondjuk nem csinálom de régen volt rá példa. Apám külföldön dolgozik, havonta jön haza, az a havi 1 hétvége az egyetlen boldogságom. Felmegyek hozzájuk, van neki egy haverja, igazi meth head, olyat kell elképzelni mint trevort a gta v-ből, bírom az embert, hárman elszívunk pár methet, sörözgetünk, műsorozgatunk, kocsikázunk, ilyenek. De ez ritkán van és tudom hogy nem helyes, de úgy érzem nincs helyes út számomra, akarom megtalálni de nem tudok. Mit tennétk a helyemben?

2022. máj. 6. 20:11
 1/7 anonim válasza:
100%
Teljesen jól érzel, hasonló helyzetben vagyok. Van munkám, de semmi kedvem hozzá, és azon gondolkozok, hogy hogyan vehetnék véget ennek az életmódnak. Eleinte lottózással próbálkoztam, de mivel az esélytelen, ezért valószínűleg hajléktalanság lesz belőle. Összebarkácsolok egy otthonos kis kuckót az erdőben, és egész nap azt csinálom amihez kedvem van. A kaját meg a fűtésre a gázpalackokat meg tudom venni, ha az összespórolt vagyonomat megfelelően fektetem be.
2022. máj. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Nekem is kéne egy ilyen "Trevor" haver..😀
2022. máj. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg apró dolgokat. Pl. leszokhatnál az ivásról. Gyógyszerek me pia nagyon nem jó kombó. Ha semmit nem változtatsz 10 év múlva sem lesz senkid és mit csinálsz ha mar a szüleid sem élnek?
2022. máj. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos kezedbe kell venned a sorsodat, a körülményeid azt mutatják, senki nem fogja megtenni helyetted, sőt, a segítségedre sem lesznek. A lejtőn viszont már elindultál, de még ki tudsz szállni azt hiszem. Orvos mit mond ezekre a dolgokra?
2022. máj. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hardcore bastard lifestyle, nem semmi:D

Egyébként te hogy nem őrülsz meg az unalomba így munka nélkül, főleg hogy nem is tanulsz? (Remélem ez nem rosszindulatúként jött át..)

2022. máj. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen magas vagy és hány kg? Korod?
2022. máj. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hogyan válj optimistává?

Míg a szkeptikusság egy egészséges módja lehet annak, hogy ne tegyünk rossz lóra, addig a pesszimizmus, - vagyis örökösen csak a rosszat látjuk, - igen negatív konzekvenciákkal járhat életünkben. Folyamatosan a negatív aspektusokat látni minden élethelyzetben ahhoz vezethet, hogy lehetőségektől esel el, elhanyagolod a problémákat, melyeket meg kellene oldanod és képtelen vagy tettekhez folyamodni, melyek jobbá tennék a kapcsolataidat és az élet minőségét számodra. Az optimista a fényt keresi az alagút végén. Ha mindig pesszimista világképpel rendelkeztél, nehéz lehet átirányítani a fókuszpontodat, viszont lehetséges mégis, hogy a pohár félig tele legyen és ne félig üres!

Lépések

1. Hagyd el a meggyőződést, hogy a világ ellened van és te egy szürke felhővel születtél a fejed felett!

Ennek a meggyőződésnek semmi értelme, oka, vagy tudományos magyarázata nincsen. Néha a pesszimizmusunkat a szüleinktől vesszük át, akik valamikor negatív hozzáállásra tettek szert a világ felé. Akárhogy is, minél előbb találod okát a pesszimizmusodnak bizonyos szituációk adta feltételekben, semmint a világban, annál könnyebb lesz megváltoztatnod a perspektívádat!

2. Értsd meg, hogy a múlt nem egyenlő a jövővel!

Csak azért, mert fájdalmat és csalódást éltél át a múltban, ez még nem garantálja, hogy a rossz indítás rossz véget is ér! Ne értelmezd a rossz kezdést egy rossz vég próféciájaként!

3. Tekints magadra, mint egy okra és nem egy eredményre!

Nem kell, hogy az események áldozata légy! Hagyd abba a töprengést arról, hogy mi történik veled és gondolj inkább arra, hogy mi történhet veled! Ha nem vagy boldog az életeddel most, tűzz ki célokat magad elé és indulj el az irányukba! Az életben sok rizikót kell vállalnunk minden nap és nem mindegyik ér pozitívan véget. Ez a rizikó jelentése is egyben. Viszont a jó dolog, hogy néhány tettünk jó eredményekhez vezet és sokkal jobb gyakran egy mixet kapni, mint semmit sem! Ideális esetben a jó dolgok túlnyomó részben lesznek a negatívakkal szemben, de ezt a szintet sosem éred el, hacsak nem változtatod meg magad és nem remélsz!

4. Használj pozitív megerősítést!

Írj le rövid kijelentéseket, melyek arra emlékeztetnek, hogy változik a világról alkotott képed! Tedd a lapot olyan helyre, ahol mindennap látod, - a tükörre, a monitorra, a mappád belsejébe, vagy akár a faladra! Néhány példamondat:

"Minden lehetséges." "A körülmények nem formálnak, én formálom a körülményeimet." "Az egyetlen dolog, amit kontrollálhatok, a világhoz való hozzáállásom." "Mindig választhatok." "Azt választom, hogy pozitívan állok az élethez."

5. Emlékeztesd rá magad, hogy az élet rövid!

Ha úgy érzed, hogy a pesszimizmus fedi el ítéleteidet, vagy megint lehangolt vagy a jövődet illetően, emlékeztesd rá magad, hogy minden perc számít és minden idő, melyet azzal töltesz, hogy a veszteségekre koncentrálsz, csak időt vesz el attól, hogy élvezd, amit az élet kínálhat számodra! A pesszimizmus nem túl praktikus, mivel egy csomó időt elvesztegetsz azzal, hogy arra gondolsz, ami volt, ahelyett, hogy azzal foglalkoznál, ami megtörténhetne, de nem biztos, hogy meg fog, mivel ahhoz előbb hozzá kellene fogni! A pesszimizmus döntésképtelenné avanzsál, és egyszerűen csak időpazarlás!

6. Légy kiegyensúlyozott optimista!

Nem mondtuk, hogy válj mesehőssé, aki mindenben csak a pozitív dolgokat látja és nem vesz tudomást semmi rosszról! Ez rossz döntésekhez vezethet és ahhoz, hogy kihasználjanak mások. Ehelyett légy racionális optimista, aki elfogadja a jót és a rosszat is, annak reményében, hogy a jó túlnyomó részben lesz a rosszakkal szemben és megérti, hogy semmi értelme mindennel kapcsolatosan pesszimistának lenni! Készítsd fel magad a legrosszabbra is, de reméld a legjobbakat! Az előbbi érzékennyé, az utóbbi optimistává tesz!

Tippek

- Használj mottót magad számára, hogy optimista maradj! Talán egy igen nehéz napon, mikor valakinek sikerül motiválnia valamivel, írd le a mondatot egy papírra!

Néhány inspiráló gondolat:

"Még a leghosszabb út is egy lépéssel kezdődik."

"Az élet emlékeztethet arra, hogy lehetne rosszabb is."

"Míg valaki meg nem érti az élet sötét oldalát, addig nem tudja értékelni a jó dolgokat sem."

"A felhők felett mindig süt a nap."

- Légy boldog! A kutatások azt mutatják, hogy a pozitív arckifejezés tényleg boldogabbá tesz és optimistábbá a jövőddel kapcsolatban.

- Gyakorold ezeket a tippeket másokkal szemben! Ha hallod, hogy valaki pesszimista, próbáld meg megváltoztatni a gondolkodásmódját a tippjeinkkel! Néha könnyebb megérteni ezt a perspektívát, ha másoknak magyarázzuk.

- Mindegy milyen furán is hangozzon, de hallgass pozitív zenét és olvass pozitív könyveket!

- Kívánj valami jót a barátodnak, vagy egy idegennek, esetleg hagyj valakit előtted átmenni az úton, netán engedj mást előre a sorban a kasszánál! A jó dolgok rád is átragadnak majd és jó lesz tőlük a hangulatod.

- Csak te teheted jobbá a dolgokat! Mosolyogj és máris jobb lesz a helyzet!

- Fókuszálj a jó dolgokra életben, akármilyen kicsik legyenek is azok, mert így sikerül kiszűrnöd a fejedből a negatív és lehúzó gondolatokat! Számolj meg minden egyes szerencsét az életedben!

Figyelmeztetések

- Kerüld a negatív embereket, ha ez nem megy, akkor ne hagyd, hogy lehúzzanak!

- Mindenkinek vannak gyenge pillanatai! Néha megbotolhatsz és visszatérhetsz a rossz szokásokhoz, de ne add fel, amit sikerült elérned!

- Ne keverd össze a pesszimizmust a depresszióval! A depresszió ugyanis mindent sokkal rosszabb fényben tüntet fel, mint amilyenben valójában van!

- Realizáld, hogy nem arról van szó, mi történik veled, hanem, hogy hogyan reagálsz arra, ami történik!

- Kerüld a pesszimista, cinikus társaságot!

2022. máj. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!