Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy változtassak a jelenlegi...

Hogy változtassak a jelenlegi állapoton?

Figyelt kérdés

54 éves nő vagyok. Már évek óta nincsenek barátnőim. Jóhiszemű vagyok és jóindulatú az emberekkel. Ezt elvárom a barátnőktől is. De sajnos a nők nagy része nem ilyen. Sőt, előbb-utóbb kezdenek rosszindulatúak lenni. Ha úgy gondolják, okuk van rá, irigykednek.

Szépen barátkozunk, majd egy idő után elkezdenek rosszindulatúan beszólogatni. Talán akkor derül ki, hogy valójában milyen a természetük.

Én viszont nagyon érzékeny lelkű vagyok, nem szeretem, amikor bántanak.


Jó néhány éve munkahelyet váltottam, azóta otthon dolgozom. Ez rontott a helyzetemen, már nem vagyok emberek között, nem tudok új barátságokat szerezni. Pedig olyan jó lenne jókat beszélgetni valakivel (akár férfi, akár nő), meginni egy kávét...


Tudom, ki kellene mozdulni valahova, na de egyedül ez nem olyan könnyű.



2022. okt. 25. 21:08
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

10-es: Nem hagytak magamra! Én döntöttem úgy, hogy elég volt.

Nem bántok soha senkit, kedves és türelmes vagyok, de ez nem segít. Előbb utóbb elkezdenek beszólogatni, szemétkedni, olyan emberekről pletykálni, akik nem bántották őket.


Én ezzel nem tudok és nem is akarok azonosulni!


Példaként elmesélem az egyik történetet:


- 16 évig barátkoztam egy nővel, a legjobb barátnők voltunk. Legalábbis én ezt hittem. Amikor baj volt, mindig segítettünk egymásnak. Szinte naponta beszéltünk telefonon, gyakran találkoztunk.

Valamikor terhes lettem, gyermeket szültem. Megkértem a barátnőmet, hogy a gyermekem keresztanyja legyen, amit ő örömmel elfogadott.


Idővel viszont észre vettem, hogy a barátnőm egyre ritkábban keres. A közelben lakott és hívtam, hogy jöjjön velünk estefelé sétálni a környéken, amikor a kisbabámmal sétálok, jó lenne beszélgetni. Nem akart eljönni egyszer sem. Pedig, amikor még nem volt gyermekem, rendszeresen sétáltunk a kutyájával.


Később elköltözött egy távoli kis településre, ahol egy gyógyfürdő is volt. Ezután gyakrabban keresett telefonon, úgy érzetem hiányzom neki. Rendszeresen meghívott, hogy menjek hozzá vendégségbe, fürödjünk a gyógyfürdőben, este menjünk vacsorázni. Viszont, menjek gyerek nélkül.

Mert neki nincs és őt zavarják a gyerekek.


Igyekeztem ezt elfogadni, ehhez alkalmazkodni, a gyermekem pedig szeretett a nagymamájánál is lenni, ezért időnként a nagymama vigyázott rá, én pedig elmentem 2-3 napra a barátnőmhöz vidékre. A barátnőm örült nekem, úgy viselkedett, mint régen.

Időközben elváltam, a gyermekem még nagyon pici volt. A barátnőm bevallotta, hogy soha nem kedvelte a volt férjemet.

Nekem ezzel semmi bajom nem volt. Nem kötelező kedvelni senkit, már én sem kedveltem az exemet.


Eltelt még 1-2 év és egyszer a barátnőm szólt, hogy Budapestre jön, valamilyen dolga van itt és elugrana hozzánk is, hogy beszélgessünk egy kicsit.

Bevallom, nagyon megörültem, kaját készítettem, vettem sütiket is és nagyon vártam.


A fiam már 10 éves lehetett, nyugodtan ült a számítógépnél és játszott. Nagyon udvarias, tisztelettudó, kedves jó gyerek.


Megérkezett a barátnőm, a fiam oda ment hozzá, mosolygott és kedvesen üdvözölte. A barátnőm mondott neki néhány kedves szót, viccelődött, majd elmentünk az ebédlőbe beszélgetni. A fiam a nappali szobában vissza ült a számítógéphez és folytatta a játékot.


Amikor a barátnőm távozni készült, az előszobában öltözködött, be nézett a nappali szobába, köszönt a fiamnak. A fiam rá nézett és kedvesen, mosolyogva vissza köszönt.


A barátnőm, mielőtt kiment a bejárati ajtón rám nézett, az arckifejezése gonosz volt és undor is látszott az arcán és ezt mondta:


"Úristen! Hogy hasonlít az apjára! Nem félsz, hogy ugyanolyan hülye lesz?"


Csak álltam ott szótlanul és nem hittem a fülemnek... valóban jól hallottam? Valóban ezt mondta?


Bizony, ezt mondta!


Akkor láttam utoljára. Később beszéltünk telefonon, de nem sokat. Azt mondta, elvégzett egy idősgondozó tanfolyamot, lakásokra jár és ápolja az időseket, Egerben.


Végül véletlenül kiderült, hogy hazudott, mert nem Egerben van, hanem már néhány éve Budapesten! Engem viszont nem keresett.

Ezután eltűnt az életünkből. A fiam keresztanyja! Akit szerettünk és soha nem bántottuk.


Idővel rájöttem, hogy mi volt a baja velem. Irigy volt, mert nekem van gyermekem. Nem igaz, hogy nem szerette a gyerekeket sőt ő is szeretett volna, de kizárólag gazdag férfitól. Ez neki nem jött össze.

Egyedül maradt.

2022. okt. 28. 15:22
 12/17 anonim ***** válasza:

Megérdemelte, hogy egyedül maradjon ha ilyen önző! Nagyon türelmes vagy hogy tudtad ezt elviselni? Kidobtam volna ha az én gyerekemről ilyent mond valaki! Irigység, nem más amit mondott. Rohadjon meg ha nem tud örülni a boldogságodnak. Mi az hogy a gyerek kereszt anyja? Nem törődik a gyerekkel, ellenséges vele? Milyen keresztanya ez? Hívő ez egyáltalán? Ha veled történik bármi, az ő dolga lett volna felnevelni a gyereket ha nincs más. Szarik rá? Ez barátságnak sem nevezhető, hagyd a p.-ba!


Nekem is sok hasonló tapasztalatom van. Nem érdemes jónak lenni, csak kihasználnak, lenéznek.

2022. okt. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
43%

Te jó ég, nagyon sajnálom a helyzetedet!


Velem nyugodtan barátkozhatsz, én nem tudok gonosz lenni. (Nagyon sok a férfi barátom, de kifejezetten barátNŐKet keresnék...)


Nekem is inkább a női társaság hiányzik jobban, amióta édesanyám meghalt. Nagymamámmal alig lehet dűlőre jutni, de már szinte alig él ő is.


48/N

2022. okt. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
36%

Mit szólnál egy masszazshoz?

Kozbe lehet jokat beszelgetni, vannak olyan masszorok akik szeretnek kozben beszelgetni ha kell.

Ismetek par ilyet, nekem ez segített kimozdulni

Kezdetnek jó, ezutan vannak a következő lépések.

Az edzés, sport , fitness, csoportos edzesek , vagy box, vagy Zumba , mittom én.

Szóval van választék .

Ha pl. lustibb termeszetű vagy akkor vannak egyhazi csoportok. Persze keteszteny egyhazakra gondolok, tisztelet a kivetelnek, de van egy par ahol vannak normalisak akiknel nem kell semmi plusz penzt adni, de baratkozni lehet


Na adtam pár tippet, valassz ami neked jó

Sok sikert!

2022. nov. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
88%

Milyen megyében laksz?

Lehet baratkozhatunk , nő vagyok

2022. nov. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

14-es: Nem sportolok és nem vagyok vallásos.


15-ös: Budapesten élek.

2022. nov. 6. 22:01
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Akkor marad a masszázs 😉.
2022. nov. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!