Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, ha senkim sincs,...

Mit tegyek, ha senkim sincs, elfogytak a barátaim?

Figyelt kérdés
A családom finoman szólva is toxikus, onnan szeretetet nem, csak bántást kaptam, tehát ők nem játszanak. Soha nem voltam a legnépszerűbb ember, de mind általános- és középiskolában, a kollégiumban, mind egyetem alatt volt jópár barátom, ismerősöm, akikkel elmentünk ide-oda, programokat szerveztünk. Az egyetemnek 1 éve vége, és a kapcsolatok, amiket megígértünk, hogy ápolni fogunk, eltűntek. Mindenki elköltözött, ha programot szerveznénk, jó, ha fél évvel később összejön valami. Azt veszem észre, ha egy ismerősöm párt talál, hirtelen el is felejt mindenki mást, és még egy kávéra se ér rá. Egy-egy barát, aki új városba költözött, és őszintén tudok vele beszélni, arról számolt be, hogy elmegy dolgozni, hazamegy, elvégzi a hazimunkát, alszik. Ha megkérdezem, kikkel tartja a kapcsolatot, akkor megmondja, hogy a családján kívül senkivel. A régi "legjobb baratnőm" bepasizott, azóta az évi egy hétvégés látogatásra sem jön már le hozzám, pedig vele anno öt évet együtt laktam. Nyilván megértem, hogy új élet, új élethelyzet, nem is akaszkodok rá arra, akinek nincs rám szüksége az életében, csak így nem maradt senki. A munkahelyen sajnos olyan emberek vannak, akiktől tartani kell a 3 lépés távolságot, illetve nagyon érdekemberek. Bár lassan mindenki az, azt veszem észre, nekem pedig nincs nagy vagyonom, kapcsolati tőkém, de nem is akarnék olyat, aki ezek miatt lóg velem. Nincsenek már őszinte kapcsolatok, vagy csak manapság sokkal nehezebb őket kialakítani? Vagy valamit én csinálok rosszul? Valószínű az a bajom, hogy ebben az új élethelyzetben nem találtam meg a társaságom, nincs kihez szólni, nem támogat senki érzelmileg. A munkahelyen meg ha néha érdeklődnek, hogy megyek-e bulizni, megyek-e nyaralni, hol töltöm a hétvégém, akkor egy komplett lúzernek érzem magam. Nem tudom, mit rontottam el ennyire? Ráadásul mindenkitől ezt hallom szinte, aki a munka miatt elköltözött. Miért nem jön már magától az, ami eddig mindig olyan könnyen ment? Nagyon magányos vagyok, és attól félek, teljesen megkeseredem. Arról már nem is beszélek, hogy pont akkor tűnt el mindenki, amikor egy komolyabb problémám volt, valahogy mindenki csak akkor van ott, amikor jól megy minden. Az ember mindig csak magára számíthat?

2022. dec. 3. 06:39
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Pasizz be te is.
2022. dec. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Eljarsz sportolni, utazgatsz, élvezed az életed.

Aztán lesznek majd emberek akik érdekesek és te is érdekes vagy nekik.


A gyerekkornak vége. Ez ilyen... 😃

2022. dec. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló cipőben járok, mert jelenleg egyetlen egy haverom vagy barátom sincs, akikkel mehetnék erre arra.

Igen, a munka mellett nem árt, ha valakivel, vagy valakikkel el lehetne menni még valahova, mert egy idő után belefásulhat az ember a monotonitásba.

Valahogy mostanában nagyon ridegnek és távolságtartóak az emberek egymással, még akkor is, ha egy adott személy valakihez abszolút nem rossz szándékkal közeledne.

Most az, hogy online beszélgetek pár emberrel, az csak ideig-óráig oldja a magány érzését, de szerintem mindenki arra vágyik, hogy személyes élményei legyenek.

2022. dec. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a 3-as válaszolónak.

Mindenki csak online akar beszélgetni,az pedig semmit nem ér.

Egy kávé mellett, vagy sétálva, vagy kis kiránduláson milyen jó is beszélgetni, nevetgélni..

Ritkán van benne részem,sajnos :(

2022. dec. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert az a legjobb barátnő már nem tud hozzád eljárni, azért telefonon még tarthatod vele a kapcsolatot, és megtudhatod az élete folyását, ahogy ő is a tiédet. Én is leginkább telefonon tartom a kapcsolatot,van olyan barátnőm, akit annak tartok, pedig csak egy évben kétszer, háromszor beszélünk, de akkor mindent elmondunk, és teljesen képben vagyunk egymásról. E-mailezzetek.
2022. dec. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Válassz ki a lányok közül mondjuk kettőt, akit semmiképpen nem szeretnél elengedni, és tedd félre a büszkeségedet, és havonta egyszer hívjad fel, mesélj el neki mindent, ami addig történt veled, jót is, rosszat is, inkább a rosszat, legalábbis nekem az a fontos, hogy a rosszat megoszthassam valakivel, hallgasd meg őt is, ő is meséljen el mindent, és elég, ha egy évben mondjuk egyszer találkoztok, meghívod a születésnapodra, a párjával együtt. Így is fent lehet tartani egy barátságot.
2022. dec. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze őt is hallgasd meg!

De ha ez nem megy: van egy mondás: Ahol Isten becsukott egy kaput, mindig kinyit egy másikat.

2022. dec. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!