Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Lehet úgy élni egy minőségi,...

Lehet úgy élni egy minőségi, mentálisan egészséges életet, ha nincs valakinek szoros barátsága senkivel, se lelki társa?

Figyelt kérdés

Csak felszínes barátságok, amik kb nem is léteznek, mert csak olyankor keressük fel egymást ha valami nagyobb dolog történt (baba, házasság)

Most jöhetne a kérdés, h mind 2 fél felelős az elhanyagolt barátságért...ez igaz. Ők általában elfoglaltak, nagy család, folyamatosan történik velük valami. A kommunikációban meg nem vagyok a legjobb, mindig úgy érzem kb csak ilyen forma kérdések vannak a beszélgetéseinkben és egy idő után el is hal. Mit kellene tennem? Mit tanácsoltol? Ti ezt h látjátok?



2022. dec. 21. 08:50
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
75%
Lehetséges, ha ilyen a lelki alkata valakinek, hogy nem hiányoznak neki a kapcsolatok. Én is úgy 20 éves koromig voltam ilyen, most meg nem tudom betölteni az űrt. De már annyira elsodródtam az emberektől, hogy ha valaki barátkozna velem, attól is megijedek, nem tudom rendesen fogadni.
2022. dec. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
80%

19: Tájékozódj a világ eseményeiről, olvass könyveket, bővítsd a tudástárad és keress olyan témát, ami érdekel! Járj emberek közé, elsősorban olyan programra, ahol van lehetőséged interakcióba kerülni másokkal. Keresd a közeledben lévő emberek társaságát, szüleid, rokon, szomszéd, volt osztálytárs, beszélgess velük. Minden programot, elhívást ragadj meg, még ha félsz is tőle avagy nincs kedved hozzá, nyissa a világ felé! Hogyha nem hívnak el, légy proaktiv és tedd meg te!


Haladj szép lassan, ha szükséges tarts szünetet, hogy újult erővel vágj neki. Légy kitartó és türelmes, mert nem egyik napról másikra történik a valtozás!

2022. dec. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
75%

Igen, én úgy érzem, hogy mentálisan stabilabb vagyok, mint sokan, akik körülveszik magukat hamis barátokkal. (több ilyen van, mint azt gondolná az ember) Mindig fontos volt nekem, hogy jól érezzem magam és megtaláltam a módját. Sosem másoktól vártam, mert annak általában csalódás a vége.

Nincs szükségem senkire ahhoz, hogy boldog legyek és ez szerintem nagy előny, mert rengeteg a kapcsolatfüggő ember, aki a rosszban is benne marad (párkapcsolati és barátság téren is) csak azért, hogy ne legyen egyedül.

2022. dec. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
75%
De egyébként nem is élek a 4 fal között egyedül sem, az úgy tényleg rossz lehet. Én egyedül is izgalmas életét élek, sok élményben van részem. A társaság meg az, ha valakit szórakoztatnom kell az viszont frusztrál, szóval az én esetemben pont fordítva vannak a dolgok. Nem egyformák az emberek, unalmas ez az ember társas lény mantra is. Az állatvilágban is sok olyan van, ahol a szaporodáson kívül egyedül vannak az állatok és mégis teljes az életük.
2022. dec. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
40%

Minden hosszútávú állapot hagy mentális nyomot. Ami rövid távon negatívnak tűnhet, az lehet, hogy hosszútávon pozitívvé válik visszanézve ill.az eredményét tekintve.

Az ember mindazonáltal társas lény, de szüksége van privát szferára is. Az egyensúly a kettő között van.

2022. dec. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!