Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Lényegében a vonat lett a...

Lényegében a vonat lett a magyar ember lőfegyvere?

Figyelt kérdés

Elképesztően sok vonatgázolás történt az elmúlt egy év óta és ne mondja senki, hogy a túlnyomó többsége figyelmetlen volt.

Őszintén megmondom nekem heti szinten mindig eszembe jut az öngyilkosság gondolata, mert krónikus beteg vagyok és 31 évesen se kapcsolatom, se saját életem, se normális fizetésem nincs.

Viszont eddig a vonat volt az utolsó dolog amire gondoltam, mert szerintem nagy az esély rá hogy valaki lerokkanjon általa és ne ölje meg magát. Vagy rosszul gondolom?



2022. dec. 26. 11:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
Ja, elég lutri.
2022. dec. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

Nem ítélem el alapból az öngyilkosságot, meg tudom érteni bizonyos körülmények között (pl. minél kevsebb embernek okozzon az illető szenvedést, bánatot, rendezze el maga után a dolgokat, pl. végrendelet (közjegyzőnél - persze nem kell tudnia, hogy mire készül.), ne okozzon kárt a hátramaradóknak, írja meg, ha már nem intézte el, hogy milyen ügyeket hagyott hátra, ill. senkit ne érjen semmi váratlanul, minél kevésbé szívjon más, ha már ő így dönt.


A másik, hogy az öngyilkosságával minél kevesebb embernek okozzon traumát, tehát ne kavarjon bele más embereket: ne ugorjon vonat vagy más jármű elé, mert egy vonatvezetőnek is elég rossz élmény ez.


Na meg nem szabad úgy csinálni, hogy másnak ezzel lelkifurdalást okozzon az ember.


ismerek nagyon kemény sztorikat, ami mindennél aljasabb ezen a téren, az illető a legmocskosabb módon csinálta, és sokáig tartott másnak feldolgozni.


Én egyébként eutanázia párti vagyok éppen ezért, és rohadt szemét dolognak tartom, hogy nincs se normális egészségügy, de még méltóságban se hagyják az embert meghalni.

2022. dec. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%

azért azt kevesen élik túl, de brutális egy dolog ...


ahol én lakom, itt is kedvenc helye az öngyilkosoknak mert van egy beláthatatlan kanyar, már kész zarándokhely, tele van koszorúkkal, rengeteg ember ölte meg magát és ami durva, nagyon sok tizenéves is.

de inkább ne gondolkozz rajta, láttam én már a mozdonyt gázolás után, nagyon kemény ...


hát xar az élet sokszor jaaa, de 31 évesen azért még lehet az jobb is.

2022. dec. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14%
Elég szomorú, hogy valaki ezen töri a fejét, mert nem született kiváltságos Chadnek.
2022. dec. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

"szerintem nagy az esély rá hogy valaki lerokkanjon általa és ne ölje meg magát."


Ez az összes öngyilkossági módszernél fennáll, többek között ezért sem érdemes próbálkozni vele.

2022. dec. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20%

Jézus Krisztus szeret téged!

Az életét adta érted!

És feltámadt!

Ha hiszel benne, örök életed van!

Istenért érdemes élni, Ő ad neked erőt!

És az is tud erőt adni, ha tudod, hogy van akinek tudsz segíteni, akinek szüksége van a segítségedre, aki örül annak, hogy te segítesz!

Ha most nem is éreznéd úgy, hogy bármiben bárkinek tudsz segíteni, valószínűleg van akinek tudsz valamiben. Csak keresni kell, vagy várni a megfelelő időre.

Ha más nem jut eszedbe, az tökéletes, ha te is hirdeted a Jézust és az ő igazságát az embereknek. Igazából ez a legnagyobb segítség, amit az ember adhat. Akár úgy is, ha mondjuk papírra kinyomtatott szövegeket ragasztasz ki az utcán, vagy helyezel el különböző helyekre. Vagy valami ilyesmi.

De az is jó, ha valami művészeti tevékenységet végzel, ha van olyan, amit élvezettel csinálnál.

2022. dec. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

#6-os vagyok.

És javaslom, hogy olvasd a Bibliát, legfőképp az Újszövetséget!

János evangéliumát és János (apostol) 1. levelét különösen ajánlanám!

Mindkettő jó és hasznos írás! A Biblia többi részével együtt.

2022. dec. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatban sokkal több történik mint amennyiről a bulvárban hallani, alapvetően két verzió van, ha végtagot visz, akkor egy életre utána elintézi vele az embert, ha meg hát " sikeres " lesz akkor egy vonatnyi utasnak, plusz a mozdonyvezetőnek okoz nagyon kellemetlen perceket.
2022. dec. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A mozdonyvezetőnek nem csak kellemetlen perceket, az utasoknak igen, hiszen jó esetben nem szállnak ki, szemlézni, de ha igen, akkor sem érzik úgy, hogy ők ütötték el, a mozdonyvezető igen.
2022. dec. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg annak aki felvakar utanna.

Az egyik legmocskosabb halal, az tuti...

2022. dec. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!