Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A magyar emberek szeretnek...

A magyar emberek szeretnek szenvedni?Vagy jók a mostani körülmények itt Magyarországon?

Figyelt kérdés
2004 óta útlevél nélkül át lehet menni a szomszédos uniós országokba,de mégis olyan mintha még mindig a 80-as évekbe lennénk.Az emberek nagy része nem megy sehova,itt szenved a százezer alatti nyugdíjával vagy a kétszázezres fizetéssel.Ha más nem is változott az elmúlt 30 évben, legalább az igen hogy egy személyivel elmehetünk Németországig,könnyebb most kimenni dolgozni külföldre,de mintha ezt se használnánk ki.

2023. jan. 7. 00:22
A kérdező szavazást indított:
Azért nem mennek ki külföldre mert attól félnek ott még rosszabb lesz
Azért nem mennek ki mert nem beszélnek idegen nyelvet
Azért nem mennek ki mert nincs rá pénzük
Azért nem mennek ki mert magyar ember Magyarországra fizessen adót
Azért nem megy ki mert itt is jól él kétszázezerből
Azért nem megy ki mert hazaárulónak érezné magát
32 szavazat
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Én se mentem ki de én azért mert nem beszélek nyelvet és én attól félek hogy ott jobban meg kéne felelnem a nagyobb fizetésért és nem tudnám hozni azt a szintet amit elvárnának azért a havi 1 millióért.
2023. jan. 7. 00:25
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
na szerintem pont ezért vannak még sokan így mások is
2023. jan. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Én azt gondolom lehet hogy rosszul,hogy egy németnek elég annyit teljesíteni azért a havi 1 millióért amennyit itthon egy magyar teljesít 200 ezerért.Viszont egy magyarnak ötször annyit kell teljesítenie Németországban azért a havi 1 millióért mint a németnek.Vagy ezt rosszul gondolom?
2023. jan. 7. 00:29
 4/19 anonim ***** válasza:
42%
hát akik itt kijárnak dolgozni azt mondják, megszakadnak egyfolytába kevesebb pénzért mint a helyiek, bár gondolom függ a munka jellegétől, országtól is stb.
2023. jan. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%
Munkahelytől függ... Ötször többet a magyarnak azért nem kell csinálni mondjuk egy gyárban. Csak ugyan azért a munkáért 3x kevesebbet kap. A kormány ugye a munkások helyett a multikat védi és így a cégeknek könnyű rabszolgaláncon tartani az embereket.
2023. jan. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%
Külföldön meg nem fogsz ugyanannyit keresni, mint egy német. Tudják, hogy a Balkánról jössz, nincsenek nagy elvárásaid.
2023. jan. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell ötször annyit én is kinnt dolgozok :)

Féltem neki indulni anno de már az első munkanapokon kellemes csalódás ért, a titok hogy: magyarnak kinnt (sem) szabad dolgozni. B1 szintet sem érte el a nyelvtudásom amikor kimentem, az rossz volt egy kicsit de tanultam a nyelvet és belejöttem. Azóta én sem értem aki szenved otthon miért nem indul neki...

2023. jan. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
pályakezdőként nyelvtudás nélkül annyira csekély pénzzel hogy itthon se tudnék külön lakni egyelőre hogy induljak neki? bármennyire is szeretnék, amihez értek ami a szakmám ahhoz meg kéne nyelvtudás kint. Hol laknék, miből, hogy vágjak bele? nem olyan egyszerű szerintem
2023. jan. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem egy német Lidlben sem kell többet dolgoznia egy magyarnak mint egy magyar Lidlben.De biztos többet kap ott mint itt.Viszont ha üresedés van,lehet a németet veszik előbbre,a magyar meg várakozzon.Nem tudom.
2023. jan. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ezt még lehet Orbán Viktor se gondolta volna hogy ennyien itthon maradnak és még úgy sem hagyják itt Magyarországot hogy itt a legmagasabb az Áfa a világon.És itt vagyunk,fizetjük a Fidesznek szorgalmasan az adókat.Talán lelkiismeret furdalásunk lenne,ha magyarként külföldre fizetnénk az adót.
2023. jan. 7. 00:48
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!