Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, hogy ne számítson...

Mit tegyek, hogy ne számítson annyira az emberek véleménye és merjek nyitni?

Figyelt kérdés

A problémák 21 nyarán kezdődtek.

Augusztus volt, amikor csúnyán kilettem beszélve egy lány által a baráti társaságomnak. Az a szituáció megoldódott, de nekem nem gyógyuló sebet okozott.

Azóta stresszel, hogy ki mit mond rólam, amikor nem vagyok ott.


Előtte sem voltak igazán barátaim, de ezután csak rosszabb lett. Bekerültem gimnáziumba, ahol próbáltam nyitni minél több ember fele. Idén vagyok tizedikes, konkrétan mindenkinek meg van a saját köre, csak én vagyok az, aki ide-oda próbál csapódni.

De sehol sem jó. Tudom, hogy sokan kibeszéltek, talán még ma is, ugyanis másokkal is megteszik.

Így nem merek sehova sem tartózni, mivel mindenhol cikiznének továbbra is.


Tudom, hogy az én felfogásommal van a legnagyobb baj, de egyszerűen az ominózus nyári eset óta mániákusan figyelem az emberek véleményét rólam…


Lassan beleőrülök és egyedül is vagyok a gonddal.


17/L


2023. jan. 10. 15:48
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia enis ilyen voltam… szerintem állj ki magadert eloszor is nekem az segitett. Ha tudod hogy valaki kibeszel , kibeszelnek akkor menj oda és kerdezd meg hogy miert beszel ki… legyél határozott

Az emberek a hatarozottsagot kedvelik

Ha gondolod írj ram privatban segitek bővebben

2023. jan. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Én is ilyen voltam mindíg.

Középsuliban voltak barátaim, de az iskola végeztével szétszóródtunk és messze kerültünk egymástól, ettől idővel véget értek a dolgok.

Rengeteget foglalkoztam( még most is kicsit), hogy ki mit gondol rólam .


Mái napig nehezen barátkozom mert mindíg azt hiszem, ha valaki közeledik baráti szándékkal akkor annak valami hátsó szándeka van.


Vannak ilyen emberek akik kicsit szorongóbbak mint mások.

Annyit tudsz tenni ellene, hogy hiszel benne, hogy nem mindenki rosszindulatú aki barátkozni próbál.

2023. jan. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
Gondolj bele, hogy túléled így is-úgy is, ha kinyitod a szádat, nyitsz az emberek felé, és erősödsz tőle lelkiekben is.
2023. jan. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1/ Alap: ha valakinek oktalan ellenérzései vannak veled kapcsolatban, ahhoz neked nincs közöd. Az az ő problémája. Neki kell megküzdenie a negatív gondolataival. Vegye, vigye. 🙂


2/ Örök igazság: azt nézem, hogy ki mondja.

Ha rosszindulatú ember mondja, akkor én sokszor örülök, kihúzom magam, mert megerősít abban, hogy jó úton járok. Nyugodtan a szemébe nevetek.


Ha jóindulatú ember mondja, odafigyelek és megköszönöm az észrevételét.


Tudnod kell, hogy mindenkiről !) beszélnek a háta mögött jót is, rosszat is; jól is, rosszul is; jóindulattal, szeretettel, de irigységgel, gonoszsággal is. Az emberi természethez tartozik.


Ki lehet nevelni magadból az efféle túlérzékenységet azzal, hogy tudatosítod magadban az értékeidet, s nem érdekelnek kicsinyes pletykák.


Utóbbiaknak 99% irigység az eredője.

👍

2023. jan. 29. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!