Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szégyen vagy nem, de nincsenek...

Szégyen vagy nem, de nincsenek barátaim. Bennem lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Emlékszem több törés is volt az életemben ami a baráti kapcsolatokat illeti. Volt, hogy akiket a barátaimnak hittem kihagytak közös programokból. Mint pl. sátorozás. Gyakorlatilag mindenki ott volt a baráti társaságból. Én nem.

Sosem voltam annyira fontos senkinek, hogy keressen. Mindig én kezdeményeztem. Illetve volt egy haverom, akit kimondva, kimondatlanul, de felelőssé tettem az egyik barátnőmmel való szakítás miatt. Sosem mondtam neki, de ő volt akkorra már az egyetlen ( mint mostanra kiderült, az utolsó ) bizalmasom. Azóta eltelt úgy 9 év. Azóta egy haverom volt. Benne nem bíztam. De legalább volt kivel kimozdulni.

Egyre nehezebben nyílok meg. Meg hát már abban a korban vagyok, amikor nemigen’ barátkozik az ember.

Mostanában sokszor érzem azt, hogy mások átgazolnak rajtam mert nem vagyok elég hangos vagy határozott.

27/F



2023. ápr. 1. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Valszeg nem teszel semmit a társasághoz progikhoz. Semmi ötlet kreativitás aktivitás. Hanem csak bele akarsz ülni az egészbe.
2023. ápr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem soha nem voltak barátaim, mert csendes nyugodt unalmas ember vagyok. De már megszoktam hogy egyedül vagyok.
2023. ápr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen átérzem a helyzeted!

Ugyan ebben vagyok. Én úgy vettem észre ahogy a haveri társaság elkezdett idősödni úgy inkább mindenki keresett 1 havert magának közülük és a többit kezdte ignorálni. Én is volt, hogy hanyagoltam őket az akkori barátnőim miatt ezáltal elkezdtek kicsit utálni. Nálam is az lett a vége, hogy már kb. 7-8 éve egyetlen haverom sincs pedig kvára igényelném ezt a császkálást, hétvégi sörözgetést és hasonlókat. Én nem is igazán próbálkozok már haverkodni ilyen korban (pedig még csak 26 vagyok) már tényleg nem igazán vevő rá senki mert úgyis megvan a saját társaságuk.

2023. ápr. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen barátkoznék.
2023. ápr. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11%
Ne haragudj, de ha minden barátod elfordult tőled, akkor nagyon valószínű hogy te csinálsz rosszul valamit.
2023. ápr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem igaz. Ritka az olyan ember, akivel érdemes barátkozni.
2023. ápr. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18 évesen nekem sincs egy barátom se
2023. ápr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pár évvel vagyok fiatalabb, de nagyon átérzem a helyzetet. Közös programokból való kihagyásom is megvolt, valahogy nekem is mindig fontosabbak voltak ők, mint fordítva (másik barátokra is értve), és rendre haltak el a többéves barátságok is.

Offline barátokozásokra nyitott vagyok, és ott sokszor sikerül új emberekkel beszélgetésbe elegyedni, de sosem lesz belőle több. Mármint barátság nem lesz belőle, csak felületes ismeretség maximum.


Valahogy mostanában, mintha alig lennének fontosak a (mély) emberi kapcsolatok, és mintha sokan azt éreztetnék, hogy a másik könnyen pótolható, és nem hagy maga után nagy űrt.

2023. ápr. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne higyjétek már el kérlek, hogy huszonévesen már 'nemigen barátkozik az ember'. Ez csak akadály, nem igazság.
2023. ápr. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Johhny05 válasza:

A barátkozás nem korfüggő!

Mindenki átesik egy természetes szelekción, van aki rostál, van akit kirostálnak, van aki megmarad.

Többnyire a fiatalkori „barátságok" tűnnek el, mert változik értékrendünk, változnak igényeink.

Természetesen mindenki kapni szeretne egy barátságtól, de csak gondoljunk bele, ha egy edény a barátság, amibe sok barát keze nyúl, és legtöbben kivenni szeretnének, az hamar kiürül.

Meg kellene tanulnunk örülni annak hogy adhatunk! Ez nagyon felemelő érzés tud lenni, ha megtudjuk figyelni adott pillanatban azt az örömet amit kiváltunk abból akinek adunk valamit. Nem tárgyat, olykor kedvességet, mosolyt, előzékenységet, segítséget, figyelmet!

2023. ápr. 7. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!