Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha meghalt és új párkacsolatot...

Ha meghalt és új párkacsolatot kezdek akkor megcsalom?

Figyelt kérdés

6 éve halt meg a párom. Nem tudtam semmilyen férfira nézni. Gyerekük nem volt. Pár hónapja viszont elkezdett közeledni felém egy férfi, de nem tudom mit tegyek.


Ha nem lett volna az előző párom el tudnám vele képzelni az életem, de így..


Mit tegyek? Ha elkezdek egy párkacsolatot úgy érzem megcsalom, és félek attól is ha esetleg kiderül hogy van halál utáni élet hogy tudok majd a szemébe nézni?


Nem tudom mit tegyek kérlek segítsetek!



2023. ápr. 12. 18:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A házasság is csak addig tart, amíg a halál el nem választ. Egészen biztosan nem megcsalás.


Nekem nem halt meg párom, csak más közeli hozzátartozóim. Mindig van egy kis bűntudat a túlélőben, hogy megy tovább az élete. Ez normális.


Ha viszont nem tudsz továbblépni, pedig már szeretnél, akkor érdemes segítséget kérni gyász feldolgozásban.

2023. ápr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%

Halott embert nem lehet már megcsalni…de amúgy hogy lehet ilyen teljesen retard dolgot megint kérdezni.


Mindegy..ha van halál után élet (szerintem van) akkor sem fog bántani vagy én nem is tudom mire gondolsz

2023. ápr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Vallásos vagy és azt hiszed, lát téged odafentről, hogy mit csinálsz, vagy mi?
2023. ápr. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy kitartottál mellette, és azzal, hogy egy másik férfi érdekel, nem közömbös számodra, azzal nem gyalázod meg a korábbi párod emlékét. Emlékezz rá, tartsd meg a szívedben, tartsd meg az emlékét...


S gondolj arra, vajon ő, ha tudna most üzenni, mit szeretne??? Én azt gondolom, hogy azt, hogy ne szenvedj miatta, és lépj tovább, legyél boldog és ő fentről fogja ügyelni lépteid.

2023. ápr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenne is élet a halál után akkor gondolod azt szeretné, hogy boldogtalan legyél egyedül maradj? (Nyilván nem.)


Sok idő telt el én semmi esetre sem gondolnám, hogy bármi baj lenne vele, ha ismerkedsz.

2023. ápr. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem csalod meg, és az elhunyt párod is biztosan jobban örülne annak, ha boldog lennél, akár ezzel a férfivel, akár mással.

Apai nagymamám fiatalon özvegyen maradt egy kislánnyal, majd később hozzáment nagyapámhoz, akitől apám is született, nagymamám első kislánya, aki apámnak féltestvére, a legnagyobb családösszetartó a rokonságban, nagyapám sajátjaként nevelte fel. Csak azért írtam le, hogy tudd, szoktak ebből jó dolgok is kisülni.

Viszont gondold át, hogy csak az elhunyt párod emléke tart-e vissza ettől az új kapcsolattól, vagy más miatt is bizonytalan vagy.

2023. ápr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Az eskuvon nem emlekszel,mit mondott a pap?? Amig a hala el nem valaszt….


Tehat azonnal ebredj es kezdj uj parkapcsiba.


Foleg 6 ev utan!!!

N/30

2023. ápr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. ápr. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos... hitvitákba nem akarok belekeveredni, de azért elég csekély a valószínűsége, hogy lenne halál utáni élet, és még csekélyebb, hogy ha van is, akkor az olyan formában történik, ahogy a mélyen vallásosak elgondolják. Mikori éned lenne ott a "túlvilágon"? Mindegyikőtöknek amikor meghalt? Neki a 25 éves énje, neked meg majd a 85? Ha valaki demens lesz élete végére, akkor a demens énje megy át a túlvilágra? És ez csak egy-két kérdés a sok közül, amik ezzel kapcsolatban felmerülnek. De a legvalószínűbb, hogy nincs semmi féle túlvilág.


A másik dolog: hűtlenség csak akkor lehetséges, ha még együtt vagytok. Most ezt így kemény kimondani, de ha a kapcsolat valami miatt megszakad, legyen az akár egy szakítás, akár egy haláleset, onnantól nincs értelme megcsalásról beszélni.

Igen, persze, az is azért furcsa lenne, ha mondjuk következő héten már mással lennél, de technikailag az sem lenne megcsalás. A legtöbb kultúrában egy év szokott lenni a gyász, pont azért, mert ennyi idő általában elég arra, hogy az ember kicsit megeméssze a történteket, és így azt sem lehet ráfogni, hogy méltatlan az elhunyttal kapcsolatban. Onnantól viszont az élet megy tovább neki is.


Ha pedig valaki nem egy önző idióta, akkor ő maga sem szeretné azt, hogy ha netán elhalálozik, akkor a szerelme soha ne legyen mással boldog. Ez legfeljebb romantikus tinidrámákban bevett ígéret, hogy 2jaj, hát én soha senkire többé rá sem fogok nézni". Most őszintén: ez kinek jó? Mert így lesz egy ember, aki már soha nem fogja megtapasztalni a párkapcsolati boldogságot, tehát neki biztos, hogy nem lesz jó, az elhunytnak pedig ez már semmit nem fog segíteni.


Nekem főiskolás koromban meghalt a barátnőm. Nem mondom, hogy könnyű lett volna feldolgozni, de most tényleg a következő 5-7 évtizedet magányban töltsem? A frászt. Kellett egy 2 év, hogy újra ismerkedjek, és barátnőm legyen, de most őszintén: most, másfél évtizeddel később rossz lenne belegondolni, ha az elmúlt 15 évet tök egyedül kellett volna töltenem. Nyilván a kapcsolatunk emléke az örökre megmarad, de ez egy emlék, és nem valami, ami egész hátralevő életemben béklyókba köt.

2023. ápr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%

Nem csalod meg te hűséges voltál a házastársi esküdhöz "amig a halál el nem választ".

Ha ugy gondolod,hogy odafentről figyel akkor ő is azt szeretné,hogy boldog légy.

Bátran kezdj új életet.

2023. ápr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!