Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon magányos vagyok....

Nagyon magányos vagyok. Barátaim voltak a suliban, de az egyik ember kitúrt a közösségből. Mit tegyek? 18/F

Figyelt kérdés

Már befejeztem az iskolát, de ettől független magányos vagyok. Mostanában érettségizgetek (ezt azért így írom,mert nincs motivációm tanulni, előbb - utóbb úgyis kinyírom magam, ha ilyen Sz*R az élet)

Szomorú látni, hogy az egykori baráti társaság ide-oda jár, nélkülem, mindenki el van, de én nem. Sajnos nekem a családi hátterem is borzalmasan rossz



2023. jún. 7. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A neten nem próbáltál barátkozni? Annyi fórum van, biztos akad olyan, ami érdekelhet. Régen én is így voltam, aztán a hobbim által megismertem új embereket a neten és már 10-12 éves barátságokról beszélhetek ennek köszönhetően. Ne add fel ilyen könnyen!
2023. jún. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam. Csak tudod Nyugat-Magyarországról megismerek egy Záhonyit, Nyíregyházait akkor nem nagy az esélye, hogy találkozunk. Főleg, hogy nem is akar. Online barátaim nem nagyon vannak az igaz, de nekem olyan kéne, hogyha online komolyan is gondolja, nem ghostingol. Ismerkedtem neten, az egyik konkrétan tali után ghostingolt és ignorált, bár utólag nem bánom, hogy így alakult, hiszen elég tesze-tosza ember volt. A másik, megigéri a csillagos eget, előadja hogy találkozunk, de inkább manipulál. Osztályban van egy ember akivel tartom a kapcsolatot, és tartja bennem a lelket, de igazából ő abba a társaságba van, ahonnan már ki is vagyok tiltva a bullyngoló srác nyomására, amikor az egyik rokonom, bepanaszolta hogy bánt és egy ügy lett belőle. Nem megy el velem sehova .
2023. jún. 7. 15:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
milyen lennél, ha nem lennének ezek a gondolatok a fejedben? Hogy éreznéd magad?
2023. jún. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Olvass Byron-t, kitűnően leírja, milyenek az emberek:

"My greatest grief is that I leave,

No thing that claims a tear.".

Vagy ha megnézed a Tőzsdecápák első részét, akkor Gordon Gekko is elég pontos útmutatással lát el. Röviden: "if you need a friend, get a dog".


Igen, ez egy leegyszerűsítés (hiszen léteznek valódi barátok, de a kapcsolatokon belül annyira marginális az arányuk, mint a lottó ötös nyerteseinek). Sajnos az a rossz hírem van, hogy ha feltennéd a matematikai statisztikában null-hipotézisnek, hogy "Nincs barátság", akkor simán átmenne a legmagasabb konfidenciaszinten is.

Tehát hagyd az olyan baromságokat, hogy "baráti társaság", inkább "haverok", láthatod, hogy mi történt: simán kivágtak a kukába.

Mi a teendő? Sz*rd le őket: tanulj, sportolj, programozz, vállalkozz, és ha látod, hogy az adott személy akit megismertél olyan, mint a többi, kezeld úgy, véletlen se barátként.

Saját tapasztalatból mondom, hogy amint sikeres leszel, a piócák azonnal tudni fogják, és keresnek, mondván "hú, de régen láttalak".

Akkor kell röhögni egyet, rájuk többet nem gondolva bontani a vonalat, és foglalkozni az igazán fontos dolgokkal.

2023. jún. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hyperión megoldások válasza:

Szia, én 19 éves vagyok és hasonló problémával küzdök, vágyom társaságra, ha gondolod írj.

todazh99(kukac)gmail(pont)com

2023. júl. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondolod nyugodtan írhatsz nekem is! Nekem lenne kedvem beszélgetni, barátkozni veled - talán szimpatikusak lennénk egymásnak! :D
2023. okt. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!