Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Úgy érzem nem töltöm hasznosan...

Úgy érzem nem töltöm hasznosan az időt, elpocsékoltam az egész napom, egész nap játszok és netezek, mit csináljak szerintetek?

Figyelt kérdés
a szobám is úgy néz ki mint egy háborús övezet, de nem zavar mert a monitort nézem egész nap

2023. jún. 26. 17:32
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
hogy érted hogy nekem már annyi?
2023. jún. 26. 20:59
 12/21 anonim ***** válasza:

#11 Gépfüggő vagy baba.


Válthatnàl életmódot, mondjuk ilyen rohadt melegben nehéz.

2023. jún. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Minden nap írj össze három dolgot, amiket mindenképpen meg fogsz csinálni aznap. Legyen olyan, amiről tudod, hogy biztos megcsinálod. Tehát csak akár annyi hogy kimész a friss levegőre 10 percre. Sok ilyen tipp van az interneten, nekem ez vált be.
2023. jún. 27. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

"bűntudatom van"

Ne legyen. Most erre van szükséged. Majd holnap mást csinálsz, ha úgy akarod.

2023. jún. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdd azzal, hogy rendbe teszed a környezetedet. Én azt tapasztaltam magamon, hogy amíg rendezetlen a környezetem, kupi van a szobámban, halomra állnak a tányérok a mosogatóban, stb, addig nem vagyok egyszerűen képes semmi produktív tevékenységbe rendesen bevonódni, mert bezavar a "káosz". Ha a rendrakásra csak úgy nem tudod rávenni magad, jutalmazd meg magad érte. Fogadd meg, hogy mondjuk reggel felkelés után egyből kitakarítasz, és ezért mondjuk megrendelheted magadnak ebédre a kedvenc kajádat, vagy videojátékozhatsz utána két órát.

Ha rendben lesz a környezeted, utána könnyebben fog menni a következő lépés. Írd össze magadnak, hogy mi mindennel szeretnél foglalkozni a nyáron, hova szeretnél eljutni, miket szeretnél olvasni, mit szeretnél csináli a családoddal, barátaiddal.

Amúgy ősöreg tipp, és nem biztos, hogy tetszeni fog, de ha már elég idős vagy hozzá, keress valami diákmunkát! Én is heti két-három napot dolgozom most nyáron, amibe nem szakadok bele, de félre tudtam tenni például annyi pénzt, hogy el tudok menni nyaralni a párommal külföldre. Neked is biztos vannak vágyaid, amikre el tudnád ezt a pénzt költeni, és akkor is, ha egyébként a szüleid támogatásával ezeket a dolgokat meg is engedhetnéd magadnak, hidd el, máshogy esik az embernek az, amikor valamit végre a saját pénzéből tud megvenni!

2023. jún. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

"egyből kitakarítasz, és ezért mondjuk megrendelheted magadnak ebédre a kedvenc kajádat, vagy videojátékozhatsz utána két órát."


nem szoktam kaját rendelni de játszani akármikor tudok... ez nem a legjobb tipp

2023. jún. 28. 00:02
 17/21 A kérdező kommentje:
diákmunkát is hanyagolnám mert 1) kurwa meleg van és semmihez nincs ilyenkor energiám 2) extrém módon szociális fóbiás vagyok, nagyon kényelmetlenül érzem magam emberek között 3) heti 2-3 nap munkáért olyan kevés pénzt kapnék, hogy nem érné meg elmenni
2023. jún. 28. 00:05
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy bármikor tudsz játszani, de az ember megtanulja egy bizonyos kor felett, hogy csak mert valamit bármikor tudsz csinálni, még nem feltétlenül kell is mindig azt csinálni. Fel kell tudni állítani prioritásokat, és felépíteni annyi önfegyelmet, hogy igenis azt tudd mondani magadnak, hogy "nem fogok játszani, amíg ezt és ezt meg nem csinálom". Ahogy vehetek magamnak húsz tábla csokit és megehetem az összeset egyszerre, de van bennem annyi önkontroll, hogy nem csinálok ilyet, mert tudom, hogy lehet, hogy most éppen az adott pillanatban ez kielégít, de hosszú távon nem szolgálja a javamat.

De ha jól értem, akkor tulajdonképpen úgy szól a kérdésed, hogy "mit csináljak, ha egész nap játszok és netezek, de semmi mást nem akarok amúgy csinálni?" és erre a kérdésre így nehéz bármit válaszolni.

2023. jún. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ne dolgozz, majd eltartalak. Megértem, hogy nincs kedved dolgozni.:)
2023. jún. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"heti 2-3 nap munkáért olyan kevés pénzt kapnék, hogy nem érné meg elmenni"

Ha mindent ingyen kapsz, persze, hogy nem akarsz semmit se tenni érte.

De a nyár? A nyaralás? Valamit mégis csak kéne csinálni, mert mindjárt ősz lesz.

Az idődet pedig soha nem kapod vissza.

2023. jún. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!