Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is pánikbeteg lett mert...

Más is pánikbeteg lett mert nem talált állást Magyarországon?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok, nem találok állást. Az összes ismerősömnek mér gyereke munkája autója van. Én meg otthon lakom. Állást keresek egyfolytában de semmi. napi 3-4 óra csak azzal megy el hogy megtervezem az útvonalat utánanézek a cégnek, kigondolom a dolgokat + motivációs levél. És semmi.


Néha sötét gondolatok járnak a fejemben, hogy nekem ennyi volt, itt a vég. Kiszelektáltak. Spirituálisan éber embernek tartom magam ezért is nehéz nekem belehelyezkedni ebbe a mai látszat-mammon világba!


Undorodom ettől az országtól, hogy több éve állást keresek és semmi! Több száz helyre jelentkeztem de semmi! Itt Magyarországon kisemmizik, tönkreteszik az embert.


Nagyon félek attól, hogy hontalan leszek!!!


Az alvás az egyetlen menedékem bár sokszor rémálmok gyötörnek.


Más fiatal is küzd iylen problémákkal?



2023. júl. 13. 14:02
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
27%

Valamiért elfelejtetted leírni a végzettségedett, a nyelvismeretedet és a szakmai tevékenységet (gyakornokság, kutatás, publikáció, TDK részvétel) egyetem alatt.


Szóval milyen kompetenciákkal rendelkezel amivel vonzó lennél egy cég számára?


"Undorodom ettől az országtól, hogy több éve állást keresek és semmi!"


Akkor miért nem próbálkozol külföldön?


Ha több éve állást keresel, ezidő alatt miért nem tanultál meg új dolgokat vagy fejlesztetted a nyelvismeretedet vagy bármi tevékenységet miért nem végeztél amivel nagyobb eséllyel alkalmaz egy cég?


Ha semmit nem tudsz felmutatni a panaszkodáson kívül és hajlandó sem vagy tenni a jobb élet reményében akkor ne csodálkozz hogy senkinek nem kellesz.

2023. júl. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
55%

Közmunka.

Itt csak az van.

2023. júl. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
77%

Nyugodj meg, mindjá jönnek majd az okosok, akik megmondják, hogy benned van a huba. Me mié nem taulsz tovább vagy képzed át magad, ha adott munkakörben nem kellesz sehova.


Vagy mié nem adod alább és vállalsz el fos melókat.


De, hogy érdemben segítsek: nem vagy egyedül. Sokan vannak úgy, hogy még szar melóhelyre sem kellenek, mert vagy CV kép alapján vagy személyes megjelenés alapján feltételeznek róla dolgokat és azt gondolják, hogy valamiért nem oda való az egyén.


Itthon ez van. De ha kellesz is valahova az sem garancia, hogy nem kezdenek el az idegeiden taposni a kollégák (direkt), hogy elüldözzenek, mert legalább addig is történik valami.


Szerintem ne add fel. Motiválatlan lehetsz, mert ebben az országban csak az lehetsz. De közben agyalj azon, hogyan tudnál dobbantani külföldre. (akár drasztikus megoldással is)


Ja, és az itthoni helyzet 50-100 éven belül nem fog változni, max negatív irányban.

2023. júl. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
90%

Sokan vannak így szerintem, és nem csak a fiatalok!

Az sem mindegy szerintem hogy hol laksz?!

Mert sokan vannak falvakban ugyanilyen kilátástalan helyzetben.

Amiket én hallok ismerősöktől, például a nők sokan a munka hiánya miatt szülnek több gyereket faluhelyen, mert így legalább van Tb-jük meg kapnak GYED-et, GYES-t, csp-t).

De azoknak nyilván jobbak az esélyei akik Budapesten vagy valamelyik nagyvárosban élnek.

Ha már albérletet kell fizetni (ha nagyobb városba költöznél) az úgyszintén egy "pénztemető", mert ahhoz annyit is kell keresni hogy fenn tudd tartani magad egyedül (vagy lakótársakkal).

Most sokan jönnek majd neked azzal, hogy "miért nincs piacképes szakmád?"..... erre szoktam mondani, ha mindig mindenki csak piacképes szakmát lenne hajlandó tanulni (olyan munkát végezni) akkor összeomlana a társadalom.

2023. júl. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
80%

Hát kérdező, mint nagyjából minden 3. ember....


És ez nemcsak a fiatalok "kiváltsága".


Attól is függ, hogy milyen szaktudással, végzettségel keresel állást...


Mik az igényeid...az országnak melyik részébe élsz?


" Undorodom ettől az országtól,..................Itt Magyarországon kisemmizik, tönkreteszik az embert."


Baszki, ezt azok is mondhatnák, akiknek van munkájuk.


Ha meg tudod tenni, menj külföldre és ne gyere vissza soha. Ha úgy érzed, hogy nem köt ide senki és semmi, akkor menj és ne nézz hátra!


Az élet olyan, amilyenné teszed.

Csak kérdés, hogy hajlandó vagy - e tenni is érte vagy rinyálni.

Rajtad múlik...

2023. júl. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Van egy érettségim és egy szakmám, a szakmám mint kiderült kihalásos alapon megy. Nem vagyok nőből, hogy azért vegyenek fel mert a főnök meg akar dugni.

Átlag ember vagyok érted, te paraszt! Pánikbeteg és depressziós.


Vagy nagyon hülye vagy és nem érted a problémámat, esetleg fiatal vagy és itt probállgatod magad 0 tapasztalattal vagy direkt csinálod mert így vezeted le a frusztrációdat, aljas módon név nélkül.


És mielőtt még azt gondolnád ilyen a stílusom, nem nem ilyen!!


Meg egyébként is mit számít a végzettségem, ha nem kapok munkát. Nem csak a szakmámba keresgélek, takarító, rakodó állásban is.


De gondolom te is az a fajta jó magyar vagy aki névtelenül uszít, meg belerúg a másikba.

2023. júl. 13. 14:21
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben vagyok én is. 30 fölött már nem kellek, úgy néz ki. Egy rövid ideig volt munkám itt, de az sajnos megszűnt. Annyira azért még nem keseredtem el, hogy a cigányok között wc-s néni legyek. Te se add fel!
2023. júl. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Elsőnek!!!
2023. júl. 13. 14:22
 9/39 anonim ***** válasza:
42%
Kicsit sértő kérdező, amit a nőkről írtál.
2023. júl. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező!


Ha fizikailg bírod, akkor esetleg a sereg?

szerződésesként? vagy hivatásosként?


Tudom, nem nagy perspektíva, de az otthoni falkaparástól jobb...


és vállalhatsz külföldi missziót is, bár annak azért vannak feltételei...


Lehet, hogy bejönne...

2023. júl. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!