Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan változtassak ha belekén...

Hogyan változtassak ha belekényelmesedtem ebbe?

Figyelt kérdés

Egyedül vagyok, egy való életbeli barátom sincs. Párkapcsolatom sem. Discord szerverekről és fórumokról kapom az emberi impulzusokat. Home office-ban dolgozom, ott is leginkább videón keresztül látom a kollégákat+csak a családommal van irl kapcsolatom.

Annyira elszoktam a valós kapcsolatoktól, hogy már szinte nem merek/nem akarok élőben barátokat szerezni, de mivel hiányzik a társaság, folyton valamilyen közösségi platformon lógok. Ez viszont elveszi az időmet, és méginkább bekuckóztat a kalitkámba. Már azt sem tudom szinte, hogy miként működnek a valós barátságok. Egy fiatal nő vagyok, nincs vele semmi hatalmas probléma, mégis ide jutottam.


2023. aug. 25. 14:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy most pár napig nem fogok doscordozni, se fórumozni, helyette ha nem is barátkozni, itthoni tevékenységgel, sétával ütöm el az időt. Jó ötlet?

(Közben meg előre lelkiismeret furdalásom van, hogy nem beszélek az online emberekkel, és félek, hogy ha pár napig nem leszek, nem fogok olyan jól visszailleszkedni közéjük az online térbe.)

2023. aug. 25. 14:33
 2/13 anonim ***** válasza:
Kellene legalább egy barát akivel élőben tudsz beszélgetni. Közös programokat csinálni meg egyebek.
2023. aug. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Gyere, megyek horgászni, elviszlek!
2023. aug. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Én is elvinném, csak én nem megyek horgászni.. :D
2023. aug. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Légyszi, ne vicceljük el, köszi!
2023. aug. 25. 14:51
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

Miből gondolod, hogy vicc?

Csak csöndbe kell lenni, mert nem jönnek a 🐟

2023. aug. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha sokat fórumozol, biztos van egy csoport, akikkel sokat beszélsz. Esetleg találkozzatok élőben is valahol. Ha ennyire elvágtad magad úgymond a külvilágtól, akkor elég nehéz újra személyes ismeretségeket kötni. Tesó, valaki? Akivel elmehetnél kávézni, moziba, strandra pl?
2023. aug. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A legtöbben pont az ország másik felén élnek, vagy legalább 200km-re.

Tesóm van, de sajnos nem jó a viszonyunk.

2023. aug. 25. 15:02
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Nincs hatalmas probléma veled? Alsó hangon 1-2 év pszichoterápia ez. Ha nem tudsz hetente járni, még több.
2023. aug. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A nincs problémát úgy értettem, hogy csinos, szerintem nem is olyan buta, normálisan dolgozó, valamennyire tanult vagyok. Tehát minden esélyem meglenne, hogy “normálisan” éljek, de sajnos valahol elszúrtam.
2023. aug. 25. 15:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!