Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Komoly problémára utalhat, ha...

Komoly problémára utalhat, ha évek óta leépítettem az összes barátomat és senkivel se tartom a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
2023. okt. 23. 20:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
En is így tettem ,de en a kapcsolatom miatt! Te miért döntöttél így? Ha csalódtál bennük akkor megértem,ha nem csalódtál akkor nem értem..
2023. okt. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért építetted le őket?

Én is így vagyok vele, de én azért, mert túl csendes, kihasználható típus vagyok, nem tudok kiállni magamért, és ezt gyakorlatilag mindenki észreveszi. Meguntam, hogy sokan használtak ki, használtak boxzsáknak. Sokkal nyugodtabb, mióta csak a munkahelyemen vannak emberi kapcsolataim, egyébként meg elvagyok a magam dolgaival, hobbijaimmal a szabadidőmben.

2023. okt. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül baj. Bár azt mondják, az ember általánosságban társas lény, a valóságban sok olyan ember van, aki egyedül érzi magát a legjobban, nem vágyik társaságra.
2023. okt. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Így vagyok évek óta. Annyi hátránya van, hogy pl.: álláskeresés mégnehezebb így.
2023. okt. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
Rosszul tetted.
2023. okt. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is így tettem. Rájöttem, hogy korábban sem voltak barátaim igazából, úgyhogy egy ilyen kijózanodás után leépítettem mindet. Nem hiányoznak, egyedül teljesen jól elvagyok. Munkatársaimat látom a munkahelyen, családot sátoros ünnepeken, és ez bőven elég.
2023. okt. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem nem normális.


Persze, van, hogy rossz a baráti körünk, vagy másokban látjuk a hibát, de ettől még sajnos ez egy erősen önromboló folyamat tud lenni. Ettől függetlenül nekem is voltak ilyen időszakaim, még jól is éreztem magam ebben a helyzetben, hogy csinálok amit éppen akarok.


Lehet depresszió is, amit előbb-utóbb kezelni kell, szembe kell szállni vele.

2023. okt. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
17%
Hikikomori
2023. okt. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%

A hikikomori más, ők szinte ki se lépnek a lakásból. A mi típusunk dolgozik, tanul, jön-megy, valamennyire kapcsolatban áll emberekkel, de nincsen mélyebb kapcsolat. Ha hazamegyünk, egyedül vagyunk, és ilyenkor töltődünk fel. Én legalábbis.


Lehet, hogy nem normális. A statisztikák alapján az emberek fele rossz házasságban él és vegül elválik, az se normális.

2023. okt. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

Meglepődve olvasom a válaszokat, hogy milyen sokan vannak, akik egyedül érzik jól magukat és alig van olyan, aki társakra vágyik.

Megértem mindkettőt, de én a társaságot, a barátokat, régi iskolatársakat, régi munkatársakat szeretem. Persze, nem levelezek, telefonálok mindegyikkel, de szinte mindegyikről tudok valamit, tudunk egymásról.

2023. okt. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!