Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tehetnék, ha totál felesle...

Mit tehetnék, ha totál feleslegesnek érzem a létezésem és amúgy is ezt éreztetik velem lépten-nyomon?!

Figyelt kérdés

Mérleget vonva: nincs olyan életterület, amit ne csesződött volna el az elmúlt 30+ évemben. Amikor egy kategóriát igyekeztem helyrepofozni, másik kettőben mondtam csődöt.


Kicsit kibogozva: sosem voltak baráti kapcsolataim, ezzel kezdődött az egész még gyerekkorban, emiatt kompenzálás gyanánt mindenkinek segíteni akartam, hátha majd megkedvelnek, de kivétel nélkül rosszul sült el és megütöttem a bokám, a végén csak egy volt fix: egyedül maradtam. A családi mintám egy nulla volt, a szülők tépték egymást, de egyben megegyezett a véleményük: én voltam a legnagyobb elkövetett hiba, így idővel ezt elhittem. Ez persze az önbizalmamnak nem tett jót, a kitaszítottság érzése pedig berugdosta a maradékot az árokba. A "netdoki" szerint sem jó omen a tartós magány egészségi szempontból, erre rájött egy állandó szorongás, ami előbb az emésztésem, majd a memóriám tette tönkre, már ott tartok, hogy folyamatosan rosszul vagyok, de legalább másnap már nem emlékszem rá... 😅 Anyagilag is sikerült magam elásni, mert pótcselekvésekkel próbáltam valami lelket verni a tyúkszaros életembe, (több)-kevesebb sikerrel. Ugyan, ezek sosem káros szenvedélyekben (ivás, drog, dohányzás) nyilvánultak meg, mégis, a tavaly év végi állapotom annyira lehangoló volt a tükörbe nézve, hogy elkezdtem változtatni.


Új városba költöztem, felhagytam az anyagiakat felemésztő hobbijaimmal, elkezdtem visszafizetni a tartozásaim, félrerakom a pénzt, egészségesebben étkezem, napi szinten sportolok, több minőségi énidőt iktattam be, de annyira durván magányosnak érzem magam (főleg az új helyen), hogy ez az érzés felülír mindent. Úgy érzem, hogy akármit teszek, hogy olyanná váljak, mint egy tök átlagos ember, inkább csak egyre jobban lök el a boldogságtól, mivel még a vágyott dolgokat is elzártam magamtól és ugyanúgy nem kíváncsi rám senki, tehát a végeredmény ugyanaz, csak még szarabbul is vagyok lelkileg. Igyekszem mással kitölteni az időmet, szó se róla, de úgy érzem, nem segít. Egyre gyakoribbak azon gondolataim, hogy tök felesleges az élet, senkinek sem hiányzom, ha meghalnék, hetekig nem találnának meg, csak a szagra jönnének...


(Igen, voltam pszichológusnál, három különbözőnél is, nem segített, csak a nem létező tartalékaim emésztette fel. És igen, igyekszem online ismerkedni, mert máshol nincs lehetőségem - otthoni munka, ha pedig eljárok, akkor a természetbe -, viszont ha vicceset írok ki szakmai fórumba, ide, ismerkedős csoportokba, azonnal beleállnak, hogy erőltetett, ha semlegeset, akkor unalmas vagyok, ha meg őszintét, akkor minek vagyok ilyen negatív...)


Úgy érzem, belefáradtam, hogy folyamatosan kepesztek a semmiért... Van ebből egyáltalán kiút?


Ja, a tetejében még tököm is van (bár, ilyenkor kétlem...) 🥲


máj. 12. 20:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

10

Hat igen, nehez jo pszichogust talalni, ez amolyan lutri. Es o nem a baratod, mas funkcioja van annak a kapcsolatnak. Es egyetertek, valodi baratok (is) kellenek, de van amikor a terapia tud segiteni abban is valakinek, hogy jobbak legyenek az emberi kapcsolatai, melyebbek a baratsagai, vagy nyisson masok fele.

máj. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
60%
10# De a barát meg azért nem jó, mert mindig elfogult lesz veled szemben. Ellenben egy pszichológus kívülállóként tekint rád.
máj. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
12! Én nagyon nem ezt tapasztaltam. Épp, hogy mindig arra próbált ravennni, hogy legyek önzőbb.
máj. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#11 ki kellene szelektálni a kontár pszichológusokat (is) (hány % lenne? vagy hány fő maradna meg? ), csak ez nem olyan, mint a pl. a vízvezetékszerelőnél, hogy már nem csöpög a csap tovább. Már cél sincs megfogalmazva a részéről, mi az eredmény? vagy sikerül valami vagy nem? A kezdő pszichológusokat pedig nem nagyon korrigálja senki (mester) tudtommal, úgy meg hogy fejlődnek? autodidakta nagyon nehézkes. Nekem elég kétes, hogy ezt szakmának tekintsem.
máj. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
#11 az a valódi barát/barátnő, aki megmondja a véleményét, de igyekszik tapintatosan közölni. Ő ismer igazán, odafigyel rám, és nem jegyzetel, mikor beszélek, hanem azért emlékszik a legtöbb dologra, a fontosabb dolgokra mindenképp. Lát is engem az életben, különböző helyzetekben, nem csak a szubjektív elmondásaimból próbálja elképzelni a szituációkat, mert az foghíjas lesz.
máj. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek, hogy mit tehetnél, esetleg valamilyen rendszeres összejövetelek elindítása egy hobbi köré, valami általad érdekesnek talált téma köré, afféle szakkör. Ennyi jut eszembe.
máj. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
#16 Különböző hobbis csoportokban voltam aktív tag, dobtam fel ötletként találkozókat, úgy nézett ki, leszünk is páran... majd végül nem jött el senki. A második ilyennél őszinte leszek: meguntam. Olyan érzés, mintha valami üveg lennék, átnéznek rajtam, az időmet pazarolják, az energiámat leszívják, majd kidobnak.
máj. 13. 22:11
 18/18 anonim ***** válasza:

#17 én is voltam így, nem jelentkezett konkrétan senki (pedig volt aki ígérte), pedig szerintem nagyon érdekes program lett volna, ill. volt olyan program, amire jelentkeztem, de a szervező nem vette észre, csak 1-2 héttel utána írt vissza, majd később úgy emlegette a csoportban, hogy senki nem jelentkezett :) senki vagyok tehát. Azért belefutottam olyan szervezésbe is, ahol ismeretlenül összeszerveződött néhány ember, vegyes tapasztalatokat szereztem, jót is, a szervező pl. nagyon jóindulatú volt.

Régen egy kirándulást szerveztem, de akkor épp egy csoportnak, akiket személyesen ismertem, eljött a többség, de nem mindenki volt oda ezért :) nem annyira voltak kirándulósak. Pedig nem tévedtem el, de nem vagyok egy vezető típus, nem érzem jól magam abban a szerepben.

Eljártam kicsit idősebbekkel, ott volt egy-két jó beszélgetésem, meg volt egy-két ember is, aki beszólt nekem. A mérleg nálam úgy áll, hogy sok programból alig néhányon van részem valami érdemleges eszmecserében vagy történetcserében valakivel.

máj. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!