Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » El vagyok keseredve, valaki...

El vagyok keseredve, valaki beszélgetne velem?

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok, sajnos 25 éves koromtól nagyon rossz dolgokat vonzottam be, amiket nehéz feldolgozni. Nem vagyok csúnya vagy értéktelen, de perpill annak érzem magam, folyamatosan rossz gondolataim vannak. Jelenleg nincs munkám, a vállalkozásom nem megy és anyukám tart el, nagyon sok anyagi gondunk van. Úgy érzem teljesen kivagyok, pszichológusra nincs pénzem. Nem tudom, mikor lesz jobb, teszek érte folyamatosan, hogy jobb legyen, de egy teljes ürességet érzek.
máj. 27. 00:27
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Jóval fiatalabb vagyok tőled, úgyhogy valószínűleg nem az én tanácsomra vársz, viszont egy dolog biztos. A változásnak mindig benned kell elkezdődnie. Mérd fel az aktuális helyzeted, hogy hogyan jutottál idáig, miken kell változtatnod és erre milyen lehetőségeid vannak! Először szembe kell nézni a helyzettel és utána fogod tudni azt legyőzni! Szívesen meghallgatlak, ha gondolod.
máj. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem az szomoríthat el téged leginkább, hogy a tehetetlenség a határozatlanság ötvözete őröl. Van egy vállalkozásod, amit vélhetően azért próbálsz működtetni, mert szeretnél független lenni, senkinek nem szeretnél a kiszolgáltatott rabszolgája lenni és szeretnéd valamilyen szinten a saját életedet a kezedbe venni, adott esetben a saját idődet is beosztani kedvedre. Ez az álmod egyelőre nem abban a mederben csordogál, amely pozitív előjelű és ezen csak tovább ront, hogy az anyukád támogatására szorulsz felnőtt nőként. Nem tudom, miben utazol, de ha van értelem emögött, akkor ráfeküdnék a kapcsolatrendszerem erőteljes fejlesztésére - annak érdekében, hogy a vállalkozást mozgásban tartó ügyfélkör minél előbb életképessé tegye a vállalkozásodat és háttérbe szorítanám annak a munkának az erőltetését, amelyet már eldöntötted ott legbelül, hogy nagyon nem akarod már. Túl sok energiát fektettél abba, hogy hátat fordíthass ennek az életnek, - vélhetően már nincs visszaút (mentálisan)! És mivel ez (vélhetően) eldőlt már fejben, csak a vállalkozási vonal marad, amely kiutat jelenthet a jelenlegi helyzetedből. Mérlegre kell ismét dobni, hogy te mennyire szeretnél a klasszikus munka világába visszazuhanni, - ez adhat egy löketet mentálisan arra, hogy erősebben taposd a sarat! Fontos az is, hogy el tudd engedni a 7/24-es megközelítést, - időközönként kell annyira önzőnek lenni, hogy saját magánéletre is kanyarints ki valamennyi időt, - mert ha soha nem élvezed a munkád gyümölcsét, nem töltesz olyan emberrel egy percet sem, amely nem a munkáról szól, akkor fogsz csak t időn belül kiüresedni igazán! Nehéz megtalálni az egészséges arányát ennek, de szükséges!
máj. 27. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Pszichológus: a helyi családsegítőkben szokott lenni ingyenes lehetőség;

Prioritás felállítása lenne a fontos: mi a legfontosabb, hogyan lehetne elkezdeni megoldani? A vállalkozás helyébe milyen alternatíva lehetséges? Kapcsolati háló figyelembe vétele lehetséges-e, mint segítség-lehetősége?

A Helyi családsegítő is esetlegesen tudna valamilyen segítséget adni (anyagi).

Az eddigi út nem jó ezek szerint, akkor máshogyan, ellentétesen kellene megközelíteni a dolgot. Ha gondolod írj, meghallgatlak! (F)

máj. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%
Ha úgy látod, írj, állítólag szoktam tudni segíteni.
máj. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy annyira egyedül ezekkel, ha ez segít.


Nekem vállalkozásom sose volt, de amikor 20-22 voltam, eléggé kietlen volt az életem. Faterom meghalt, barátoktól kellett elköltöznöm, munkalehetőségen se volt, és egy szem érettségivel kellett a kis városban munkát találnom, mert konkrétan nem volt pénz. És igen, el kell vállalni a legótvarabb cuccokat is, ha tényleg nincs pénz. Emellé elég depressziós voltam, illetve alkohol problémáim is jelentkeztek, szóval nem volt egy leányálom.


Nincs gond, ha a szüleidnél laksz, ha szerencsés vagy, segítenek ezekben az időkben.


Én pl egy csomó fekete munkát vállaltam, legtöbbször takarítást, gyári munkát. Most már azért van egy normálisabb irodai munkám, ahol kb 3 éve vagyok, van lehetőségem spórolni. Remélhetőleg eleget félre tudok tenni a továbbtanulásomra, amit idén szeptemberben kezdenék. Ha nem, akkor jövőre.


De ahhoz, hogy átlássam, hogy tényleg mit szeretnék csinálni, meg kellett éljem ezeket.

Utólag nem volt rossz, mert hiteles embernek érzem magam.

máj. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!