Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy várhatnám el mástól, ha...

Hogy várhatnám el mástól, ha én magam sem fogadom el magam? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sose voltam igazán boldog a külsőm miatt mert mindig más voltam mint a többi velem egykorú, ezért visszahúzódó lettem és soha nem szóltam senkihez csak akkor ha kérdeztek és ez így volt évekig. Sokáig szégyelltem utcára is menni. Ezt nem tudom miért, de kb ezen a nyáron változott meg, hogy már picit bátrabb vagyok de még mindig gondot jelent nekem emberek közé menni egyedül mert arra gondolok, hogy ki mit gondol rólam és félek, hogy valaki beszól. Azt nagyon a szívemre veszem és sose tudom elfelejteni (még ma is tisztán emlékszem arra, hogy miket mondtak rám kiskoromban) és hetekig rosszkedvű vagyok miatta.

Óvodás korom körül elkezdtem hízni és már ezért szégyelltem magam akkor is. Negyedikes koromban jött meg először, ezt követte valami nem normális dolog, ez alatt a szőrösödést értem. Már ekkor szégyelltem, mert a többi lánynak akkor még nem volt sehol semmi. Azóta teljesen utálom magam, tükörbe se bírok nézni mert fáj a látvány ami ellen nem tudok mit tenni. Próbáltam már lefogyni, 3-4 kilót adtam le, közben elküldtek vizsgálatra, az még nincs teljesen kész de nem is mondanak semmit, hogy hogyan változtassak a külsőmön. Már rég lemondtam arról, hogy valaha is jól érezzem magam a bőrömben mert kizárt. Legszívesebben az összes tükröt letakarnám mert a fejemet se bírom nézni. Szánalmasnak érzem magam. Ha valaki beszól, hogy csúnya vagyok (egyébként ritkán csúfolnak és ez kiskoromban is így volt valamiért) nem tudom magam megvédeni mert tudom, hogy igaza van és egyet értek vele. Mindenkit szebbnek látok magamtól. Én mindenkiben meglátom a szépet csak magamban nem. Már sokszor azon gondolkozom, hogy mit kéne csinálni, hogy később sok pénzem legyen és teljesen átalakíttassam magam. Tudom, ez hülyeség de más ötletem nincs, alapból az arcvonásaim nem tetszenek, a többi részemről inkább ne is beszéljünk. Alacsony is vagyok. Komolyan mondom, ettől rosszabbul nem is nézhetnék ki (kop-kop).

Mivel ilyen vagyok, így barátaim sincsenek (1-2 talán akad) és mégis elvárom, hogy elfogadjanak. De hogyha magamat sem tudom elfogadni, akkor mástól nem lehet ezt elvárni. Évek óta azon vagyok, hogy elfogadjam magam, de egyszerűen bármit csinálok nem megy. Régebben néztem olyan emberek üzeneteit akik valamiért nem tudnak teljes életet élni, elgondolkoztam rajta de visszatértem a saját problémámhoz, mert mindenkinek a saját problémája a legnagyobb és legfontosabb.

Félek, hogy olyan leszek mint amit egyszer a tévében láttam, hogy a nő már annyira durván önbizalom hiányos volt, hogy nem ment ki a házból évekig, még a boltba sem. Mit tegyek, hogy ne zárkózzak be még jobban? Hogyan fogadjam el magam?

16/L


2013. nov. 16. 18:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Küldesz képet?
2013. nov. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ne kérjetek képet.
2013. nov. 16. 18:44
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen komolyan és jó szándékkal írok, még mielőtt esetleg félreérted. Ha végére érsz fejtegetésemnek, érteni fogod, hogy jó szándék beszél belőlem.


Egyszerű a megoldás.


A gyümölcshozó növény is szaporodni akar, és jobb neki, ha minél nagyobb teret nyer. Ezért ha pl az almafa csak lehullatja a gyümölcsét, az kevésbé nyerő számára. Nyerőbb számára, ha állat, vagy ember megeszi a gyümölcsét.


Evvel szemben minél bonyolultabb egy életforma, főleg, ha idegrendszere van, annál érzőbb lény. Akkor meg miért kell támogatni vágóhídi termékek (hús, zsír, stb) fogyasztásával az állatok mindennapos mészárlását (sőt, néhány háztáji, és minden nagyüzemi gazdaságban kínzásként élik meg az állatok az állattartást, "hizlalást" is - ne értsd félre, ez nem célzás, se rád, se más molett emberre; a húsipar azonban szándékosan felhizlalja az állatokat, ez természetellenes dolog, nagyüzemi zsúfolt közegben még kínzás is!!)


A húsipar, gyógyszeripar, stb a legnagyobb és legközönyösebb, legerkölcstelenebb bizniszek egyike a világon. Ez logikus.

Pontosan ezért tartják tudatlanságban az embereket arról, mintha a vegetáriánus étkezés hiánybetegséget okozna. Ez hatalmas marhaság. De a többség "bekapja a cumit", vagy pedig önigazolásból fogyaszt továbbra is vágóhídi terméket, csak mert kényelmes az, amihez hozzászokott: a húsevéshez.


Jó szándékkal és őszintén kérdem: látott már valaki kövér vegetáriánust??


Nyilván TANULNI KEL A HOGYAN-JÁT a vegiségnek. Mint mindent, ezt is lehet tudatlanul, ésszerűtlenül kivitelezni sajnos, ami már tényleg hiánybetegséget, vagy más bajt okozhat. AHOGYAN SZINTE MINDENRE IGAZ A VILÁGON, h nem kellő hozzáértéssel bajt lehet vele okozni, vagy legalábbis nem működik, kellő kompetencia hiányában.


Egészségtől kicsattanó gyerekeket és gyerekkora óta vegiket ismerek. Hol van itt hiánybetegség a vegiségtől?? Bár, mondom, akadhat olyan is - ha bután állítja össze étrendjét a vegi. Vannak általános, valamint egyénre szabott szabályok az étkezésben, melyik szervezetnek mi a megfelelő. De húsra semmi szükség, sőt, a daganatos betegségek egyik fő okozója, és más eg.ügyi problémáknak is.


Ettől még lehet egy vegi is beteg, de -látva számos olimpikon vegit, és kemény fizikai munkát végző vegit- nem a vegiségen múlik, ha egy vegi beteg, HA CSAK NEM hibásan állítja össze étrendjét tehát.


A világ tele van hazugsággal. Érdemes egy próbát tenned. Nem hit kérdése. KITARTÁS ÉS NYITOTT TUDAT kérdése, hogy kész vagy -e legalábbeyg éven át letesztelni a vegi életmódot.


De amit leginkább kerülni kell, az a tojás. Egyrészt mert van, akit hízlal, másrészt meg a hurutos betegségek fő kiváltója. Sőt, legelsősorban azért kerülendő, mert valójában nem vegi táplálék, ugyanis akár megtermékenyült a tojás ,akár nem, az összetételében, logikus módon, az állati élet továbbadására terveztetett anyag a tojás. Egy vegi meg nem eszik állati -kvázi- anyaméhet, pláne nem "állati embriót" (ha megtermékenyült). Nem csoda, h annyira egészségtelen!


Ha vegi leszel, egyrészt hatalmas módon járulsz hozzá az állatmészárlás kíméléséhez, és mivel a világ folyamataiban minden visszatér önmagába (karma), így hát logikus módon ha másnak nem ártasz, akkor annyival kevesebb ártalom ér téged. Más szóval ILYEN VONATKOZÁS ÁLTAL erősebb immunrendszered lesz.


Nilyván MÁS MÓDON lehet ártani egy vegi egészségének, ahogyan másnak is. Egy vegi sem golyóálló, nyilván. Viszont a testi-lelki kitartása megnő, sok szempontból. De legalább hússal nem mérgezi a sajkát egészségét, ennyiből a saját egészségét támogatja, és az állatok életét is! Sőt, többségében az állatok kínzásában se vesz részt, aki vegetáriánus.


Természetesen tejterméket lehet enni. Ezt lakto-vegetáriánus étkezésnek hívják. De ügyelni kell, h ne olyat fogyasszunk, amiben vágóhídi termék van.

Pl a zselatin, vagy a tejföl állagjavítója csontvelőt tartalmaz ,ezért olyan nem fogyasztok. Semmi dobozos tejterméket nem fogyasztok, aki kocsonyás-zselés állagú bolti.


Tojáspor, tejpor se gond, ezek alapvetően szintetikusak, ami nem ideális táplálék, de még mindig sokkal kisebb gondot okoz, mint a vágóhídi termékek fogyasztása.


A tiszta, szűrt víz fogyasztása is alapvető, semmi más folyadék nem pótolja a napi legalább egy-másfél liter vizet, leszámítva a csecsemők anyatejfogyasztását.


Természetesen bár állatnak nem, de magadnak ártasz mindennel, ami méreg, nem csak a húsevéssel. Így nikotin, alkohol, teobromin, koffein (a csoki tartalmazza az utóbbi kettőt, ráadásul fogroncsoló és sokak számára hizlaló a csoki!!) is mellőzendő, ha egészséges akarsz lenni, és átlagos, vagy vékony külsőt szeretnél.


Írtam egy teljességgel működő életviteli formát, rajtad áll, élsz-e vele. Lehet h más módszerek segítenek ideig óráig, de nem véletlen összefüggés, hogy ami tartósan normális testsúlyt, testarányt okoz, az az egészséget is támogatja.

2013. nov. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak megsérteni, kedves előző, csak nem igazán értem, miből gondolod, hogy a kérdező önértékelési problémáit a vega életmód fogja megoldani? Attól, hogy nem eszik húst, miért lenne kevésbé visszahúzódó, vagy miért érezné magát jobban a bőrében? Most nem a súlyára gondolok, hanem alapvetően minden másra.
2013. nov. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Egy kis esti kocogás is jót tenne. Olvass el egy-két önismereti könyvet. Szerintem nem lehet komoly a dolog. Csak nagyon beleélős típus vagy. "Nincs a világon se jó, se rossz, gondolat teszi azzá." (Shakespeare)
2013. nov. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem, hogy ezzel mit szeretnél mondani. Mi van ha vegetáriánus leszek? Amúgy se sok húst eszek, ha igen akkor az csirke, mert más húsokat nem is nagyon szeretek. Én is sajnálom az állatokat de egyedül nem érnék el vele semmit sem, meg amúgy is többen esznek húst mint amennyi vegetáriánus van. Szerintem a húsra is szüksége van a szervezetnek, az már más kérdés, hogy mennyi kaki van ezekben a húsokban. Nyáron 3-4km séta megvolt esténként egy barátnőmmel, de sajnos ennyire már nincs időm a suli miatt.
2013. nov. 16. 19:47
 7/18 anonim ***** válasza:

Kedves előző előtti:

a kedves kérdező egyik nagy problémája -mint írja-, hogy nem bír tükörbe nézni a molettsége miatt.


Ezen felül: aki még nem próbálta a vegi életmódot, avagy nem tesztelte legalább egy éven át, az nem tudhatja, mennyivel tisztább érzés lelkileg, ne mcsak az erkölcsi oka miatt, hanem mert:


logikus módon az állat miközben érzi, h kivégzik, jelentős stresszhormonok szabadulnak fel bennük. És a húsevő ezt elfogyasztja. Teljesen kőkemény valóság tehát a távol-keleti mondás: azzá leszel, amit megeszel - nyilván a lelkiállapotra vonatkozóan.


SOK SZEMPONTBÓL hasznos tehát a vegiség:

- ennyivel kevesebb stresszforrás;

- jelentős erkölcsi szint emelés;

- ennyivel kevesebb egészség romboló tényező.


Ezek mind, együttesen hozzájárulnak az egészségesebb önértékeléshez is, és ahhoz, h az ember könnyebben elviselje a pszichés nehézségeket az életben. Mint írtam, nyilván még a vegik se golyóállók, és náluk is van határ a stressztűrő képességben. Ám sokkal jelentősebb, mint a nem vegik átlagánál.


A hús evés: a fenti okok miatt fokozza a FELESLEGES, INDOKOLATLAN agressziót, kötözködő hajlamot az emberben (avagy egyesek elfojtják magukba, nem mutatják ki, ezáltal is rosszabb közérzetet okozva önmaguknak, valamint egészségüket károsítják hosszú távon ezáltal is), míg a vegiség ennyivel is hozzájárul azok tompításához az illetőben. Tehát jobban érzi magát, és ennyivel a környezet is jobban.


Van valakinek LOGIKUS, JÓINDULATÚ érve arra, h a vegiségtől nincs jelentős esély arra, hogy jobban érzi magát egészségileg az ember, sőt, lefogy, ha molett? Ha van, hallgatom. Már ha erre járok ismét, akkor olvasom.


Persze aki nem tesz se önmagáért, se másokért (pl az állatvilágért), akkor ne csodálkozzon... Aki viszont tesz, és kitartó, türelmes, az kőkeményen, reálisan megtapasztalja a vegiség által ,hogy jobban érzi magát testileg és lelkileg AHHOZ KÉPEST, MINT HA UGYANAZON KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT húst is fogyasztana.


20 éve vegi vagyok, tapasztalatból beszélek, és a környezetemben élő vegiken is látom a pozitív hatását. Számos olimpikon is vegi, egyes tudósok, valamint egyszerű, fizikai munkások között is vannak vegik.


A kedves kérdező ezáltal le tud fogyni, javul az önértékelése, javul a közérzete, ha ezt választja.

Választhat más megoldást is.

A vegiség tartós megoldást hozó alternatíva.


Persze aki félelemből a többségi elvekhez húz... ő tudja... Nem véletlen tart ott a világ, ahol tart. Félelemből a többségi megoldást választja a legtöbb ember - értelemszerűen, sajnos.

Önmagában véve van olyan többségi hozzáállás, ami harmonikus , előnyös. De látható, h a legtöbb többségi hozzáállás káros.


Nem mer önállóan, függetlenül gondolkodni a legtöbb ember, sajnos. Akkor meg ne csodálkozzon, ha EBBŐL EREDŐ problémája van.

Más eset, ha önhibáján kívül ér baj valakit.


A többségi hozzáállás utánzását elsősorban INDOKOLATLAN FÉLELMEK okozzák. Az indokolatlan félelmet pedig az, hogy ugyanezt érzi a gerinces állat, akit a vágóhídra vonszolnak, kivégzés előtt. Az állat jelentős stresszhormont termel, kivégzés előtt, evvel mindenki egyetért. (És nyilván vannak pl a gerinces állatnak is érzelmei, pl fél, ezt láthatod egy szűkölő kutyán is, ezer esetben, sokféle gerinces állaton. Tehát egyébként az érzelmeit is magadba eszed. De ezt tegyük zárójelbe, mert nem ez az érveim lényege most itt.)


Lehet választani: siránkozni, vagy lépni és tesztelni azt, ami másnak is jó, pl az állatvilágnak is jó. Nem véletlen, hogy minden összefügg mindennel. Ha ártasz a z állatnak, akkor annyival több ártás, kellemetlenség ér téged.


Kérdem még egyszer: látott már valaki kövér vegit valaha? Az valami nagyon nagyon ritka betegségben szenvedhet, millióból egy. És NEM tojásevőkről beszélek, hanem vegetáriánusokról.


Jó szándékból írtam MŰKÖDŐ alternatívát a kérdező számára.

2013. nov. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező:


Amíg nem próbáltál ki valamit, addig milyen alapon van meglátásod arról? Kérdezem jóindulattal. :) Ha veszélyes lenne, akkor nem kell kipróbálni, legfeljebb megalapozott véleményed se lehet róla, de inkább ez legyen, mint életveszélyt vállalni.


Na de a vegiség nem veszélyes, sőt, épp ellenkezőleg: a húsevés tartalmaz egészség ügyi veszélyeket.


A húsiparnak, a gyógyszeriparnak nyilván hatalma is van, és érdeke is megvan azt hitetni el a gyáva néptömeggel, hogy a vegiség hiánybetegséget szül, meg h a húsevés nem ártalmas, mértékkel.


Érted a lényeget? :) Honnan tudod, h mennyivel másabb a vegiség, ha nem tesztelted legalább egy éven át? Honnan lenne összehasonlítási alapod rá...?


Nem beszélve, hogy hozzájárulsz az állatok tömegmészálásához a húsevéssel.

Ezt nem lelkiismeret furdalás okozásakétn mondom, hanem azért: belegondoltál: te sírsz, hogy de rossz neked. ÉS AZ ÁLLATOKNAK, AKIKET MEGÖLNEK értelmetlenül, pusztán az ízlelőbimbóid élvezete miatt?


Csak mert kényelmesebb nem gondolkodnod önállóan, hanem a tömeg után, logikátlanul menve alibit keresni a húsipar hazugságában, miszerint a húsevés mintha egészséges lenne, a vegiség mintha egészségtelen lenne??


Én csupán elgondolkodtattalak. Te döntesz. Minél később dötesz úgy, hogy kipróbálod a vegi életmódot, annál tovább halogattad a saját egészséged, tested, testalkatod javulását, és annál több állat kivégzésát támogattad.


Lehet úgy is döntened, ahogyan eddig. ÉS lehet máshogy is, ami talán kevésbé kényelmes.


Melyik kényelmesebb számodra, kedves kérdező:


A kérdésedben megfogalmazott problémáidon nem változtatni, továbbra is húst enni, ÉS TOVÁBBRA IS SZENVEDNED A PROBLÉMÁIDBAN? Ez kényelmesebb számodra?


Avagy kipróbálni MŰKÖDŐ, LOGIKUS alternatívát, ami talán EGY KIS erőfeszítést igényel, ám de hosszú távon megoldja a problémáidat?


Mindenki eldöntheti: hosszútávon és harmonikusan gondolkodni,

avagy carpe diem alapon , "élj a mának" elve rövidtávon jót okoznia önmagának, úgy, hogy ha az hosszú távon visszaüt...?

2013. nov. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Még valami. Ahol pénz, ott hatalom. Nyilván az iskolai tananyag is erősen manipulált, alsótól az egyetemekig. Beleértve az orvosi egyetemet.
2013. nov. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A fő áramú médiát, pl kereskedelmi tv, rádió, magazinok:

ezeket mégis ki mozgatja? Teréz anya, vagy ki a ménkű? ;)


Nyilván a hatalommal bíró körök. Gyógyszeripar, húsipar, és a többi. És nyilván érdekeiknek megfelelően teletömik 70-80%-ban hazugságokkal és fél igazságokkal , csúsztatásokkal.


Az előbb meg utaltam arra, hogy nem csak szándékos hazugság és féligazságok tömkelege jellemző a tévében, hanem -pl a manipulált oktatási rendszer miatt- tévedésből is ered részben a hibás infó a kereskedelmi médiákban.


Az egészben a 20 év alattiakat sajnálom igazán. Megértem valahol a kedves kérdezőt, hiszen 16 évével még nagyon kiszolgáltatott a világ hazugságainak.


Evvel szemben én alternatívát vetettem fel. És el se várom ,h kövesd. ÖNÁLLÓ, FÜGGETLEN gondolkodással viszont sose lehet veszteni, legfeljebb rövidtávon, mellékes dolgot - azonban a lényeg és a hosszútávú harmónia érdekében az önálló gondolkodás tud segíteni, nem a gondolkodás nélküli néptömeg követés.


Ha a Jani kútba ugrik, utána ugrasz? ;) És ezt nem elsősorban a kedves kérdezőtől kérdem, ő még nem tehet róla , életkoránál fogva, hogy megvezethető. Evvel nem leszólni kívánom a kérdezőt, hanem megérteni, miért lát át nehezen a szitán. 16 évesen én se láttam át. Még 18 évesen se.

2013. nov. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!