Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az volna a kérdésem hogy már...

Káré Zoltán kérdése:

Az volna a kérdésem hogy már 6 éve szingli vagyok de már unom az eggyedül létet. Miért nem találok végre egy komoly kapcsolatot? 24/F

Figyelt kérdés
Pedig hüséges vagyok,öszinte,figyelmes mégsem találok senkit.. :/ Igaz kicsit visszahuzodo vagyok de mentségemre legyen az hogy 17 évesen a közel 2 éves kapcsolatom ugy végzödött hogy meghalt a barátnõm egy baleset során.. :( Mégis mit tegyek??

2013. dec. 31. 09:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Akkor a tragédiát feldolgoztad? a kérdésedből az jön le, igen. Eddig valószínű azért nem találtál, mert elzárta a lelked a külvilágtól, csak látszólag mozogtál benne. Legyél figyelmes, valaki csendben nagyon vár rád, csak meg kell találnod. Hogy az új esztendő ebben az egymásra találásban sikeres legyen nektek, azt kívánom!
2013. dec. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
hát már nagyjábol feldolgoztam a tragédiát és már készen állnék egy komoly kapcsolatra,de még nem találtam erre alkalmas személyt.. na és várjak,de mégis meddig?? már kezdek lassan beletörödni abba hogy én egyedül élem.le az életem :(
2013. dec. 31. 10:00
 3/16 anonim ***** válasza:

"hát már nagyjábol feldolgoztam a tragédiát"

Az nem elég. Lehet, hogy egy lélekgyógyász segítségét kellene kérned. Elzár a megismeréstől. Nem látod a világot, amint van. Ott van egy gubanc és eltakarja, árnyékot vet. Az lenne a cél: minden előítélet, prekoncepció, előfeltevés nélkül nézz a világra - és akkor elképesztően gyönyörű! Ez is segítő lehet: a tudat kiüresítése. Ha meg tudod közelíteni (jobb, mint a pszichológus, saját felismeréshez vezet), próbáld meg. Rá lehet ébredni az igazságra. Segítő. Nem vallás, nem szekta. Egy tudati munka. Egyszer meg kell próbálni: mert a lényegét csak saját átélésből lehet fogni. Fogod tudni utána, kell-e neked, hogy az elakadásod megszűnjön.

[link]

2013. dec. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
16 éves korom óta várok egy normális kapcsolatra.. 25 vagyok, csak sz@rt kaptam eddig.
2013. dec. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
már arra szintre eljutottam hogy elfelejtettem,csak ha meg emlitik akk. tör fel az emlék... ezért is keresek egy olyan lányt akinek segitségével végleg törölhetem a multam..
2013. dec. 31. 10:19
 6/16 anonim ***** válasza:
Amit 5-ben írsz, nem tartom jónak. Az elfejtés nem működik, ha ott van elásva a tudat alá, az feltör, persze mindig a legrosszabbkor. És nem egy lánynak kell ezt orvosolni, hanem pl amit írtam:a zen ősi módszerével a tudat kiüresítésével eltűnnek ezek a fájdalommal telített és elásott gubancok. És nem felejti el az ember, csak úgy tekint rá, fájdalom nélkül, mintha egy objektív dolog lenne. Tessék leülni! (ez volt a zen hirdetésen:)
2013. dec. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
na hamár ennyire erölteted ezt,mesélnég rola hogy ez hogyan is müködik?
2013. dec. 31. 11:09
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem. 1)el kell mennem, most, dolgom van (egy Van Dógom nevű holladdal:) 2) nem erőltetem 3) csak saját tapasztalat után fogod érteni, magyarázkodhatnék itt évekig (ha egyszer voltál, beszélhetünk róla:)

Útravaló Taisen Deshimaru mestertől:

"A Zen titka abban áll, hogy üljünk, egyszerűen, cél és nyereségvágy nélkül, egy nagyon összpontosított tartásban. Ezt az érdeknélküli ülést hívják za-zennek; a za ülést jelent, a zen pedig meditációt, koncentrációt. A tartás tanítása, ami a Zen átadásának lényege, egy dodzsóban (az Út gyakorlásának helye) történik. Egy mester végzi, akit hagyományosan avattak be a pátriárkák és a Buddha átadási vonalába. A za-zen gyakorlása nagyon jótékony hatással van a test és a tudat egészségére, normális állapotuk felé tereli őket. Nem szűkíthető le egy fogalomra, gondolatokkal sem lehet visszaadni, csak a gyakorlás által; ez lényegében egy tapasztalat. Az intelligencia nincs alábecsülve, csak a tudat egy magasabb dimenziója után kutatunk, amely nem ragad le a lények és dolgok egyoldalú látásmódjánál. Az alany a tárgyban van, és az alany tartalmazza a tárgyat. Arról van szó, hogy a gyakorlás által megvalósítsuk minden ellentmondás, minden gondolati forma meghaladását."

2013. dec. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik... Vagy teszel azért, hogy legyen barátnőd, vagy nagyon szerencsésnek kell lenned. Egy lány sem fog odamenni hozzád, hogy "hé leszel a barátom?". Szedd össze magad és kezdj el ismerkedni.

Kb. hasonló a helyzetünk kivéve a halálesetet.

2013. dec. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Akár milyen vicces is velem ez a "hé leszel a barátom?" már megtörtént 2X

Szal le halhass előzőre, idővel biztos találsz majd v kit.


25 F

2014. jan. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!