Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Félek, hazamegyek, és megint...

Félek, hazamegyek, és megint visszaesek. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Majdnem egy hónapot voltam kint a barátomnál Németországban. Sajnos eddig nem tudtam, milyen jó körülmények között élni.

A kollégiumban, ahol lakom, néha fűtenek, néha nem, nincs meleg víz, és hiába takarítok kosz van.

Kajára nemigen van pénzem (és itt most nem főtt kajára kell gondolni, hanem vajaskifli és instant leves, erre se jut mindig), ahogy másra se. A ruháimat hétvégente kézzel mosom a mosdóban.

Haza nemigen járok, önhibámon kívül nincs jó kapcsolatom a szüleimmel. Felém se néznek (már a születésnapom se voltam otthon, apukám még csak fel sem köszöntött), anyu néha felhív, de csak azért akarja, hogy hazamenjek, hogy apu ne csak őt bántsa.

Ami az anyagiakat illeti, teljesen tesznek rám. Az egyetem miatt nem tudok munkát vállalni (a taníttatásom ingyenes, a lakhatás olcsó), az eltartásomat teljesen ráhagyták a barátomra. Ő úgy segít, ahogy tud, de nem várhatom el tőle, hogy még rám is költsön.

Most, hogy itt voltam, sok mindent vettünk nekem, úgyhogy lett egy két jó cuccom, de még mindig nem tudom, miből fogok élni.

Végre lett önbizalmam, de félek, ha visszamegyek, megint minden a régi lesz.

A koleszszobám elég lepusztult állapotban van, ezért arra gondoltam, feldobom kicsit, hátha otthonosabbá tudom tenni, jobban érzem majd tőle magam.

Ilyesmikre gondoltam:

[link]


[link]



A másik problémám, hogy nagyon magányos vagyok. Egyedül lakom a szobán, a csoporttársaimmal nem jövök ki, mert elnéznek a helyzetem miatt (szertő és jómódú családból származnak).

Amíg itt voltam a páromnál, hozzászoktam, hogy nem vagyok egyedül, van kihez szólnom.


Mit tegyek, hogy ne zuhanjak össze?


20l


2013. dec. 31. 18:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Már olvastam egy párszor a kérdésedet. Maradj a párodnál Németországban, mert úgyse szereted, amit tanulsz és így semmi értelme. De ha visszamész, akkor magadnak köszönheted, hogy rossz az életed. Külföldön is lehet tanulni.
2013. dec. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Németországban nem tudnék tanulni, csak A2-es szinten beszélem a nyelvet.


Bocsi, hogy már sokadszor olvasod. :(


Jah, és lenéznek, nem elnéznek

2013. dec. 31. 18:31
 3/14 anonim ***** válasza:
Miért nem maradsz a pasidnál? Tényleg hülyeség olyan helyen maradni, amiből semmi hasznod nem válik, ráadásul utálod, mint a sz@rt és téged is utálnak. Én már rég elhúztam volna onnan, te is jobban tennéd...azért rajtad is múlik.
2013. dec. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Szia!

Gondolkoztál már az au-pairkedésen? Ha kell segítség, írj nekem és beszélhetünk... :)

2013. dec. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Sajnos ha kint maradok, nem tudok tanulni, és csak érettségim meg B2-es nyelvvizsgám van (angol)
2013. dec. 31. 19:10
 6/14 anonim ***** válasza:
Állj neki akkor a német tanulásnak, de mint az állat.
2013. dec. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A nyelvtanulás menne, van érzékem hozzá.


De ha otthagyom az egyetemet, soha nem lesz munkám.

2013. dec. 31. 19:28
 8/14 anonim ***** válasza:
Én teljese életet váltanék, barát kuka, mert nem támogat, de minden 180 fokban megfordítanék.
2013. dec. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mit tanulsz most?
2013. dec. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy nem támogat?

A barátom az egyetlen, akire számíthatok, eszem ágában sincs szakítani.


angol-magyar tolmács (haszontalan sajnos...)

2013. dec. 31. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!