Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Munkanélküli semmirekellő lettem?

Munkanélküli semmirekellő lettem?

Figyelt kérdés

8.hónapja keresek állást lassan.

Azt vettem észre magamon, hogy már szinte minden teher. Az itthoni feladatok, a munkára jelentkezés, elmenni az állásinterjúra, jópofizni. Idegesít az egész.

Nem akarok lesüllyedni, néha sikerül visszarángatni magam, de az 1-2 napig tart.



2014. jan. 30. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos bele lehet tompulni a semmittevésbe és az állandó elutasításba. Én már lassan 3 éve vagyok otthon, most viszont van állásom, de kín minden nap bejárni. Nagyon el vagyok szokva a korán keléstől, az utazástól, az alkalmazkodástól, zavar, hogy kevés a szabadidőm...


mindegy, vissza kell rázódni!

2014. jan. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1 Átérzem a Te helyzeted is. Az utolsó munkahelyemre 1 hónapot kellett várnom és az 1 hónap alatt is annyira belekényelmesedtem az otthon létbe, hogy alig tudtam elviselni a egész napos irodába létet (előtte járkálós melóm volt), nem bírtam egy helybe ülni, utáltam reggel korán kelni, az esti hazaérkezés idegesített...

Nem tudom mi lesz ennyi hónap után....

Úgy félek

2014. jan. 30. 12:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez teljesen normális reakció. Természetesen nem elégíti ki az embert a házimunka.


Én voltam hasonló helyzetben, igaz 4 hónapnál tovább sose tartott ez az állapot. Mindig belevágtam valami új hobbiba, amit addig nem csináltam. Ezzel lekötöttem magam otthon, és mivel kreatív hobbikról van szó úgy éreztem, hogy valamit alkottam, ami igaz csak dekorációnak jó, de feldobta a lakást, ezáltal a hangulatomat is. A kedvem is jó volt, be se punnyadtam, így hamarabb ment a talpra állás, valamint amikor dolgozni kezdtem a munkába való visszatérés.

2014. jan. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom magam semmirekellőnek, nagyon szívesen járkálnék újra nap, mint nap dolgozni, ez régen sem volt számomra megerőltető.

Az viszont megerőltető, hogy hiába járkálok állásinterjúkra, csak semmibe vesznek, és költöm a sok pénzt az ezzel járó utazásra, miközben látok útközben millió embert, akik a munkahelyükre tartanak, akiknek a munkahelyük fizeti a bejárásukat is, akik kapnak fizetést, és mégis azon nyafognak, hogy "jajj de nem volt kedvem felkelni és de utálok dolgozni és alig várom már, hogy 4-kor leléphessek..."

2014. jan. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Én is az vagyok, ha ez vigasztal és én is nagyon rosszul érzem magam nulla önbecsülés. De gondolom Neked van szerető párod, vagy valaki/valami amibe belekapaszkodhatsz?
2014. jan. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van, mert ha nem veszik fel az embert, valahogy értéktelennek kezdi érezni magát a folyamatos elutasításoktól.


Menj olyan társaságba, akik nem cikiznek ki ezért, és mulass, bulizz! Vagy még jobb, ha vadidegenek közé mész pl. táncolni, zenét hallhatni..ilyesmi.


Vissza fog térni az önbecsülésed, csak ne hagyd el magad!

2014. jan. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy hadd tegyem hozzá, hogy Magyarország tökéletes hely az apátiára, mert amilyen gyönyörű ez a hely, annyira nem támogatják az emberek a munkanélkülieket, és itt természetesen nem a segélyre gondolok, hanem arra,hogy még jól beléd is rúgnak, ha nincs munkád, mint ha nem lenne enélkül is épp elég bajod. tisztelet a kivételnek, de borzalmas itt a közfelfogás és az elfogadás. Úgyhogy csakazértse hagyd magad!
2014. jan. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ige, ahogy írtátok nem nagyon támogatják lelkileg az embert. Volt pár barát, aki ellen fordult, amikor már többedik hónapja voltam itthon. Mondván az nem dolgozik, aki nem is akar... :/


Köszönöm szépen a támogató szavakat! Jó érzés azért, hogy vannak akik nem kezelik le az ilyen helyzetben lévő embertársaikat!!!!

2014. jan. 30. 13:45
 9/11 A kérdező kommentje:
Elütöttem pár szót, ahogy vissza olvasom. Bocsi
2014. jan. 30. 13:46
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam ugyanebben a helyzetben. A végén annyira visszacsúsztam, hogy egy boltba "féltem" bemenni. Alig mozdultam ki otthonról, teljesen visszahúzódtam, elkényelmesedtem.
2014. jan. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!