Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van olyan, akinek nem jött...

Van olyan, akinek nem jött össze a barátkozás se általános se középiskolában, meg akár utána egyetemen?

Figyelt kérdés
Akiknek nem jött össze azok minek tulajdonítják a sikertelenséget?

2014. márc. 8. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:
kedves kérdező csak nem ilyen vagy hogy ilyet kérdezel? véletlenül nincsen egy elképzelt világod?
2014. márc. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem sose voltak barátaim, mivel nem tudok beszélgetni senkivel semmiről, csendes vagyok. De nem is igazán érdekel már, elvagyok barátok nélkül is.
2014. márc. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát nekem nem jött össze...csak egy barátnőm van.Nem vagyok túl barátságos mert mindenki csak bántott a volt sulimban...
2014. márc. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
első válaszoló, mit értesz az elképzelt világ alatt jelen esetben?
2014. márc. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem sem, tehát igen, van.

Én már arra gondolok, h Aspergeres vagyok.

2014. márc. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
az első vagyok . a valóságtól nagyon elrugaszkodott dolgokat van egy saját bolygóm meg ilyenek.
2014. márc. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért kérdezem, mert általában iskolában szokás barátokat szerezni (legalábbis itt szokás legkönnyebben). Nekem nem igazán sikerült ez, még egyetemen se (azt gondoltam azért ott más lesz, révén, hogy addigra tanulok a hibáimból), viszont úgy érzem világ életemben rosszak voltak a szociális készségeim, másnak nem tudom tulajdonítani a dolgot.

Ismerősöket mennyire sikerült szereznetek?

2014. márc. 10. 16:21
 8/10 anonim ***** válasza:

Én most végzem a negyedik évemet a jogon, és nekem sincs sok barátom egyáltalán... ha nézem, hogyan is változott a helyzetem, akkor azt mondhatom, hogy

- általános suliban még nagyon jó volt

- gimiben is jó volt, bár ott már jóval több bunkó embert kellett elviselni

- és egyetemen meg már alig van néhány

Ilyen nagy összejárások nem voltak sose. Vannak, akikkel jóban vagyok, de ezek a kapcsolatok elég felületesek, szinte csak az egyetemi dolgokra korlátozódnak.

Én pl rengeteget ettem magam, hogy miért vagyok ilyen visszahúzódó, miért vagyok bátortalan, már-már antiszociális. Aztán rájöttem, hogy ilyen a személyiségem, és kész. Én például kifejezetten szeretek egyedül lenni. Ha visszagondolok, engem is értek bántások gimiben, meg asszem általánosban is, és egyetemen is van nem kevés nagyarc, akiket valószínűleg nem erre a bolygóra kellett volna nemzeni, szóval szerintem ennek is köze van ahhoz, hogy visszahúzódóbb lettem, mióta egyetemre járok.

Egyébként próbálok változtatni a helyzeten, tehát nem könyvelem el magam ilyennek. Szerintem fontos a gyakorlás is, már ami a beszélgetéseket illeti. Sajnos nem vagyok egy kezdeményező alkat, de próbálok bátorodni.. :)

Bocs, hogy elnyújtottam a választ.. fel a fejjel, mindig van lehetőség a változtatásra.

2014. márc. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
hoppá, nem fejeztem be az egyik mondatomat. szóval az akart lenni, hogy "egyetemen meg már alig van néhány barátom"
2014. márc. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem összejött, ha jól emlékszem az a lényeg, hogy elmenj a különböző programokra, bulikra, sportokra, suli utáni lógásokra és ne csak rohanj haza egyedül tévézni meg számítógépezni. Miért nem figyelitek meg, hogy az átlag arcok hogyan barátkoznak, miről beszélgetnek, milyen programokat szerveznek és tanultok belőle?
2014. máj. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!