Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Sikerült ilyesmin változtatnia...

Sikerült ilyesmin változtatnia valakinek?

Figyelt kérdés

Nem nagyon szoktam kimozdulni szinte soha, csak ha muszáj. Ma el kellett mennem a boltba, és rég éreztem ilyen magányosnak magam. Beletörődtem abba, hogy nincsenek barátaim, általában jól elvagyok, beszélgetek emberekkel, ami noha felszínes beszélgetések sora, legalább lefoglalják a gondolataim, azonban ma ahogy a boltban láttam a többi fiatalt, akik készülődnek az esti szórakozásra, veszik az italokat, a rágcsálnivalókat, beszélgetnek egymással, jól érzik magukat tudatosult bennem, hogy nekem sosem volt ilyen. Én sosem mentem el szórakozni, vagy csak filmezni egy társasággal, sosem vásároltam együtt a barátaimmal tanakodva azon, mit vegyünk, mit ne, és még ha volt is az életemben olyan, akit a barátomnak tekinthettem, az is az esetek többségében neten, és ritkán találkoztunk, barátnővel kapcsolatban sem volt ez az igazán sülve-főve történet, még ha szerettük is egymást, nem volt napi érintkezés legfőképp a távolságok miatt. Tudom, hogy még fiatal vagyok, és előttem lehetnek ezek a dolgok, azonban félek, már beleszoktam a magányba, és ha valahol mélyen lenne is igényem minderre, nem a bulikra, nem az ivászatra, szimplán egy baráti társaságra, úgy érzem, annyira mélyre került ez az igény, hogy más napokon, mikor nem szembesülök mások társaság adta boldogságával nem merül fel bennem az egész. Igazából még kérdés sincs, csak szerettem volna kiírni magamból, de hogy mégis legyen valami... más is érez így?

21/f


2014. dec. 13. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok jelenleg, úgy 3 éve. Előtte voltak ismerősök, akikkel kiruccantam, de csak felületesek, nem is tartott sokáig. Az igazi barátok vagy külföldre mentek vagy elköltöztek messzebbre, és idővel elhalnak sajnos ezek a kapcsolatok is.


Lehet tenni ellene, csak nem olyan könnyű az, mint amilyennek beállítják.

2014. dec. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
részemről lenyomtam 19 évet úgy, hogy csak a suliban beszéltem és találkoztam a "barátaimmal"...az utóbbi időben már más a helyzet, eljárok erre-arra, de nincs egy adott társaság, van 5-6 ember, közöttük csapongok. Nyilván tudom, hogy ez az én hibám is, de úgy érzem, ennyi idősen már nem sok esély van mély barátság kialakítására, persze van, amikor rosszul érzem magam emiatt, máskor viszont egyáltalán nem érdekel.
2014. dec. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valamiért át tudom érezni, amit írsz

Habár nekem mindig ott volt az az egyetlen egy barátom.

Barátkoznék én veled, de tuti hogy nem egy városban élünk :(

2014. dec. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1 Sajnos nem, én is mindenhol csak azt hallom, milyen egyszerű ez az egész, csak járj el, találkozz valakikkel, és megvagy, aminek egy része igaz, valóban ilyen egyszerű lenne, viszont az ilyenek mögött álló lelki okok már nagyban gátolnak mindebben.


#2 Én is valahogy úgy vagyok vele, hogy vannak gyengébb pillanatok, mikor feltör belőlem ez az egész, viszont az esetek többségében nem nem érdekel, szimplán nem tűnik fel, hogy valójában probléma lenne a szociális dolgaimmal.


#3 Nógrád megyében élek egy kisebb városban, ezért is kicsit gátoltabbak a lehetőségeim, 10ezer lakost számlál, szóval szinte mindenki ismer mindenkit. Pest ugyan nincs messze, viszont oda sem tudnék minden nap felugrani csakúgy.

2014. dec. 13. 21:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy messze vagy :/

Én nem pesti vagyok, Jász-Nagykun-Szolnok megyei.

2014. dec. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!