Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Inkább élnétek örökre sántítva...

Inkább élnétek örökre sántítva, vagy örökre teljes életet fájdalomcsillapítókon?

Figyelt kérdés

2015. márc. 23. 20:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Második verzió
2015. márc. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Fájdalomcsillapító. A fájdalom funkciója az, hogy jelezzen, valami nem oké. Ha kiment a bokám, nagyon hasznos, hogy fáj - amíg világossá nem válik, mi történt és hogy nem szabad terhelnem azt a lábam. Így a fájdalom segít abban, hogy a sérülés ne váljon még súlyosabbá.


De mikor már minden orvosi lehetőségen túl vagyok, a fájdalom elveszi funkcióját. Ekkor teljesen indokolt a fájdalomcsillapító használata, akár hosszútávon is, természetesen az orvossal egyeztetve, az ő utasítása szerint.

2015. márc. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Elsőt választom. Tök mindegy melyiket választja az ember, mert egy idő után úgyis észrevehető lenne a második verzió is - mert hozzászokik a szervezet, majd jön az elvonási tünetek a hiánya esetén.
2015. márc. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%

Második. A fájdalom erősebbé tesz, tartja a mondás.

Gondolj bele, mennyivel kevesebb dolgot tudnál sántítva elérni. (Sport, munka, párkapcsolat stb. terén)

A fájdalom mellé lehetnek olyan csodás emlékeid amelyek elviselhetővé teszik ezt.

Természetesen csak ha fenntartható ez az állapot. Pl egy olyan esetben mint amikor az embernek lyukas a foga, felesleges húzni az időt.

2015. márc. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

akkor nektek még nem fájt elég hosszú ideig semmitek annyira.

nekem a bölcsességfogam gyulladt be, ami tovább sugárzott még néhány rossz fogamba, aztán a másik oldalt is elkezdett fájni a bölcsességfogam. fájdalomcsillapító, jegelés nem segített, nehezen elalvó vagyok így meg még nehezebb volt.

fogász elment 2 hétre gondoltam várok majd elmúlik. 3. nap után lett körbejárva a környék, beküldtek szájsebészetre, ahol még kb 4 napra rá kerültem sorra (előtte antibio -szintén hatástalan)...


a lényeg:

közepesebb/nagyobb (szinte) folyamatos fájdalomban nem tudsz önmagad lenni, nem tudsz rendesen gondolkodni, nem tudsz pihenni, ..nem tudsz élni.


És nekem "csak" az egész arcom fájt meg nyakam.


Nem tudom mit takar az, hogy sántítva (mekkora fájdalom, eszköz kell a járáshoz?) és nem tudom a hosszú távú hatásait a fájdalomcsillapítónak, és hogy ez mennyit segít (akár futhat is? gyorsan hat?), nyilván ezeket mérlegelném, de így rögtön rávágva a 2.-at választanám.

2015. márc. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem nyomtam mellé amikor nem az egészségbe tettem :D Így is a második lenne?
2015. márc. 23. 22:36
 7/14 A kérdező kommentje:
*mármint az egészség topicba*
2015. márc. 23. 22:37
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
Minden gyógyszernek vamellékhatása, minden szem fájdalomcsilapító rongálja a vesét és a májat, hosszútávon lenne ott más baj is, mint a fájó láb, így hát a teljes élet kizárva mindenképp.
2015. márc. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Inkább sántítanék örökre. Nem hinném, hogy a folyton szedett gyógyszernek nincs semmilyen más mellékhatása a szervezetemre, és gondolom, ha ennyire szükség van rá, iszonyatos fájdalmaim lehetnek... és mi van, ha elfogy, nem találom, nem lehet kapni véletlenül...


A sántítás nem vészes, az alapdolgokat tudom így is csinálni, sportolni meg nem sportolok olyan profi szinten... amit itthon mozgok, azt meg lehet sánítva is - kis táncolás, nyújtógyakorlatok stb.

2015. márc. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Utolsó!


A sántítás azt jelenti, hogy fáj. Pontosan azért sántítasz.

2015. márc. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!