Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lehet elkerülni a...

Hogyan lehet elkerülni a magányos harmadik/kívülálló szerepét?

Figyelt kérdés

Na nekem már egész rég óta amióta kitörtem a visszahúzódó életmódból, vannak barátaim. Ennek alapjába véve örülnöm kellene és örülök is. VISZONT! A kívülálló szerepét sokszor én töltöm be. :( Ebből szeretnék kitörni. Szóval ha van valaki, aki ugyanebben a cipőben járt és sikerült neki kitörnie, az kérem segítsen!

Írok egy mai példát, hogy jobban átadjam az érzéseimet:

Elmentünk hárman találkozni és viszonylag egy elég jó nap lett belőle. A legvégén egy órára beültünk egy kocsmába és ittunk egy frissítő sört, közben beszélgettünk. (Beszélgettek). Mindketten egymásra koncentráltak, olyan volt mintha én ott sem lettem volna. Legszívesebben egy kést az asztalba döftem volna és fejvörösödésig üvöltöttem volna nem szép dolgokat, ami kiadná belőlem ezt a felgyülemlett mérget. (Persze ilyet sose tennék.) A lényeg annyi, hogy ez már nem az első eset volt és nem is a huszadik. Nem akarok e miatt már többet szenvedni.


2015. júl. 22. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Ismerkedj egyedül, akkor nem lehetsz harmadik.
2015. júl. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom... Viszont én nem elkerülni akarom az esetleges harmadik szerepét, hanem megoldani!
2015. júl. 22. 21:06
 3/8 anonim ***** válasza:
És ha beszélgetés közben felteszel egy kérdést, vagy megjegyzel valamit, akkor mit csinálnak? Mert ha nem figyelnek, vagy elintézik egy-két szóval, és folytatják tovább, akkor komolyan elgondolkodnék azon, hogy biztos ilyen barátokat akarok-e.
2015. júl. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
SZoktam ezt a taktikát alkalmazni, de nem mindig válik be. Ma például bevált, de ezzel nem tudom megbontani A és B ember egymásra figyelését.
2015. júl. 22. 22:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Külön-külön el tudsz velük beszélgetni, vagy akkor is ők beszélnek, te meg csak hallgatod? És mi van, amikor 4-en vagy többen vagytok?
2015. júl. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja persze, külön-külön mind a kettővel nagyon jól elbeszélgetek, kb egyenlő sokat beszélek és érzem is, hogy bírnak. Legalább is remélem. Négyen meg általában együtt dumálunk, az lazább, akkor nem is érzem rosszul magamat, meg ha ketten egymásra figyelnek, akkor automatikusan kialakul kettő klikk és mi én a harmadik emberrel beszélek. Törekedjek a 4-es társaságra?
2015. júl. 22. 22:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor a 3-as tényleg nem a szerencseszámod. Ne zavarjon ez a "harmadik" dolog túlságosan, mert beleőrülsz. És igen, törekedj a 4-re.
2015. júl. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, szerintem be fog válni, sokat segítettél. :)
2015. júl. 22. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!