Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy ha valakit gyerekkorában...

Hogy ha valakit gyerekkorában végig kiközösítettek annak egész felnőtt életére nyoma marad?

Figyelt kérdés

[link]


A cikkben leírt módszer ellentetjét csinálták velem nyolcadikban... az osztályfőnök szervezett osztályprogramokat, de engem nem hívott meg.


Nekem eddig életem során nem voltak barátaim. :(


21/F


2015. okt. 17. 01:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Marad nyoma, de javarészt fel is lehet dolgozni, ha más nem akkor szakember segítségével és a kiközösített egyén képes lehet kapcsolatok kialakítására.

Ha van kedved beszélgethetünk :) 20/L

2015. okt. 17. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Kérdező, mesélsz nekem magadról privátban?
2015. okt. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
En is ilyen voltam gyerekként és ma már felnőttként ugyanolyan zárkózott vagyok. Megmaradt bennem. Utalok csapatban dolgozni, utálom a csoportos dolgokat.
2015. okt. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam azért annyira kirekesztve, hogy ne legyenek emberi kapcsolataim, de az tény, hogy erősen a ranglétra alján voltam az általános iskolai -és a gimis osztályomban is.

Mára nem lettem ugyan egy antiszociális egyén, vannak barátaim, van társasági életem, de igen, maradt némi nyoma az iskolai éveknek. Például idegen társaságban nehezen tudok feloldódni, ugyanis mindig félek attól, hogy mikor fognak kicikizni, mikor röhögnek a képembe, mikor kezdenek el provokálni, ahogy azt anno suliban rendszeresen megtették.

Továbbá olykor elfog egy enyhe depresszió, amiért a tinédzseréveim ilyen rosszul alakultak. Eljárok ugyan bulizni és mára elég aktív társasági életet élek, de úgy érzem, hogy némileg kevesebb vagyok azoktól az emberektől, akik tiniként tették ugyanezt, egy széles baráti társasággal. Van egy időszak az életemben, ami nagyon nem úgy alakult, ahogy szerettem volna és ezen szerintem egyhamar nem is fogom túltenni magam.

Ezért fog el mindig az irigység, valahányszor látok hazajönni délutánonként az iskolákból nevető, egymással hülyéskedő baráti társaságokat, mert eszembe jut, hogy ezt mennyire szerettem volna én is mindig! Én legtöbbször csak egyedül ballagtam haza.

Na, most hirtelen ennyi jutott eszembe.

21/F

2015. okt. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Velem is dettó ugyanez volt/van, nincs sok barátom, és ők nem a menő arcok, de bármikor számíthatok rájuk. Kiközösítettek általánosban, gimiben, egyetemen, de úgy vagyok ezzel, hogy leszarom őket, és szerintem részben ez is a bajuk, érzik, hogy más vagyok, és próbálnak lehúzni.
2015. okt. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!