Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem tudok beszélgetni senkivel...

Nem tudok beszélgetni senkivel szóban, de írásba meg jól ki tudom fejteni a véleményem, létezik ilyen?

Figyelt kérdés
2015. dec. 2. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Igen, létezik. :)
2015. dec. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De így hogy tudok normálisan élni? Szóban nagyon nehéz velem beszélni, nem is szeretnek velem szóban beszélni
2015. dec. 2. 16:52
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Persze, én is ilyen vagyok. Lassabban gondolkodsz, mint a beszélgetés sebessége, ennyi az egész.
2015. dec. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
lány vagy?
2015. dec. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Gyakorold barátokkal, ha írásba megy ez buta kifogás
2015. dec. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Félénk vagy, ennyi.
2015. dec. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

Írásban jóval könnyebb szépen kifejezni magad mint írásban. Feltételezem, hogy ez az oka.

Próbálj meg nem izgulni beszéd közben és ne túl bonyolítani a mondatókat.

Szép estét!

2015. dec. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
53%

Márpedig valamit kell ezzel kezdeni...

Az élet fontos dolgait mindig szóban kell összehozni, a legtöbb esetben! Pl. lánykérés, állásinterjú, stb.

Szedj össze egy kis önbizalmat. Ha írásban, szépen fogalmazol, akkor buta ember nem lehetsz. Na erre máris büszkén tekinthetsz. Húzd ki magad, és gondold el, hogy az emberek jelentős részénél semmivel sem vagy butább! Sőt sokan képtelenek egy értelmes mondatot írni! Legylé határozott, udvarias, kezdeményező, és megnyerő. Nem olyan nagy dolog. Pl. első körben valami boltossal, pultossal, próbálj meg pár mondat erejéig kommunikálni. Meglátod nem olyan nehéz mint hinnéd! Ha tényleg lassan gondolkodsz, akkor irányítsd úgy a beszélgetést, hogy tegyél be olyan elemeket a kommunikációba, amelyek semlegesek, ezalatt van időd végig gondolni a további válaszokat. Persze nem szükséges világbajnok szónokot edzeni magadból, de rohadt sokat számít a mai rohanó világban egy jól irányzott mondat... Akár egy életet is meg tud változtatni...

2015. dec. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én is ilyen vagyok, sajnos nekem az egész életemre rányomja a bélyegét. Könyveket írok, grafikus végzettségem van, de nem tudom "eladni magam", akik nem ismernek, azt hiszik, fogyatékos vagyok, így csak takarítós munkákra alkalmaznak. Ha szeretnél kilábalni ebből, pszichológus segítségét javaslom, a generalizált szorongás egyik jellemző tünete a kommunikációs képesség hiánya.
2015. dec. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mandy1408 ***** válasza:

Hát, te ilyen vagy, úgyhogy igen, létezik. :D Én is ilyen voltam. A beszéd is olyan, mint minden más, gyakorolni kell és működni fog! Sajnos ahhoz szükségeltetik némi rögtönző képesség, az nehezebb, de a dumálás megtanulható. Nem is kell ember, beülsz a tükör elé és toljad! Beszél valamiről, nincs tanú, nem tudsz beégni.

Az érettségi(re való felkészülés) amúgy remekül edz erre, semmi másra nem tanít meg, csak arra, hogy hogyan dumálj, hogyan dumáld ki magad.

Azért azon is érdemes lenne elgondolkodnod, miért akarsz mindenáron mindenkivel jól kijönni, mindenkivel beszélgetni. Nem jó a csend? Változni szeretnél? Az egyáltalán nem baj, ha nem tudsz mindenkivel beszélgetni, az emberek többségével nem is érdemes. A legtöbb emberrel szemben néhány elcsent sablon szöveg betanulása bőven elegendő.

2015. dec. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!