Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan érezhetném magam...

Hogyan érezhetném magam jobban ha egyedül csinálok programokat?

Figyelt kérdés
Egyrészt szeretek is nagyon egyedül eljárni ide-oda, másrészt nincs is olyan ember jelenleg az életemben aki hasonlóan tekintene a világra ami fontos lenne nekem egy utazásnál pl. Lényeg, hogy amikor elmegyek így, folyton làtom, hogy szinte mindenki párban van, családostól, jól érzik magukat, nevetnek, és ez kicsit el tudja venni a hangulatom. Pedig úgy szeretném egyedül is élvezni az életet, de nagyon nehezen megy. Tippek, tanácsok, ötletek? :)
2016. febr. 10. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj olyan helyre, ahol nincsenek mások és nem juttatják eszedbe, hogy egyedül vagy.
2016. febr. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha szeretsz egyedül eljárni, akkor miért nem érzed jól magad? Először ezt próbáld megválaszolni magadnak. Frusztrál, hogy a zöme társaságban van? Szánalmasnak érzed, azt hiszed lenéznek ezért? Régebben én is így voltam, ha nem volt társaság, akkor hülyén éreztem magam valahol egyedül, pl. koncert, étterem stb. De aztán úgy alakultak a dolgok, hogy rákényszerültem, és felfedeztem az ízét az egyedül töltött programokban. Sőt néha azt vettem észre, hogy ezeknek a dolgoknak a lényegére sokkal jobban tudok koncentrálni egyedül. Körül néztem közben, és észrevettem ,hogy sokkal több ember cselleng egyedül mint hinném. Észrevettem, mert direkt kerestem az egyedül ténfergőket, de ha nem keresem nem veszem észre, mert elvesznek a tömegben. De itt nem a kívülálló véleménye a fontos, hanem az, hogy Te jól érezd magad.

Van egy aranyos film, amiben a nőnek kicsit elege lesz a férjéből, és egyedül elmegy nyaralni Görögországba.

Eleinte nem tudtam elképzelni ezt a szitut, hogy hogyan tudja valaki jól érezni magát egyedül, de aztán rájöttem a film hatására, hogy ha a szar társaságnál az önmagad társasága csak jobb lehet.

Azért veszi el a hangulatodat amit látsz, mert az ember társas lény, és szüksége van arra ,hogy valakivel nevessen, valakivel megossza az örömét. De ha ez épp nincs meg, akkor csak élvezd a napsütést, a természetet stb. mert ez mindenkinek megadatik személyenként. Nem csak akkor lehet élvezni, ha van melletted valaki.

Vagy írok még egy példát, hátha ez hatásosabb:

Elmentem a barátokkal élményfürdőbe. Nem mondom, nagyon jól éreztem magam velük, de mivel sokan voltunk és mindenki mást akart, egy idő után tízen száz felé mentünk, és mindenki azt próbálta ki amit akart. Nekem a magas csúszda kellett, van akinek a kevésbé lejtős, az egyik itt akart enni a másik amott. Nekem a végén már csak napozni volt kedvem, mások még kipróbáltak ezt- azt. A végén összegezve szinte csak együtt mentünk oda, és együtt mentünk haza, de valójában amit élveztünk azt egyedül csináltuk. Egyedül lépcsőztem a legmagasabb csúszdára és csúsztam le, egyedül napoztam, egyedül mentem sört venni. Sosem jutott eszembe korábban, hogy egyedül menjek egy élményfürdőbe, de végül is sok mindent egyedül csináltam, ami épp a lényeg az egészben. Így most már ha nem volna társaság, szó nélkül elmennék egyedül is élményfürdőbe.

2016. febr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok.Nyilván zavar az, hogy mások boldogan nevetgélnek körülöttem, de tudom, jobban zavarna, ha valakivel lennem kéne.


23f

2016. febr. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én sose szerettem a társaságot, mert a társaságban csak engem piszkáltak, így rászoktam hogy egyedül vagyok. Megszoktam, hogy ha kell valahova menni, akkor nem kell senkihez alkalmazkodnom, mindent úgy csinálhatok ahogy én akarom. Budapesten töltöttem el két hetet, és elmentem hajózni, meg sétálni a Margitszigetre. Ugyanaz az érzésem volt, mindenhol csak párok, meg boldog emberek, én meg ott egyedül. Mostanában van társaságom, de ott is csak rosszul érzem magam, mert amikor valamelyik hozza a barátnőjét, és akkor őket nézem, hogy boldogok, megint csak tönkretesz. Szerintem a mi gondunkra az a megoldás, hogy értsük meg miért vagyunk egyedül, fogadjuk el a helyzetet, és felejtsük el mit gondolhatnak mások, mert lehet nem gondolják, csak mi hisszük azt. És bármi történik, nyitni kell a világ felé, mert lehet hogy épp egy olyan emberbe vagy társaságba akadsz, akikkel majd jó lesz. Jobb, mint egyedül :)
2016. febr. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!