Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hikikomori vagyok, (magányos,...

Hikikomori vagyok, (magányos, bentulos), vajon miért van ez? Tobb alant

Figyelt kérdés
Tehát mindig otthon vagyok, nem megyek sehova, senkivel nem beszélek, nem tartom se szuletésnapot, se névnapot, semmilyen unnepeket. Egész nap a gép elott ulok, játszok, animét nézek, netezek egész hajnalokig, másnap mindig kb délután kelek fel. Emberekkel nem tudok beszélni, még 1-2 mondatot sem... Valahogy mindig pánik kap el, szaporán szedem ilyenkor a levegot aztán csak állok bambán, és nem tudok semmit sem mondani. Már gondolkodtam rajta, hogy miért van ez? Mitol alakulhatott ki ez a helyzet? Hisz anyámék, tesóm társasági emberek, akkor én miért lettem ilyen? Ráadásul semmmirekello is vagyok, se mosni, fozni takarítani nem tudok és nem is akarok. Egyszeruen nincs bennem akarat ezekhez. Csak azért nem ulok szemétdombon mert még otthon lakom, és anyám kimos, foz rám. Egyébként elpusztulnák éhen. Menjek vásárolni - mondanátok egybol, de nekem még ez is nehéz, szinte lehetetlen. Hisz nem bírom a szúró szemeket, nézéseket, azt érzem mindenki figyel, látja hogy milyen vagyok, és magában nevet rajtam. Meg osszesúgnak hátam mogott, ami nem biztos hogy így van, de én akkor ezt érzem. Nem tudom elmondani ezt az érzést, olyan, mintha a hatodik érzékemmel érezném oket, tehát tényleg érzem hogy megvetnek, kinevetnek, és nekem azt a kevéske onbizalmat is elveszik és mínuszba rakják hogy még véletlenul se sikeruljon semmi. Az az érdekes ebben a helyzetben hogy már megszoktam, egyáltalán nem vágyok társaságra, beszélgetésre, barátnore, viszont attól félek hogy mi lesz ha a családtagjaim meghalnak/elkoltoznek stb, hogy akkor hogy fogok megélni és mibol. Mert dolgozni biztos hogy nem megyek sose. És nem azért mert munkakerulo lennék, hanem emberek miatt, ott ugye emberekkel kéne találkozni, beszélgetni, ott leszidják az embert ha rosszul teljesít, na ezt aztán tényleg nem bírnám! Nagyon érzékeny vagyok az ilyesmire, a legkisebb leszidástól is depresszióba sullyednék, vagy sírnák... Tudom hogy szánalmas vagyok de ez van. Ha valaki ajánlaná a pszichológust, hiába, oda se mennék el, mert ugye ahhoz ki kéne mozdulni, meg én szégyelleném elmondani mi a helyzet velem, szóval ez sose torténne meg. Inkább az okát szeretném tudni, hogy mért lettem ilyen, mi ennek a pszichológiai háttere???

2016. márc. 8. 10:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%

Hú, ember! Ez akaraterő. Hidd el, mindenki leszar magasról az utcán. Szerezz amúgy barátokat. Á, hát így, hogyan?! Na, mindegy. Kicsit szedd össze magad. Ez egy pszichológiai betegség. Akard a javulást, akarj változni. Kitartást! Ha kell segítség, akkor írj nyugodtan privátot, megpróbálok kitalálni még valamit.


Sok sikert és kitartást! :)

2016. márc. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Hogy miért lettél ilyen? Elsősorban a szüleid a hibásak akik valószínűleg sose foglalkoztak veled normálisan. Nem, az nem foglalkozás hogy megcsinálnak helyetted mindent és megkapsz mindent. Kb háziállatként tartanak inkább, nem a gyerekükként. Itt rontották el. Persze most nem látod a jövőt, de fix hogy nem így fogod leélni az életed, arra nagyon kevés az esély. Mert idővel muszáj lesz kimozdulnod és dolgoznod is. Az is lehet hogy lesznek barátaid és te magad akarsz majd kimozdulni. Barátokra a neten is rá lehet bukkanni, szóval nem lehetetlen semmi. Fogsz te még változni. Még fel sem nőttél valószínűleg, mindegy hány éves vagy.
2016. márc. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
utolsó: 27 vagyok, és igen, a szulok sem fordítottak sok figyelmet rám. Anyám ugyan elvégzi a házimunkát, kimos, foz, stb de utána egybol a Tv elé ul aztán nézi a dél-amerikai sorozatokat. Apám az hasonló mint, én, noha nem hikikomori, de o is csendes, magányos fajta, amikor hazajon a munkából, egybol le is megy és az anyjával van a legtobbet... ugyan van tesóm de o életre való, eleven fajta, ovele se torodtek sokat, mint velem, de o képes volt "kitorni" ebbol az ordogi korbol a tulajdonságaiból adódóan... Én, mivel gyenge jellem vagyok, nem tudok...
2016. márc. 8. 14:02
 4/19 anonim ***** válasza:
Van online pszichológus is. Szerintem nem ártana keresned egyet, ha egyedül nem megy. De a te életed.
2016. márc. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Szociális fóbiád van. Tudom, mert nekem is az van. Ha nem mész vele szakemberhez vagy nem próbálsz meg magad javítani a helyzeteden, akkor magától soha nem lesz jobb. Márpedig azt nyilván te is tudod, hogy előbb-utóbb kénytelen leszel munkát vállalni, mert a szüleid nem tudnak eltartani örökké, az ő életük is véges. És utána magadra leszel ítélve. Jobb, ha még most próbálsz kitörni ebből a helyzetből, mert mondjuk 40-50 évesen már biztos nem fog menni.
2016. márc. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Igen,szociális fóbia!Ez hozza magával a depressziót,és az egyéb nyavajákat!!!

Holnap reggel indulj a háziorvosodhoz,nem ciki,nem szégyen,elmondod neki ezt az egészet,és ő továbbirányít a megfelelő helyre.

Itt senki nem tud igazán segíteni,pszichológiai kezelés kell ehhez,sok alkalom,ami segíteni fog!

Ahogy írják is,nem lehet a végtelenségig így élni,egyszer a szüleid sem bírják tovább,és neked is kell dolgozni,meg menni minden felé...

2016. márc. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
hmm te egy elég extrém eset vagy :) az hogy feltetted a kérdésed arra enged következtetni hogy látod a problémát tehát te is tudod hogy gond van. Nem is kicsi. Ez jó jel :)
2016. márc. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
Senki sem figyel rád az utcán vagy a boltban vagy bárhol, hogy ki vagy és nem vettnek meg. Ugyanolyan ember vagy mint bárki más. Az a baj, hogy te figyelsz meg másokat és nem ők téged. Emberi tulajdonság az, ha te megnézel valakit az utcán akkor visszanéz. Szard már le az embereket, hogy ki mit gondol rólad. Mit foglalkozol olyan emberek véleményével akit nem is ismersz vagy életedben nem is látsz többet. Szerezz barátokat csak velük foglalkozz és ne a sok utca emberével. Ahogyan téged sem érdekel az utca embere úgy őket sem érdekled. Ne figyeld meg az embereket annyira és a reakciójukat sem. Én is látom az embereken, hogy a faszuk ki van velem. Nekem meg velük. Ilyen az ember. Sajnos ez társadalmi probléma. Két ember helyett kell dolgozni éhbérért közben rohanni ide oda szabadnapon. Jóhogy ki van a faszuk másokkal.
2016. márc. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
utolsó: sajnos itt is az a probléma, hogy mondani konnyu... Én pont azért nem megyek emberek kozé mert úgy érzem lenéznek, és ezt télleg érzem, mégha nagyjából sejtem is hogy az nem úgy van... Mintha valami fekete aura venne korul, ami taszítaná az embereket, vagy nem is tudom hogy írjam le... Egyszeruen nem érzem jól magam emberek társaságában, sot sokszor még családomat is soknak érzem.
2016. márc. 9. 13:30
 10/19 anonim válasza:
Beszélj erről a szüleidnek is és kérjetek orvosi segítséget. Gyógyszeres kezelés vagy nem tudom. Ez már egy jó dolog, hogy beszélsz róla mert szeretnél rajta változtatni. Gondolom zavar téged ez a helyzet. Ha szeretnél rajta változtatni akkor tegyél érte és irány az orvos. Amúgy csak sejtem ezt az érzést. Nekem is ilyesmi volt csak nekem bizonyos tiltott szerek hatására. Nagyon szar és hosszú korszak volt. Akartam változtatni rajta és változtattam is. Normális életet élek. Bár vannak mindenkinek rossz napjai így nekem is, de elmondhatom magamról, hogy boldog vagyok és sikeres. Ehhez akarat és kitartás kellett mint mindenhez az életben...
2016. márc. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!